Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 105/2012 pentru modificarea alineatului (2) al articolului 1 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.83/2000 privind organizarea și funcționarea cabinetelor de liberă practică pentru serviciile publice conexe actului medical
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:339 136 81 39 37 16 16 14
- voturi pentru (DA):80 23 17 1 34 1 1 3
- voturi împotrivă (NU):250 112 63 36 - 15 13 11
- abțineri:7 1 - 2 3 - 1 -
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Amet Varol Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Antal István UDMR NU
12. Anton Marin PNL NU
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD NU
15. Avram Constantin ALDE NU
16. Avram Marian PSD NU
17. Axente Ioan PSD NU
18. Babuș Radu PSD NU
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Benga Ioan PSD NU
25. Berci Vasile PNL NU
26. Birchall Ana PSD NU
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Bleotu Vasile PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
34. Bónis István UDMR NU
35. Borbély László UDMR NU
36. Bot Octavian PNL NU
37. Bucur Constantin-Alin ND DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL NU
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL NU
46. Canacheu Costică PDL NU
47. Călin Ion PSD NU
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Chiriță Dumitru PSD NU
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciocan Dan PSD NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL NU
65. Cocei Erland PNL NU
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ND DA
68. Constantin Daniel ALDE NU
69. Costin Gheorghe PNL NU
70. Covaci Dorel PSD NU
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
72. Crăciunescu Grigore PNL NU
73. Cristea Aurelia PSD NU
74. Cristea Victor PSD NU
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PDL NU
79. Cupșa Ioan PNL NU
80. Daea Petre PSD NU
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Dascălu Constantin PDL NU
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD NU
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Dima Toader PSD NU
87. Diniță Ion ALDE NU
88. Dîrzu Ioan PSD NU
89. Doboș Anton PNL NU
90. Dobre Mircea-Titus PSD NU
91. Dobrinescu Traian PNL NU
92. Dolha Mircea PNL NU
93. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
94. Dolineaschi Andrei PSD NU
95. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
96. Dragomir Gheorghe PNL NU
97. Dragomir Maria ND DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD NU
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
100. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL NU
103. Dumitru Georgică ALDE NU
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Dușa Mircea PSD NU
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL NU
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR NU
111. Fejér László-Ődőn UDMR NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE NU
114. Florea Daniel PSD DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD NU
116. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
118. Găină Mihăiță PSD NU
119. Geantă Florian Daniel PDL NU
120. Gerea Andrei Dominic PNL NU
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
123. Ghiveciu Marian PSD NU
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
125. Giurescu Dinu ALDE NU
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND Abținere
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Grosaru Mircea Minoritati NU
132. Gudu Vasile PDL NU
133. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
134. Guran Virgil PNL NU
135. Gust Băloșin Florentin PSD NU
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
137. Harbuz Liviu PSD NU
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD NU
141. Hulea Ioan ND DA
142. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
143. Iancu Iulian PSD NU
144. Iane Daniel PNL NU
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
146. Ibram Iusein Minoritati NU
147. Ignat Miron Minoritati NU
148. Iliuță Vasile PDL DA
149. Ionescu Aurelian ALDE NU
150. Ionescu George PDL NU
151. Iordache Florin PSD NU
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
153. Iriza Scarlat PSD NU
154. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
155. Itu Cornel PSD NU
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
157. Kerekes Károly UDMR NU
158. Kereskényi Gábor UDMR NU
159. Khraibani Camelia PSD NU
160. Korodi Attila UDMR NU
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati NU
163. Lubanovici Mircea PDL NU
164. Lupu Mihai PNL NU
165. Man Mircea PDL NU
166. Manea Victor-Gheorghe PNL -
167. Manolescu Oana Minoritati NU
168. Marcoci Vlad PSD NU
169. Marcu Nicu PNL NU
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel ND DA
172. Marin Gheorghe PSD NU
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Martin Eduard-Stelian PSD NU
175. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
176. Máté András-Levente UDMR NU
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
178. Mazilu Constantin PSD NU
179. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
180. Melinte Ion ND DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
182. Mihai Aurelian ND DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
184. Militaru Lucian PDL NU
185. Mincă Liliana ND DA
186. Mircovici Niculae Minoritati -
187. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
188. Mitrea Manuela PSD NU
189. Mitrea Miron Tudor PSD NU
190. Mîrza Gavril PSD NU
191. Mocanu Adrian PSD NU
192. Mocanu Vasile PSD NU
193. Mocioalcă Ion PSD NU
194. Moisii Constantin ND DA
195. Moldovan Ioan ALDE NU
196. Molnar Zsolt UDMR NU
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
198. Movilă Petru PDL NU
199. Munteanu Ioan PSD NU
200. Murgu Neagu ND DA
201. Nassar Rodica PSD NU
202. Nazare Alexandru PDL NU
203. Neacșu Marian PSD NU
204. Nechita Aurel PSD NU
205. Necula Cosmin PSD NU
206. Negruț Cornelia ALDE DA
207. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
208. Nichita Cristina PSD DA
209. Nicoară Romeo Florin PNL NU
210. Nicolae Alexandri PNL NU
211. Nicolae Florian PSD NU
212. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
213. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
214. Nicolicea Eugen PSD DA
215. Niculae Aurel PNL NU
216. Niculescu Dumitru ND DA
217. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
218. Nistor Laurențiu PSD NU
219. Nistor Marioara ND DA
220. Niță Emil PSD NU
221. Nosa Iuliu PSD NU
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD NU
224. Oltean Ioan PDL NU
225. Orban Ludovic PNL NU
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel PNL NU
228. Pardău Dumitru PNL NU
229. Paul Maria-Andreea PDL NU
230. Păun Nicolae Minoritati NU
231. Pârgaru Ion PNL DA
232. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
233. Peia Ninel PSD NU
234. Petrache Adrian-Alin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD NU
236. Petrescu Petre PSD DA
237. Petric Octavian PSD NU
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
239. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
240. Pop Georgian PSD NU
241. Popa Octavian-Marius PNL NU
242. Popa Radu Mihai ND DA
243. Popeangă Vasile PSD NU
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
245. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
246. Potor Călin PNL DA
247. Pușcaș Iacob ND DA
248. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
249. Răducanu Ion PSD DA
250. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
251. Rădulescu Constantin PSD NU
252. Rădulescu Romeo PDL NU
253. Rățoi Neculai PSD NU
254. Reuer Elena-Ramona PNL NU
255. Rizea Cristian PSD NU
256. Roman Cristian-Constantin PDL NU
257. Roman Gheorghe PSD NU
258. Roman Ioan Sorin PSD NU
259. Roman Petre PNL DA
260. Roman Victor PSD NU
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ND DA
263. Rușanu Dan Radu PNL NU
264. Sava Andrei-Valentin PSD NU
265. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
266. Săpunaru Nini PNL NU
267. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
268. Scarlat George PNL NU
269. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
270. Scutaru Adrian George PNL DA
271. Secară Florin Mihail PDL NU
272. Sefer Cristian-George ND DA
273. Seres Dénes UDMR NU
274. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
275. Simedru Dan Coriolan PNL DA
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Smarandache Miron Alexandru ND DA
278. Solomon Adrian PSD NU
279. Stan Ioan PSD NU
280. Stanciu Anghel PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati NU
283. Stativă Irinel Ioan PSD NU
284. Stănescu Alexandru PSD NU
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
286. Stoica Mihaela PDL NU
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
288. Stragea Sorin Constantin PSD NU
289. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
290. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
291. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
292. Surdu Raluca PNL NU
293. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
294. Szabó Ödön UDMR NU
295. Șcheau Ion ND DA
296. Șimon Gheorghe PSD NU
297. Șoptică Costel PNL NU
298. Șova Lucian PSD NU
299. Ștefan Viorel PSD NU
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
302. Tabugan Ion PSD NU
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
304. Tararache Mihai ND Abținere
305. Tămâian Ioan PNL NU
306. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL NU
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD NU
315. Toader Mircea-Nicu PDL NU
316. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
317. Traicu Rodin PSD NU
318. Tudorache Daniel PSD NU
319. Tudorie Violeta PSD NU
320. Tudose Mihai PSD NU
321. Turcan Raluca PDL NU
322. Tușa Adriana Diana PNL DA
323. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
324. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
325. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
326. Uricec Eugen Constantin PSD NU
327. Ursărescu Dorinel PNL DA
328. Vainer Aurel Minoritati NU
329. Vasilică Radu Costin PSD NU
330. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
331. Vladu Iulian PDL NU
332. Vlase Petru Gabriel PSD NU
333. Vlădoiu Aurel PSD NU
334. Vulpescu Ioan PSD NU
335. Weber Mihai PSD NU
336. Zaharcu Neviser PSD NU
337. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
339. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 10:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro