Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 32/2013 penru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.65/2012 privind aprobarea unor măsuri pentru constituirea stocurilor minime de siguranță pentru țiței și produse petroliere în anul 2012
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:337 136 79 39 37 16 16 14
- voturi pentru (DA):333 134 79 39 36 15 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 2 - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND -
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
50. Chebac Eugen ND DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ND DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ND DA
67. Constantin Daniel ALDE DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PDL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL DA
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Hrebenciuc Viorel PSD DA
140. Hulea Ioan ND DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Iliuță Vasile PDL DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kerekes Károly UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Khraibani Camelia PSD DA
159. Korodi Attila UDMR DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lubanovici Mircea PDL DA
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel ND DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
178. Melinte Ion ND DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Moisii Constantin ND DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Dumitru ND DA
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PDL DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel PNL DA
226. Pardău Dumitru PNL DA
227. Paul Maria-Andreea PDL DA
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pârgaru Ion PNL DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrache Adrian-Alin PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
237. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Octavian-Marius PNL DA
240. Popa Radu Mihai ND DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Potor Călin PNL DA
245. Pușcaș Iacob ND DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL DA
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL DA
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Victor PSD DA
258. Roșca Mircea PNL DA
259. Rotaru Răzvan ND DA
260. Rușanu Dan Radu PNL DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL DA
268. Sefer Cristian-George ND DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Smarandache Miron Alexandru ND DA
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stanciu Anghel PSD DA
277. Stanciu Zisu PSD DA
278. Stancu Ionel Minoritati DA
279. Stativă Irinel Ioan PSD DA
280. Stănescu Alexandru PSD DA
281. Stănișoară Mihai PNL DA
282. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
283. Stoica Mihaela PDL DA
284. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
285. Stragea Sorin Constantin PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
287. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
288. Surdu Raluca PNL DA
289. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
290. Szabó Ödön UDMR DA
291. Șcheau Ion ND DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai ND DA
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teju Sorin PNL DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
307. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
308. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
309. Tiuch Cătălin PSD DA
310. Tîlvăr Angel PSD DA
311. Toader Mircea-Nicu PDL DA
312. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
313. Traicu Rodin PSD DA
314. Tudorache Daniel PSD DA
315. Tudorie Violeta PSD DA
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Turcan Raluca PDL DA
318. Tușa Adriana Diana PNL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
320. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
321. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Ursărescu Dorinel PNL DA
324. Vainer Aurel Minoritati DA
325. Varga Vasile PNL DA
326. Vasilică Radu Costin PSD DA
327. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
328. Vladu Iulian PDL DA
329. Vlase Petru Gabriel PSD DA
330. Vlădoiu Aurel PSD DA
331. Vulpescu Ioan PSD DA
332. Weber Mihai PSD DA
333. Zaharcu Neviser PSD DA
334. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
335. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
337. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 ianuarie 2020, 2:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro