Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:43 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:43

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 402/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.571 din 22 decembrie 2003 privind Codul Fiscal, în vederea introducerii sistemului de TVA la încasare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:263 111 66 25 29 10 13 9
- voturi pentru (DA):204 110 66 - 3 3 13 9
- voturi împotrivă (NU):55 - - 24 24 7 - -
- abțineri:3 1 - - 2 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Canacheu Costică PDL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
41. Chebac Eugen ND NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cupă Ion PDL NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND NU
64. Dascălu Constantin PDL NU
65. Deaconu Mihai ND NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
84. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu ND DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin PNL DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic PNL DA
100. Gheorghe Florin PDL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
106. Grama Horia PSD DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Guran Virgil PNL DA
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
112. Holban Titi PNL DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Miron Minoritati DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ionescu Aurelian ALDE DA
119. Ionescu George PDL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Iriza Scarlat PSD DA
122. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kerekes Károly UDMR NU
125. Kereskényi Gábor UDMR DA
126. Khraibani Camelia PSD DA
127. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
128. Lubanovici Mircea PDL NU
129. Lupu Mihai PNL DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Nicu PNL DA
134. Marcu Viorica PNL DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Markó Attila-Gabor UDMR NU
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Martin Eduard-Stelian PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
140. Máté András-Levente UDMR NU
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion ND NU
145. Mihai Aurelian ND NU
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Militaru Lucian PDL NU
148. Mincă Liliana ND NU
149. Mircovici Niculae Minoritati DA
150. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
151. Mîrza Gavril PSD DA
152. Mocanu Adrian PSD DA
153. Mocanu Vasile PSD DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mocioi Niculina ND NU
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moldovan Iosif UDMR NU
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru PDL NU
160. Muntean Mircia PDL NU
161. Munteanu Ioan PSD DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Nazare Alexandru PDL -
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
171. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Niculae Aurel PNL DA
174. Niculescu Dumitru ND NU
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Nistor Marioara ND NU
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND NU
179. Ochi Ion PSD DA
180. Oltean Ioan PDL NU
181. Orban Ludovic PNL DA
182. Oros Nechita-Adrian PNL DA
183. Palașcă Viorel PNL DA
184. Peia Ninel PSD DA
185. Petrea Dorin Silviu PSD DA
186. Petrescu Petre PSD DA
187. Petric Octavian PSD DA
188. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
189. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
190. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
191. Pop Georgian PSD DA
192. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
193. Preda Cezar-Florin PDL NU
194. Pușcaș Iacob ND NU
195. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
196. Răducanu Ion PSD DA
197. Rădulescu Constantin PSD DA
198. Rățoi Neculai PSD DA
199. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
200. Rizea Cristian PSD DA
201. Roman Victor PSD DA
202. Roșca Lucreția PSD DA
203. Roșca Mircea PNL DA
204. Rotaru Răzvan ND NU
205. Sava Andrei-Valentin PSD DA
206. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
207. Săpunaru Nini PNL DA
208. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
209. Scarlat George PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
211. Scutaru Adrian George PNL DA
212. Secară Florin Mihail PDL NU
213. Sefer Cristian-George ND NU
214. Seres Dénes UDMR NU
215. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
216. Smarandache Miron Alexandru ND NU
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stan Ioan PSD DA
219. Stan Ion PSD DA
220. Stanciu Anghel PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stoica Mihaela PDL NU
225. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR NU
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PSD DA
236. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
237. Tararache Mihai ND Abținere
238. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
239. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
240. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
241. Teju Sorin PNL DA
242. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
243. Tiuch Cătălin PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
246. Traicu Rodin PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Tușa Adriana Diana PNL DA
249. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
250. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
251. Uricec Eugen Constantin PSD DA
252. Ursărescu Dorinel PNL DA
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Vladu Iulian PDL NU
255. Vlase Petru Gabriel PSD DA
256. Vlădoiu Aurel PSD DA
257. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zaharcu Neviser PSD DA
261. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 23 august 2019, 23:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro