Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:36 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:36

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 587/2011 pentru modificarea și completarea art.10 din Legea nr.458/2002 privind calitatea apei potabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 112 68 25 30 10 14 11
- voturi pentru (DA):218 111 67 4 2 10 14 10
- voturi împotrivă (NU):46 1 - 20 25 - - -
- abțineri:5 - - 1 3 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL -
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucur Constantin-Alin ND NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Canacheu Costică PDL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel PSD NU
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Cioată Cezar ND NU
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND NU
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND NU
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cupă Ion PDL NU
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND NU
63. Dascălu Constantin PDL NU
64. Deaconu Mihai ND NU
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria ND NU
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
82. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hrebenciuc Viorel PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PDL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Iriza Scarlat PSD DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
129. Lubanovici Mircea PDL NU
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PDL DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu PNL DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Markó Attila-Gabor UDMR DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Martin Eduard-Stelian PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Melinte Ion ND NU
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian ND NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Militaru Lucian PDL NU
150. Mincă Liliana ND NU
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina ND NU
158. Moisii Constantin ND Abținere
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL DA
163. Muntean Mircia PDL NU
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PDL NU
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Niculescu Dumitru ND NU
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND NU
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND NU
184. Ochi Ion PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Palașcă Viorel PNL DA
187. Peia Ninel PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
192. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
193. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
194. Pop Georgian PSD DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Potor Călin PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PDL NU
198. Pușcaș Iacob ND NU
199. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Constantin PSD DA
202. Rățoi Neculai PSD DA
203. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
204. Rizea Cristian PSD DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND NU
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL NU
218. Sefer Cristian-George ND NU
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND NU
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Mihaela PDL NU
230. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
242. Tararache Mihai ND Abținere
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Vladu Iulian PDL NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro