Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:33 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:33

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 400/2012 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.124/2011 pentru modificarea și completarea unor acte normative care reglementează acordarea de beneficii de asistență socială
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:271 113 73 24 27 10 14 10
- voturi pentru (DA):244 112 73 23 2 10 14 10
- voturi împotrivă (NU):23 - - 1 22 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND NU
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Chebac Eugen ND NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Cioată Cezar ND NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND -
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu ND NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cupă Ion PDL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dascălu Constantin PDL DA
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
69. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Maria ND NU
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fejér László-Ődőn UDMR DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu ND DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin PNL DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic PNL DA
104. Gheorghe Florin PDL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Giurescu Dinu ALDE DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Mircea Minoritati DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PNL DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hrebenciuc Viorel PSD DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ionescu Aurelian ALDE DA
125. Ionescu George PDL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kerekes Károly UDMR DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
134. Lubanovici Mircea PDL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PDL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Nicu PNL DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Markó Attila-Gabor UDMR DA
144. Marocico Ion Minoritati DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion ND NU
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian ND NU
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Militaru Lucian PDL DA
156. Mincă Liliana ND NU
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocanu Vasile PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina ND NU
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru PDL DA
168. Muntean Mircia PDL DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Nassar Rodica PSD -
171. Nazare Alexandru PDL DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Nechita Aurel PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
181. Niculae Aurel PNL DA
182. Niculescu Dumitru ND NU
183. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara ND NU
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND NU
188. Ochi Ion PSD DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
200. Potor Călin PNL DA
201. Preda Cezar-Florin PDL DA
202. Pușcaș Iacob ND NU
203. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rățoi Neculai PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
208. Rizea Cristian PSD DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rotaru Răzvan ND NU
214. Sava Andrei-Valentin PSD DA
215. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
216. Săpunaru Nini PNL DA
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL DA
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
220. Scutaru Adrian George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PDL DA
222. Sefer Cristian-George ND NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Smarandache Miron Alexandru ND NU
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stan Ion PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
233. Stragea Sorin Constantin PSD DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
243. Tararache Mihai ND Abținere
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Tușa Adriana Diana PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel PNL DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Vladu Iulian PDL DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlădoiu Aurel PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vulpescu Ioan PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 ianuarie 2020, 23:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro