Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 24/2013 de completare a Legii nr.1 din 5 ianuarie 2011 privind educația națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:339 136 80 40 39 15 15 14
- voturi pentru (DA):278 134 80 - 36 15 - 13
- voturi împotrivă (NU):56 1 - 39 1 - 15 -
- abțineri:4 - - 1 2 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL NU
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Canacheu Costică PDL NU
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL NU
79. Cupă Ion PDL NU
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Dascălu Constantin PDL NU
84. Deaconu Mihai ND DA
85. Delureanu Virgil PSD DA
86. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Maria ND DA
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
107. Dușa Mircea PSD DA
108. Enache Marian PSD DA
109. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
110. Eparu Ion PSD DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR DA
113. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
114. Firczak Gheorghe Minoritati NU
115. Florea Damian ALDE DA
116. Florea Daniel PSD DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL NU
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL NU
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
125. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD -
132. Grecea Maria ND DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati NU
135. Gudu Vasile PDL NU
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND DA
145. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati NU
150. Ignat Miron Minoritati NU
151. Iliuță Vasile PDL NU
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PDL NU
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat PSD DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
164. Longher Ghervazen Minoritati NU
165. Lubanovici Mircea PDL NU
166. Lupu Mihai PNL DA
167. Man Mircea PDL NU
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolescu Oana Minoritati NU
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel ND DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Martin Eduard-Stelian PSD DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
183. Mihai Aurelian ND DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Militaru Lucian PDL NU
186. Mincă Liliana ND DA
187. Mircovici Niculae Minoritati NU
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD DA
190. Mitrea Miron Tudor PSD NU
191. Mîrza Gavril PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Moisii Constantin ND DA
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
199. Movilă Petru PDL NU
200. Munteanu Ioan PSD DA
201. Murgu Neagu ND DA
202. Nassar Rodica PSD DA
203. Nazare Alexandru PDL NU
204. Neacșu Marian PSD DA
205. Nechita Aurel PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Cornelia ALDE DA
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Nicolicea Eugen PSD DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Niculescu Dumitru ND DA
218. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
219. Nistor Laurențiu PSD DA
220. Nistor Marioara ND DA
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Oajdea Daniel Vasile ND DA
224. Ochi Ion PSD DA
225. Oltean Ioan PDL NU
226. Orban Ludovic PNL DA
227. Oros Nechita-Adrian PNL DA
228. Palașcă Viorel PNL DA
229. Paleologu Theodor PDL NU
230. Paul Maria-Andreea PDL NU
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
233. Peia Ninel PSD DA
234. Petrache Adrian-Alin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petrescu Petre PSD DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
240. Pop Georgian PSD DA
241. Popa Octavian-Marius PNL DA
242. Popa Radu Mihai ND DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
246. Potor Călin PNL DA
247. Pușcaș Iacob ND DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL NU
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Rizea Cristian PSD DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL NU
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Mircea PNL DA
261. Rotaru Răzvan ND DA
262. Rușanu Dan Radu PNL DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL NU
271. Sefer Cristian-George ND DA
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
274. Simedru Dan Coriolan PNL DA
275. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
276. Smarandache Miron Alexandru ND DA
277. Solomon Adrian PSD DA
278. Stan Ioan PSD DA
279. Stan Ion PSD DA
280. Stanciu Anghel PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati NU
283. Stativă Irinel Ioan PSD DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Stănișoară Mihai PNL DA
286. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
287. Stoica Mihaela PDL NU
288. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
289. Stragea Sorin Constantin PSD DA
290. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
291. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
292. Surdu Raluca PNL DA
293. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
294. Szabó Ödön UDMR DA
295. Șcheau Ion ND DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Tabugan Ion PSD DA
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
304. Tararache Mihai ND Abținere
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL NU
316. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
317. Traicu Rodin PSD DA
318. Tudorie Violeta PSD DA
319. Tudose Mihai PSD DA
320. Turcan Raluca PDL NU
321. Tușa Adriana Diana PNL DA
322. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
323. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
324. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
325. Uricec Eugen Constantin PSD DA
326. Ursărescu Dorinel PNL DA
327. Vainer Aurel Minoritati NU
328. Varga Vasile PNL DA
329. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
330. Vladu Iulian PDL NU
331. Vlase Petru Gabriel PSD DA
332. Vlădoiu Aurel PSD DA
333. Vulpescu Ioan PSD DA
334. Weber Mihai PSD DA
335. Zaharcu Neviser PSD DA
336. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
337. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
339. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 18:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro