Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 13:02 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 13:02

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 464/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.47/2012 pentru modificarea și completarea unor acte normative și reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:341 138 81 38 38 16 16 14
- voturi pentru (DA):285 138 81 1 35 - 16 14
- voturi împotrivă (NU):53 - - 37 - 16 - -
- abțineri:3 - - - 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR NU
12. Anton Marin PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
34. Bónis István UDMR NU
35. Borbély László UDMR NU
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL NU
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ND DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL NU
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND DA
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR NU
110. Fejér László-Ődőn UDMR NU
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati DA
132. Gudu Vasile PDL NU
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
134. Guran Virgil PNL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND DA
142. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PDL NU
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL NU
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
157. Kerekes Károly UDMR NU
158. Kereskényi Gábor UDMR NU
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR NU
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL NU
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PDL NU
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marian Ion Cristinel ND DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR NU
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
175. Máté András-Levente UDMR NU
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
179. Melinte Ion ND DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Militaru Lucian PDL NU
184. Mincă Liliana ND DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Molnar Zsolt UDMR NU
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL NU
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu ND DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PDL NU
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Nechita Aurel PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Alexandri PNL DA
210. Nicolae Florian PSD DA
211. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
212. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
213. Nicolicea Eugen PSD DA
214. Niculae Aurel PNL DA
215. Niculescu Dumitru ND DA
216. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara ND DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PDL NU
224. Orban Ludovic PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Pardău Dumitru PNL DA
228. Paul Maria-Andreea PDL NU
229. Păun Nicolae Minoritati DA
230. Pârgaru Ion PNL DA
231. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
232. Peia Ninel PSD DA
233. Petrache Adrian-Alin PSD DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre PSD DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
238. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popa Radu Mihai ND DA
242. Popeangă Vasile PSD DA
243. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
244. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
245. Pușcaș Iacob ND DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL NU
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Reuer Elena-Ramona PNL DA
253. Rizea Cristian PSD DA
254. Roman Cristian-Constantin PDL NU
255. Roman Gheorghe PSD DA
256. Roman Ioan Sorin PSD DA
257. Roman Petre PNL DA
258. Roman Victor PSD DA
259. Roșca Mircea PNL DA
260. Rotaru Răzvan ND DA
261. Rușanu Dan Radu PNL DA
262. Sava Andrei-Valentin PSD DA
263. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
264. Săpunaru Nini PNL DA
265. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PDL NU
270. Sefer Cristian-George ND DA
271. Seres Dénes UDMR NU
272. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru ND DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stan Ion PSD DA
279. Stanciu Anghel PSD DA
280. Stanciu Zisu PSD DA
281. Stancu Ionel Minoritati DA
282. Stativă Irinel Ioan PSD DA
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai PNL DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stoica Mihaela PDL NU
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
290. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
291. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
292. Surdu Raluca PNL DA
293. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
294. Szabó Ödön UDMR NU
295. Șcheau Ion ND DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Tabugan Ion PSD DA
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
304. Tararache Mihai ND Abținere
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL NU
316. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
317. Traicu Rodin PSD DA
318. Tudorache Daniel PSD DA
319. Tudorie Violeta PSD DA
320. Tudose Mihai PSD DA
321. Turcan Raluca PDL NU
322. Tușa Adriana Diana PNL DA
323. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
324. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
325. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
326. Uricec Eugen Constantin PSD DA
327. Ursărescu Dorinel PNL DA
328. Vainer Aurel Minoritati DA
329. Varga Vasile PNL DA
330. Vasilică Radu Costin PSD DA
331. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
332. Vladu Iulian PDL NU
333. Vlase Petru Gabriel PSD DA
334. Vlădoiu Aurel PSD DA
335. Vulpescu Ioan PSD DA
336. Weber Mihai PSD DA
337. Zaharcu Neviser PSD DA
338. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
339. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
340. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
341. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 10:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro