Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 457/2012 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2012 privind trecerea unor imobile în proprietatea publică a statului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:321 128 85 45 26 13 13 11
- voturi pentru (DA):315 127 85 44 25 10 13 11
- voturi împotrivă (NU):3 - - - 1 2 - -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL DA
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD -
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel PSD DA
42. Chebac Eugen ND DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel PNL DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Culețu Dănuț PDL DA
69. Cupă Ion PDL DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Dascălu Constantin PDL DA
74. Deaconu Mihai ND DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
77. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR DA
106. Fenechiu Relu PNL DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND DA
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Găină Mihăiță PSD DA
115. Geantă Florian Daniel PDL DA
116. Gerea Andrei Dominic PNL DA
117. Gheorghe Florin PDL DA
118. Gheorghe Tinel PDL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
120. Ghiveciu Marian PSD DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grecea Maria ND DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gurzău Adrian PDL DA
130. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
131. Harbuz Liviu PSD DA
132. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
133. Horga Vasile PNL DA
134. Hrebenciuc Viorel PSD DA
135. Hulea Ioan ND DA
136. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
137. Iancu Iulian PSD DA
138. Iane Daniel PNL DA
139. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
140. Ignat Miron Minoritati DA
141. Iliuță Vasile PDL DA
142. Intotero Natalia-Elena PSD DA
143. Iordache Florin PSD DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Hunor UDMR NU
148. Kerekes Károly UDMR DA
149. Kereskényi Gábor UDMR DA
150. Khraibani Camelia PSD DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lupu Mihai PNL DA
155. Man Mircea PDL DA
156. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
157. Manolache Marius PSD DA
158. Manolescu Oana Minoritati DA
159. Marcoci Vlad PSD DA
160. Marcu Nicu PNL DA
161. Marcu Viorica PNL DA
162. Marin Gheorghe PSD DA
163. Markó Attila-Gabor UDMR DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Melinte Ion ND DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian ND DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PDL DA
173. Mincă Liliana ND DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mitrea Manuela PSD DA
177. Mitrea Miron Tudor PSD DA
178. Mîrza Gavril PSD DA
179. Mocanu Adrian PSD DA
180. Mocanu Vasile PSD DA
181. Mocioi Niculina ND DA
182. Moisii Constantin ND DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
186. Movilă Petru PDL DA
187. Muntean Mircia PDL -
188. Munteanu Ioan PSD DA
189. Murgu Neagu ND DA
190. Nassar Rodica PSD DA
191. Nazare Alexandru PDL DA
192. Neacșu Marian PSD DA
193. Negruț Clement PDL DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Dan PSD DA
196. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Nicolicea Eugen PSD DA
203. Niculae Aurel PNL DA
204. Niculescu Dumitru ND DA
205. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
206. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
207. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
208. Nistor Laurențiu PSD DA
209. Nistor Marioara ND DA
210. Niță Emil PSD DA
211. Nosa Iuliu PSD DA
212. Ochi Ion PSD DA
213. Oltean Ioan PDL DA
214. Orban Ludovic PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Paleologu Theodor PDL DA
217. Pambuccian Varujan Minoritati DA
218. Paul Maria-Andreea PDL DA
219. Păun Nicolae Minoritati DA
220. Pârgaru Ion PNL DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrache Adrian-Alin PSD DA
224. Petrea Dorin Silviu PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
227. Plumb Rovana PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
230. Ponta Victor-Viorel PSD DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian PDL DA
234. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
235. Potor Călin PNL DA
236. Preda Cezar-Florin PDL DA
237. Pușcaș Iacob ND DA
238. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
239. Răducanu Ion PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL DA
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Reuer Elena-Ramona PNL DA
244. Roman Cristian-Constantin PDL DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rușanu Dan Radu PNL DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
254. Secară Florin Mihail PDL DA
255. Sefer Cristian-George ND DA
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ion PSD DA
262. Stanciu Anghel PSD DA
263. Stanciu Zisu PSD DA
264. Stativă Irinel Ioan PSD DA
265. Stănescu Alexandru PSD DA
266. Stănișoară Mihai PNL DA
267. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
268. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
272. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
273. Surdu Raluca PNL DA
274. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
275. Szabó Ödön UDMR NU
276. Șimon Gheorghe PSD DA
277. Șoptică Costel PNL DA
278. Șova Lucian PSD DA
279. Ștefan Viorel PSD DA
280. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin PNL DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
290. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
291. Tiuch Cătălin PSD DA
292. Tîlvăr Angel PSD DA
293. Toader Mircea-Nicu PDL DA
294. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PDL DA
300. Tușa Adriana Diana PNL DA
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Udrea Elena Gabriela PDL DA
304. Udriște Gheorghe PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilescu Nicolae PSD DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
312. Vladu Iulian PDL DA
313. Vlădoiu Aurel PSD DA
314. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
315. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
316. Vreme Valerian PDL DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
319. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
321. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 16:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro