Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 55/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.6/2013 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.96/2012 privind stabilirea unor măsuri de reorganizare în cadrul administrației publice centrale și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:333 133 81 39 35 16 15 14
- voturi pentru (DA):262 133 80 - 4 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):68 - - 38 30 - - -
- abțineri:2 - 1 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND NU
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel PSD DA
50. Chebac Eugen ND -
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND NU
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND NU
65. Coman Gheorghe ND NU
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL NU
77. Cupă Ion PDL NU
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Dascălu Constantin PDL NU
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL NU
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND NU
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL NU
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND NU
142. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PDL NU
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL NU
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL NU
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PDL NU
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND NU
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL NU
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Moisii Constantin ND NU
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL NU
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND NU
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL NU
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND NU
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND NU
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND NU
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL NU
222. Orban Ludovic PNL Abținere
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Paleologu Theodor PDL NU
226. Paul Maria-Andreea PDL NU
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrache Adrian-Alin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai ND NU
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
242. Potor Călin PNL DA
243. Pușcaș Iacob ND NU
244. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
245. Răducanu Ion PSD DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL NU
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL DA
251. Rizea Cristian PSD DA
252. Roman Cristian-Constantin PDL NU
253. Roman Gheorghe PSD DA
254. Roman Ioan Sorin PSD DA
255. Roman Victor PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND NU
258. Rușanu Dan Radu PNL DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD DA
260. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
261. Săpunaru Nini PNL DA
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Scutaru Adrian George PNL DA
265. Secară Florin Mihail PDL NU
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Smarandache Miron Alexandru ND NU
272. Solomon Adrian PSD DA
273. Stan Ioan PSD DA
274. Stan Ion PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stancu Ionel Minoritati DA
277. Stativă Irinel Ioan PSD DA
278. Stănescu Alexandru PSD DA
279. Stănișoară Mihai PNL DA
280. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
281. Stoica Mihaela PDL NU
282. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
283. Stragea Sorin Constantin PSD DA
284. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
285. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
286. Surdu Raluca PNL DA
287. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
288. Szabó Ödön UDMR DA
289. Șcheau Ion ND NU
290. Șimon Gheorghe PSD DA
291. Șoptică Costel PNL DA
292. Șova Lucian PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
295. Tabugan Ion PSD DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai ND DA
298. Tămâian Ioan PNL DA
299. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
300. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
301. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
302. Teju Sorin PNL DA
303. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
304. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PDL NU
309. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PDL NU
315. Tușa Adriana Diana PNL DA
316. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
317. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
318. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Ursărescu Dorinel PNL DA
321. Vainer Aurel Minoritati DA
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
324. Vladu Iulian PDL NU
325. Vlase Petru Gabriel PSD DA
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Vulpescu Ioan PSD DA
328. Weber Mihai PSD DA
329. Zaharcu Neviser PSD DA
330. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
331. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
333. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 6:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro