Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 349/2012 privind transferul cu titlu gratuit a exploatărilor miniere Berbești-Alunu din domeniul public al Statului și în administrarea Societății Naționale a Lignitului Oltenia în domeniul public al Statului și în administrarea Consiliului Județean Vâlcea
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 113 72 25 25 9 15 11
- voturi pentru (DA):250 110 70 20 22 2 15 11
- voturi împotrivă (NU):14 2 2 3 - 7 - -
- abțineri:5 - - 2 3 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PDL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bleotu Vasile PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin ND DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Chebac Eugen ND DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
50. Ciuhodaru Tudor ND DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cupă Ion PDL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dascălu Constantin PDL NU
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD -
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria ND DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR NU
88. Fejér László-Ődőn UDMR NU
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hrebenciuc Viorel PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR NU
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
129. Lubanovici Mircea PDL DA
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PDL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu PNL DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Markó Attila-Gabor UDMR NU
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
141. Mazilu Constantin PSD DA
142. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
143. Melinte Ion ND DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Mihai Aurelian ND DA
146. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Militaru Lucian PDL DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND DA
157. Moldovan Ioan ALDE DA
158. Moldovan Iosif UDMR NU
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru PDL DA
161. Muntean Mircia PDL DA
162. Munteanu Ioan PSD DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nazare Alexandru PDL DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Cornelia ALDE DA
169. Nichita Cristina PSD DA
170. Nicoară Romeo Florin PNL DA
171. Nicolae Alexandri PNL DA
172. Nicolae Florian PSD DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND DA
183. Ochi Ion PSD DA
184. Orban Ludovic PNL NU
185. Palașcă Viorel PNL DA
186. Păun Nicolae Minoritati DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Potor Călin PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PDL DA
198. Pușcaș Iacob ND DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
204. Reuer Elena-Ramona PNL DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rotaru Răzvan ND DA
211. Sava Andrei-Valentin PSD DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Sefer Cristian-George ND DA
219. Seres Dénes UDMR NU
220. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
233. Szabó Ödön UDMR NU
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
241. Tararache Mihai ND Abținere
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Vladu Iulian PDL DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD NU
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro