Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:37 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:37

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 726/2011 privind completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 112 71 25 28 9 14 11
- voturi pentru (DA):220 111 71 2 2 9 14 11
- voturi împotrivă (NU):47 - - 23 24 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PNL DA
27. Bucur Constantin-Alin ND NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest ND NU
33. Canacheu Costică PDL NU
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
42. Chițoiu Daniel PNL DA
43. Cioată Cezar ND NU
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu ND NU
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Cupă Ion PDL NU
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND NU
62. Dascălu Constantin PDL NU
63. Deaconu Mihai ND NU
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
84. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Giurescu Dinu ALDE DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PNL DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hrebenciuc Viorel PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PDL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Iriza Scarlat PSD DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kerekes Károly UDMR DA
129. Kereskényi Gábor UDMR DA
130. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
131. Lubanovici Mircea PDL NU
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Nicu PNL DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Martin Eduard-Stelian PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion ND NU
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian ND NU
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL NU
151. Mincă Liliana ND NU
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocanu Vasile PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina ND NU
159. Moisii Constantin ND DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moldovan Iosif UDMR DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru PDL NU
164. Muntean Mircia PDL NU
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD -
167. Nazare Alexandru PDL NU
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PNL DA
179. Niculescu Dumitru ND NU
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara ND NU
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND NU
184. Ochi Ion PSD DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Potor Călin PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PDL NU
199. Pușcaș Iacob ND NU
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Roman Victor PSD DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rotaru Răzvan ND NU
211. Sava Andrei-Valentin PSD DA
212. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
217. Scutaru Adrian George PNL DA
218. Secară Florin Mihail PDL NU
219. Sefer Cristian-George ND NU
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru ND NU
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stan Ion PSD DA
226. Stanciu Anghel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Mihaela PDL NU
231. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
232. Stragea Sorin Constantin PSD DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
243. Tararache Mihai ND Abținere
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Vladu Iulian PDL NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro