Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 11:20 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 11:20

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:163 63 35 15 25 12 5 8
- voturi pentru (DA):40 5 4 15 3 12 - 1
- voturi împotrivă (NU):114 53 31 - 20 - 3 7
- abțineri:6 2 - - 2 - 2 -
- nu au votat:3 3 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
9. Avram Marian PSD NU
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Bălan Ion PSD NU
12. Becali George PNL NU
13. Benga Ioan PSD NU
14. Birchall Ana PSD DA
15. Blănariu Valentin ND NU
16. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
17. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
20. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Caloianu Mario-Ernest ND NU
23. Calotă Florică Ică PNL NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Chebac Eugen ND DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Chiriță Dumitru PSD NU
28. Ciobanu Gheorghe PSD NU
29. Ciocan Dan PSD Abținere
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor ND NU
33. Ciurariu Florin PNL NU
34. Cocei Erland PNL NU
35. Codîrlă Liviu ND NU
36. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
37. Costin Gheorghe PNL DA
38. Covaci Dorel PSD NU
39. Crăciunescu Grigore PNL NU
40. Cristea Victor PSD NU
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Culețu Dănuț PDL DA
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Daea Petre PSD NU
45. Dalca Ștefan-Petru ND NU
46. Dascălu Constantin PDL DA
47. Deaconu Mihai ND NU
48. Delureanu Virgil PSD NU
49. Dîrzu Ioan PSD NU
50. Dobrinescu Traian PNL NU
51. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
52. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
53. Dragomir Maria ND NU
54. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
55. Dumbrăvanu Paul PNL NU
56. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
57. Eparu Ion PSD NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fonta Nuțu ND NU
60. Galan Constantin PNL NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Găină Mihăiță PSD DA
63. Gerea Andrei Dominic PNL NU
64. Gheorghe Florin PDL DA
65. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
66. Giurescu Dinu ALDE NU
67. Grama Horia PSD DA
68. Grecea Maria ND NU
69. Gudu Vasile PDL DA
70. Guran Virgil PNL NU
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
72. Horga Vasile PNL DA
73. Hulea Ioan ND NU
74. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
75. Iancu Iulian PSD NU
76. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Iliuță Vasile PDL DA
79. Ionescu Aurelian ALDE NU
80. Iordache Florin PSD NU
81. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
82. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
83. Itu Cornel PSD NU
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kereskényi Gábor UDMR DA
86. Korodi Attila UDMR DA
87. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
88. Lupu Mihai PNL NU
89. Marcoci Vlad PSD NU
90. Markó Attila-Gabor UDMR DA
91. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
92. Máté András-Levente UDMR DA
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
94. Măduța Flavius-Luigi PSD -
95. Melinte Ion ND NU
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
97. Mincă Liliana ND NU
98. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
99. Mitrea Miron Tudor PSD NU
100. Mocioi Niculina ND NU
101. Moldovan Ioan ALDE NU
102. Moldovan Iosif UDMR DA
103. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
104. Movilă Petru PDL DA
105. Munteanu Ioan PSD NU
106. Murgu Neagu ND NU
107. Nassar Rodica PSD NU
108. Nazare Alexandru PDL DA
109. Nechita Aurel PSD NU
110. Negruț Cornelia ALDE NU
111. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
112. Nicolae Florian PSD NU
113. Niculae Aurel PNL NU
114. Niculescu Dumitru ND NU
115. Niță Emil PSD NU
116. Nosa Iuliu PSD -
117. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
118. Peia Ninel PSD NU
119. Petric Octavian PSD NU
120. Pop Georgian PSD NU
121. Popa Octavian-Marius PNL NU
122. Popeangă Vasile PSD DA
123. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
124. Pușcaș Iacob ND NU
125. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
126. Răducanu Ion PSD NU
127. Rădulescu Constantin PSD NU
128. Roman Cristian-Constantin PDL DA
129. Rotaru Răzvan ND NU
130. Sava Andrei-Valentin PSD Abținere
131. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
132. Scarlat George PNL NU
133. Seres Dénes UDMR DA
134. Simedru Dan Coriolan PNL NU
135. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
136. Smarandache Miron Alexandru ND NU
137. Solomon Adrian PSD NU
138. Stan Ioan PSD NU
139. Stan Ion PSD NU
140. Stoica Mihaela PDL DA
141. Stragea Sorin Constantin PSD NU
142. Surdu Raluca PNL NU
143. Szabó Ödön UDMR DA
144. Șcheau Ion ND DA
145. Șimon Gheorghe PSD NU
146. Șova Lucian PSD NU
147. Ștefan Viorel PSD -
148. Tararache Mihai ND Abținere
149. Tămâian Ioan PNL DA
150. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
151. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
152. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
153. Toader Mircea-Nicu PDL DA
154. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
155. Tudorache Daniel PSD NU
156. Uricec Eugen Constantin PSD NU
157. Ursărescu Dorinel PNL NU
158. Varga Vasile PNL NU
159. Vladu Iulian PDL DA
160. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
161. Vulpescu Ioan PSD NU
162. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
163. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 13:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro