Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:33

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 340/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.142/1998 privind acordarea tichetelor de masă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:269 111 72 24 28 10 14 10
- voturi pentru (DA):243 111 72 23 3 10 14 10
- voturi împotrivă (NU):24 - - 1 23 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucur Constantin-Alin ND NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Canacheu Costică PDL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel PSD DA
40. Chebac Eugen ND NU
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel PNL DA
45. Cioată Cezar ND DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cupă Ion PDL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
86. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Mircea Minoritati DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hrebenciuc Viorel PSD DA
119. Iane Daniel PNL DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PDL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Iriza Scarlat PSD DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
133. Lubanovici Mircea PDL DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PDL DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Nicu PNL DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marin Gheorghe PSD DA
142. Markó Attila-Gabor UDMR DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
149. Melinte Ion ND NU
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian ND NU
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Militaru Lucian PDL DA
155. Mincă Liliana ND NU
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina ND NU
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moldovan Iosif UDMR DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru PDL DA
167. Muntean Mircia PDL DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PDL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
180. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
181. Niculae Aurel PNL DA
182. Niculescu Dumitru ND NU
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara ND NU
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND NU
188. Ochi Ion PSD DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Potor Călin PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PDL DA
202. Pușcaș Iacob ND NU
203. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ND NU
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
215. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
216. Scarlat George PNL DA
217. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
218. Scutaru Adrian George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PDL DA
220. Sefer Cristian-George ND NU
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Smarandache Miron Alexandru ND NU
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
241. Tararache Mihai ND Abținere
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Vladu Iulian PDL DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 0:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro