Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:36 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:36

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 471/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență nr.34 din 19/04/2006 privind atribuirea contractelor de achiziție publică, a contractelor de concesiune de lucrări publice și a contractelor de concesiune de servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:268 114 66 24 29 10 14 11
- voturi pentru (DA):243 113 66 24 5 10 14 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:24 1 - - 23 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND Abținere
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bordeianu Dan PNL DA
26. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
32. Canacheu Costică PDL DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
37. Cernea Remus-Florinel PSD DA
38. Chebac Eugen ND NU
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ND Abținere
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND Abținere
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND Abținere
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cupă Ion PDL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
62. Dascălu Constantin PDL DA
63. Deaconu Mihai ND Abținere
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitru Georgică ALDE DA
79. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
80. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
81. Dușa Mircea PSD DA
82. Emacu Gheorghe PSD DA
83. Enache Marian PSD DA
84. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fejér László-Ődőn UDMR DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu ND DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin PNL DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PNL DA
98. Gheorghe Florin PDL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Giurescu Dinu ALDE DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Holban Titi PNL DA
112. Horga Vasile PNL DA
113. Hrebenciuc Viorel PSD DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL DA
120. Iordache Florin PSD DA
121. Iriza Scarlat PSD DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kerekes Károly UDMR DA
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
128. Lubanovici Mircea PDL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PDL DA
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu PNL DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Markó Attila-Gabor UDMR DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD Abținere
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion ND Abținere
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian ND Abținere
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Militaru Lucian PDL DA
149. Mincă Liliana ND Abținere
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND Abținere
157. Moisii Constantin ND Abținere
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru PDL DA
162. Muntean Mircia PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nazare Alexandru PDL DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND Abținere
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
184. Ochi Ion PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Potor Călin PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PDL DA
198. Pușcaș Iacob ND Abținere
199. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND Abținere
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Sefer Cristian-George ND Abținere
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Mihaela PDL DA
229. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
241. Tararache Mihai ND DA
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
249. Tiuch Cătălin PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Tușa Adriana Diana PNL DA
255. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
256. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
257. Uricec Eugen Constantin PSD DA
258. Ursărescu Dorinel PNL DA
259. Vainer Aurel Minoritati DA
260. Vladu Iulian PDL DA
261. Vlase Petru Gabriel PSD DA
262. Vlădoiu Aurel PSD DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 13:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro