Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:38 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:38

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 727/2011 pentru modificarea și completarea art.197 din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:265 109 71 25 27 10 13 10
- voturi pentru (DA):216 109 71 1 2 10 13 10
- voturi împotrivă (NU):45 - - 23 22 - - -
- abțineri:4 - - 1 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL Abținere
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucur Constantin-Alin ND NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND NU
34. Canacheu Costică PDL NU
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Ciobanu Gheorghe PSD DA
45. Ciobanu Liliana ND NU
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor ND NU
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu ND NU
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cupă Ion PDL NU
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dalca Ștefan-Petru ND NU
61. Dascălu Constantin PDL NU
62. Deaconu Mihai ND NU
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Doboș Anton PNL DA
67. Dobre Mircea-Titus PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrinescu Traian PNL DA
70. Dolha Mircea PNL DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
72. Dragomir Gheorghe PNL DA
73. Dragomir Maria ND NU
74. Dragomir Viorel Marian PSD DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
77. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
78. Dumbrăvanu Paul PNL DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
82. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
83. Dușa Mircea PSD DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Giurescu Dinu ALDE DA
105. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
106. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
107. Grama Horia PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Mircea Minoritati DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
113. Holban Titi PNL DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Hrebenciuc Viorel PSD DA
116. Iane Daniel PNL DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PDL NU
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
129. Lubanovici Mircea PDL NU
130. Lupu Mihai PNL DA
131. Man Mircea PDL NU
132. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
133. Manolescu Oana Minoritati DA
134. Marcoci Vlad PSD DA
135. Marcu Nicu PNL DA
136. Marcu Viorica PNL DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marocico Ion Minoritati DA
139. Martin Eduard-Stelian PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Máté András-Levente UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mazilu Constantin PSD DA
144. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
145. Melinte Ion ND NU
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian ND NU
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Militaru Lucian PDL NU
150. Mincă Liliana ND NU
151. Mircovici Niculae Minoritati DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina ND Abținere
158. Moisii Constantin ND NU
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru PDL NU
163. Muntean Mircia PDL NU
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Nazare Alexandru PDL NU
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nichita Cristina PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PNL DA
178. Niculescu Dumitru ND NU
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara ND NU
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND NU
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PDL NU
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel PNL DA
189. Peia Ninel PSD DA
190. Petrea Dorin Silviu PSD DA
191. Petrescu Petre PSD DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Potor Călin PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PDL NU
199. Pușcaș Iacob ND NU
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Sava Andrei-Valentin PSD DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
211. Săpunaru Nini PNL DA
212. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
213. Scarlat George PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
215. Scutaru Adrian George PNL DA
216. Secară Florin Mihail PDL NU
217. Sefer Cristian-George ND NU
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
220. Smarandache Miron Alexandru ND NU
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stan Ion PSD DA
224. Stanciu Anghel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tabugan Ion PSD DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
240. Tararache Mihai ND Abținere
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Teju Sorin PNL DA
245. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
246. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
247. Tiuch Cătălin PSD DA
248. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
249. Traicu Rodin PSD DA
250. Tudose Mihai PSD DA
251. Tușa Adriana Diana PNL DA
252. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
253. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
254. Uricec Eugen Constantin PSD DA
255. Ursărescu Dorinel PNL DA
256. Vladu Iulian PDL NU
257. Vlase Petru Gabriel PSD DA
258. Vlădoiu Aurel PSD DA
259. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
260. Vulpescu Ioan PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zaharcu Neviser PSD DA
263. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
264. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 10:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro