Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 11:47

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 24/2013 de completare a Legii nr.1 din 5 ianuarie 2011 privind educația națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:173 74 38 20 17 8 8 8
- voturi pentru (DA):35 4 1 20 1 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):138 70 37 - 16 8 - 7
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Almăjanu Marin PNL NU
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Avram Marian PSD NU
13. Axente Ioan PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Benga Ioan PSD NU
18. Birchall Ana PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
20. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
21. Bónis István UDMR NU
22. Bucur Constantin-Alin ND NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
25. Călin Ion PSD NU
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor ND NU
30. Ciurariu Florin PNL NU
31. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
32. Costin Gheorghe PNL NU
33. Covaci Dorel PSD NU
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
35. Cristea Aurelia PSD NU
36. Cristea Victor PSD NU
37. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
38. Culețu Dănuț PDL DA
39. Cupșa Ioan PNL NU
40. Daea Petre PSD NU
41. Dascălu Constantin PDL DA
42. Deaconu Mihai ND NU
43. Delureanu Virgil PSD NU
44. Dima Toader PSD NU
45. Diniță Ion ALDE NU
46. Dîrzu Ioan PSD NU
47. Doboș Anton PNL NU
48. Dobrinescu Traian PNL DA
49. Dolha Mircea PNL NU
50. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
51. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
52. Dragomir Gheorghe PNL NU
53. Dragomir Maria ND NU
54. Dragomir Viorel Marian PSD DA
55. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
56. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
57. Dumitru Ovidiu-Ioan ND NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR NU
59. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Fonta Nuțu ND NU
62. Frăticiu Gheorghe PSD DA
63. Galan Constantin PNL NU
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL NU
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
68. Giurescu Dinu ALDE NU
69. Grama Horia PSD NU
70. Grecea Maria ND NU
71. Gudu Vasile PDL DA
72. Guran Virgil PNL NU
73. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
74. Horga Vasile PNL NU
75. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
76. Iancu Iulian PSD NU
77. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliuță Vasile PDL DA
81. Ionescu Aurelian ALDE NU
82. Iriza Scarlat PSD NU
83. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
84. Itu Cornel PSD NU
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
86. Kerekes Károly UDMR NU
87. Kereskényi Gábor UDMR NU
88. Khraibani Camelia PSD NU
89. Longher Ghervazen Minoritati DA
90. Marcoci Vlad PSD NU
91. Marcu Viorica PNL NU
92. Marin Gheorghe PSD NU
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
94. Melinte Ion ND NU
95. Mihăilă Ioan PDL DA
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
97. Mircovici Niculae Minoritati DA
98. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
99. Mitrea Miron Tudor PSD NU
100. Mîrza Gavril PSD NU
101. Mocanu Vasile PSD NU
102. Molnar Zsolt UDMR NU
103. Movilă Petru PDL DA
104. Munteanu Ioan PSD NU
105. Murgu Neagu ND NU
106. Nassar Rodica PSD NU
107. Nechita Aurel PSD NU
108. Negruț Cornelia ALDE NU
109. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
110. Nichita Cristina PSD NU
111. Nicolae Alexandri PNL NU
112. Nicolae Florian PSD NU
113. Niculae Aurel PNL NU
114. Niculescu Dumitru ND NU
115. Niță Emil PSD NU
116. Nosa Iuliu PSD NU
117. Ochi Ion PSD NU
118. Palașcă Viorel PNL NU
119. Paul Maria-Andreea PDL DA
120. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
121. Petrache Adrian-Alin PSD NU
122. Petrescu Petre PSD NU
123. Petric Octavian PSD NU
124. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
125. Popa Octavian-Marius PNL NU
126. Popeangă Vasile PSD NU
127. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
128. Răducanu Ion PSD NU
129. Rădulescu Constantin PSD NU
130. Rădulescu Romeo PDL DA
131. Rățoi Neculai PSD NU
132. Roman Cristian-Constantin PDL DA
133. Roșca Mircea PNL NU
134. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
135. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
136. Scarlat George PNL NU
137. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
138. Sefer Cristian-George ND NU
139. Simedru Dan Coriolan PNL NU
140. Smarandache Miron Alexandru ND NU
141. Solomon Adrian PSD NU
142. Stan Ioan PSD NU
143. Stanciu Anghel PSD DA
144. Stănescu Alexandru PSD NU
145. Stoica Mihaela PDL DA
146. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
147. Stragea Sorin Constantin PSD NU
148. Surdu Raluca PNL NU
149. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
150. Szabó Ödön UDMR NU
151. Șimon Gheorghe PSD NU
152. Șova Lucian PSD NU
153. Ștefan Viorel PSD NU
154. Tămâian Ioan PNL NU
155. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
156. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
157. Teju Sorin PNL NU
158. Tîlvăr Angel PSD NU
159. Toader Mircea-Nicu PDL DA
160. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
161. Tudorache Daniel PSD NU
162. Tudorie Violeta PSD NU
163. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
164. Uricec Eugen Constantin PSD NU
165. Varga Vasile PNL NU
166. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
167. Vlase Petru Gabriel PSD NU
168. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
169. Vulpescu Ioan PSD NU
170. Weber Mihai PSD NU
171. Zaharcu Neviser PSD NU
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
173. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 5:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro