Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 332/2012 pentru modificarea art.47 al Legii locuinței nr.114/1996, republicată, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:338 138 77 40 39 15 15 14
- voturi pentru (DA):295 138 77 - 36 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):41 - - 40 1 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL NU
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL NU
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel PSD DA
50. Chebac Eugen ND DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ND DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ND DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PDL NU
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Dascălu Constantin PDL NU
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Dușa Mircea PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL NU
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Harbuz Liviu PSD DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Iliuță Vasile PDL NU
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL NU
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL NU
165. Lupu Mihai PNL DA
166. Man Mircea PDL NU
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel ND DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Martin Eduard-Stelian PSD DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Militaru Lucian PDL NU
184. Mincă Liliana ND DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL NU
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu ND DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL NU
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Nechita Aurel PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Nicolicea Eugen PSD DA
214. Niculae Aurel PNL DA
215. Niculescu Dumitru ND DA
216. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PDL NU
224. Orban Ludovic PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Paleologu Theodor PDL NU
228. Paul Maria-Andreea PDL NU
229. Pârgaru Ion PNL DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrache Adrian-Alin PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai ND DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
244. Potor Călin PNL DA
245. Pușcaș Iacob ND DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL NU
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL NU
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ND DA
260. Rușanu Dan Radu PNL DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
263. Săpunaru Nini PNL DA
264. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
265. Scarlat George PNL DA
266. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
267. Scutaru Adrian George PNL DA
268. Secară Florin Mihail PDL NU
269. Sefer Cristian-George ND DA
270. Seres Dénes UDMR DA
271. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
272. Simedru Dan Coriolan PNL DA
273. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
274. Smarandache Miron Alexandru ND DA
275. Solomon Adrian PSD DA
276. Stan Ioan PSD DA
277. Stan Ion PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Mihaela PDL NU
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
287. Stragea Sorin Constantin PSD DA
288. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șcheau Ion ND DA
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL DA
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
299. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
300. Tabugan Ion PSD DA
301. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
302. Tararache Mihai ND Abținere
303. Tămâian Ioan PNL DA
304. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
305. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
306. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
307. Teju Sorin PNL DA
308. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
309. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
310. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
311. Tiuch Cătălin PSD DA
312. Tîlvăr Angel PSD DA
313. Toader Mircea-Nicu PDL NU
314. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
315. Traicu Rodin PSD DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PDL NU
320. Tușa Adriana Diana PNL DA
321. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
322. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
323. Uricec Eugen Constantin PSD DA
324. Ursărescu Dorinel PNL DA
325. Vainer Aurel Minoritati DA
326. Varga Vasile PNL DA
327. Vasilică Radu Costin PSD DA
328. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
329. Vladu Iulian PDL NU
330. Vlase Petru Gabriel PSD DA
331. Vlădoiu Aurel PSD DA
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 9:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro