Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 33/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.70/2012 privind modificarea și completarea Legii nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și a Senatului și pentru modificarea și completarea Legii nr.67/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:335 135 81 39 35 16 15 14
- voturi pentru (DA):300 135 81 36 3 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):33 - - 2 31 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND NU
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND NU
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PDL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND NU
83. Dascălu Constantin PDL DA
84. Deaconu Mihai ND NU
85. Delureanu Virgil PSD DA
86. Diaconu Adrian-Nicolae ND -
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Maria ND NU
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
107. Dușa Mircea PSD DA
108. Enache Marian PSD DA
109. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
110. Eparu Ion PSD DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND NU
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Harbuz Liviu PSD DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PDL DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PDL DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND NU
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Moisii Constantin ND NU
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND NU
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND NU
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND NU
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND NU
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Paleologu Theodor PDL DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrache Adrian-Alin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai ND NU
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Potor Călin PNL DA
243. Pușcaș Iacob ND NU
244. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
245. Răducanu Ion PSD DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL DA
251. Rizea Cristian PSD DA
252. Roman Cristian-Constantin PDL DA
253. Roman Gheorghe PSD DA
254. Roman Ioan Sorin PSD DA
255. Roman Victor PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND NU
258. Rușanu Dan Radu PNL DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD DA
260. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
261. Săpunaru Nini PNL DA
262. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
263. Scarlat George PNL DA
264. Scutaru Adrian George PNL DA
265. Secară Florin Mihail PDL DA
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Smarandache Miron Alexandru ND NU
272. Solomon Adrian PSD DA
273. Stan Ioan PSD DA
274. Stan Ion PSD DA
275. Stanciu Anghel PSD DA
276. Stanciu Zisu PSD DA
277. Stancu Ionel Minoritati DA
278. Stativă Irinel Ioan PSD DA
279. Stănescu Alexandru PSD DA
280. Stănișoară Mihai PNL DA
281. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
282. Stoica Mihaela PDL NU
283. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
287. Surdu Raluca PNL DA
288. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
289. Szabó Ödön UDMR DA
290. Șcheau Ion ND NU
291. Șimon Gheorghe PSD DA
292. Șoptică Costel PNL DA
293. Șova Lucian PSD DA
294. Ștefan Viorel PSD DA
295. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
297. Tabugan Ion PSD DA
298. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
299. Tararache Mihai ND DA
300. Tămâian Ioan PNL DA
301. Tănase Răzvan-Ionuț ND NU
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teju Sorin PNL DA
305. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
306. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PDL DA
311. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PDL DA
317. Tușa Adriana Diana PNL DA
318. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
319. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
320. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
321. Uricec Eugen Constantin PSD DA
322. Ursărescu Dorinel PNL DA
323. Vainer Aurel Minoritati DA
324. Varga Vasile PNL DA
325. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
326. Vladu Iulian PDL DA
327. Vlase Petru Gabriel PSD DA
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Vulpescu Ioan PSD DA
330. Weber Mihai PSD DA
331. Zaharcu Neviser PSD DA
332. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
333. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 2:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro