Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 10:48

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 445/2010 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.190/2000 privind regimul metalelor prețioase și pietrelor prețioase în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:128 56 27 10 17 3 7 8
- voturi pentru (DA):119 56 27 2 17 2 7 8
- voturi împotrivă (NU):7 - - 7 - - - -
- abțineri:2 - - 1 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PDL NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
6. Axente Ioan PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Becali George PNL DA
10. Berci Vasile PNL DA
11. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Călin Ion PSD DA
18. Chebac Eugen ND DA
19. Chiriță Dumitru PSD DA
20. Ciobanu Gheorghe PSD DA
21. Ciobanu Liliana ND DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
25. Ciuhodaru Tudor ND DA
26. Cocei Erland PNL DA
27. Coman Gheorghe ND DA
28. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
29. Costin Gheorghe PNL DA
30. Culețu Dănuț PDL DA
31. Daea Petre PSD DA
32. Dalca Ștefan-Petru ND DA
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
36. Dima Toader PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobrinescu Traian PNL DA
39. Dolha Mircea PNL DA
40. Dragomir Maria ND DA
41. Dragomir Viorel Marian PSD DA
42. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
43. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
44. Dumbrăvanu Paul PNL DA
45. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
46. Eparu Ion PSD DA
47. Firczak Gheorghe Minoritati DA
48. Fonta Nuțu ND DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
51. Giurescu Dinu ALDE DA
52. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
53. Guran Virgil PNL DA
54. Horga Vasile PNL DA
55. Iancu Iulian PSD DA
56. Iliuță Vasile PDL Abținere
57. Ionescu Aurelian ALDE DA
58. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
59. Iriza Scarlat PSD DA
60. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
61. Itu Cornel PSD DA
62. Khraibani Camelia PSD DA
63. Longher Ghervazen Minoritati DA
64. Lubanovici Mircea PDL NU
65. Lupu Mihai PNL DA
66. Manolescu Oana Minoritati DA
67. Marcoci Vlad PSD DA
68. Marin Gheorghe PSD DA
69. Máté András-Levente UDMR DA
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
71. Mihăilă Ioan PDL NU
72. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
73. Mircovici Niculae Minoritati DA
74. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
75. Mîrza Gavril PSD DA
76. Moldovan Ioan ALDE DA
77. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Neacșu Marian PSD DA
80. Nechita Aurel PSD DA
81. Negruț Cornelia ALDE DA
82. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
83. Nicolae Alexandri PNL DA
84. Nicolae Florian PSD DA
85. Niculescu Dumitru ND DA
86. Niță Emil PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Palașcă Viorel PNL DA
89. Paul Maria-Andreea PDL NU
90. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
91. Petrea Dorin Silviu PSD DA
92. Petric Octavian PSD DA
93. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
94. Popa Octavian-Marius PNL DA
95. Popa Radu Mihai ND DA
96. Pușcaș Iacob ND DA
97. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
98. Răducanu Ion PSD DA
99. Rădulescu Constantin PSD DA
100. Reuer Elena-Ramona PNL DA
101. Roman Cristian-Constantin PDL NU
102. Roman Ioan Sorin PSD DA
103. Roman Petre PNL DA
104. Sava Andrei-Valentin PSD DA
105. Scarlat George PNL DA
106. Sefer Cristian-George ND DA
107. Seres Dénes UDMR Abținere
108. Simedru Dan Coriolan PNL DA
109. Stan Ion PSD DA
110. Stancu Ionel Minoritati DA
111. Stănescu Alexandru PSD DA
112. Stragea Sorin Constantin PSD DA
113. Surdu Raluca PNL DA
114. Șcheau Ion ND DA
115. Șimon Gheorghe PSD DA
116. Șova Lucian PSD DA
117. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
118. Teju Sorin PNL DA
119. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
120. Toader Mircea-Nicu PDL NU
121. Tudorie Violeta PSD DA
122. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
123. Uricec Eugen Constantin PSD DA
124. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
125. Weber Mihai PSD DA
126. Zaharcu Neviser PSD DA
127. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
128. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 12:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro