Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:39 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:39

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 64/2012 pentru modificarea art.1 din Legea nr.239/2002 privind înființarea Universității "„Titu Maiorescu"” din București
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:267 110 68 25 29 10 14 11
- voturi pentru (DA):233 110 68 18 2 10 14 11
- voturi împotrivă (NU):5 - - 5 - - - -
- abțineri:29 - - 2 27 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND Abținere
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PNL DA
28. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
34. Canacheu Costică PDL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel PSD DA
40. Chebac Eugen ND DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ND Abținere
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND Abținere
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
52. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu ND Abținere
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cupă Ion PDL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND Abținere
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
73. Dragomir Gheorghe PNL DA
74. Dragomir Maria ND Abținere
75. Dragomir Viorel Marian PSD DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
78. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
79. Dumbrăvanu Paul PNL DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica ND Abținere
83. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Enache Marian PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiveciu Marian PSD DA
102. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
103. Giurescu Dinu ALDE DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PNL DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Hrebenciuc Viorel PSD DA
115. Iane Daniel PNL DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PDL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Iriza Scarlat PSD DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
128. Lubanovici Mircea PDL DA
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Man Mircea PDL NU
131. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Nicu PNL DA
135. Marcu Viorica PNL DA
136. Marin Gheorghe PSD DA
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion ND Abținere
145. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
146. Mihai Aurelian ND Abținere
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Militaru Lucian PDL NU
149. Mincă Liliana ND Abținere
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocanu Vasile PSD DA
155. Mocioalcă Ion PSD DA
156. Mocioi Niculina ND Abținere
157. Moisii Constantin ND Abținere
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru PDL DA
162. Muntean Mircia PDL DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Nazare Alexandru PDL DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
174. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PNL DA
177. Niculescu Dumitru ND Abținere
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Nistor Marioara ND Abținere
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
183. Ochi Ion PSD DA
184. Oltean Ioan PDL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel PNL DA
188. Peia Ninel PSD DA
189. Petrea Dorin Silviu PSD DA
190. Petrescu Petre PSD DA
191. Petric Octavian PSD DA
192. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
193. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
195. Pop Georgian PSD DA
196. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
197. Potor Călin PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PDL NU
199. Pușcaș Iacob ND Abținere
200. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
201. Răducanu Ion PSD DA
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rățoi Neculai PSD DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Rizea Cristian PSD DA
206. Roman Victor PSD DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rotaru Răzvan ND Abținere
210. Sava Andrei-Valentin PSD DA
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
212. Săpunaru Nini PNL DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Sefer Cristian-George ND Abținere
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND Abținere
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
230. Stragea Sorin Constantin PSD DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Szabó Ödön UDMR DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion PSD DA
240. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
241. Tararache Mihai ND Abținere
242. Tămâian Ioan PNL DA
243. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
244. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
245. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
246. Teju Sorin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
248. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudose Mihai PSD DA
253. Tușa Adriana Diana PNL DA
254. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
255. Uricec Eugen Constantin PSD DA
256. Ursărescu Dorinel PNL DA
257. Vainer Aurel Minoritati DA
258. Vladu Iulian PDL DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zaharcu Neviser PSD DA
265. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
266. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro