Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2013 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2013, ora 12:53

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 28/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.58/2012 privind modificarea unor acte normative din domeniul protecției mediului și pădurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:326 130 84 44 28 14 14 12
- voturi pentru (DA):280 129 84 1 26 14 14 12
- voturi împotrivă (NU):43 1 - 42 - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest ND DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel PSD DA
44. Chebac Eugen ND DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel PNL DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor ND DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL NU
71. Cupă Ion PDL NU
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND -
75. Dascălu Constantin PDL NU
76. Deaconu Mihai ND DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
79. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria ND DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul PNL DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Relu PNL DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL NU
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL NU
120. Gheorghe Tinel PDL NU
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria ND DA
128. Gudu Vasile PDL NU
129. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
130. Guran Virgil PNL DA
131. Gurzău Adrian PDL NU
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hrebenciuc Viorel PSD DA
137. Hulea Ioan ND DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL NU
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Itu Cornel PSD DA
150. Kelemen Hunor UDMR DA
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR DA
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR DA
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lupu Mihai PNL DA
158. Man Mircea PDL NU
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
168. Máté András-Levente UDMR DA
169. Mazilu Constantin PSD DA
170. Melinte Ion ND DA
171. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
172. Mihai Aurelian ND DA
173. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
174. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
175. Militaru Lucian PDL NU
176. Mincă Liliana ND DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moisii Constantin ND DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
189. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
190. Movilă Petru PDL NU
191. Muntean Mircia PDL NU
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL NU
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Negruț Clement PDL NU
198. Negruț Cornelia ALDE DA
199. Nica Dan PSD DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PNL DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND DA
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Ochi Ion PSD DA
217. Oltean Ioan PDL NU
218. Orban Ludovic PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Paleologu Theodor PDL NU
221. Pambuccian Varujan Minoritati DA
222. Paul Maria-Andreea PDL NU
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion PNL DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrache Adrian-Alin PSD DA
228. Petrea Dorin Silviu PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
231. Plumb Rovana PSD DA
232. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Ponta Victor-Viorel PSD DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
237. Popescu Florin Aurelian PDL NU
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
239. Potor Călin PNL DA
240. Preda Cezar-Florin PDL NU
241. Pușcaș Iacob ND DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rățoi Neculai PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL NU
248. Roman Ioan Sorin PSD DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Mircea PNL DA
251. Rușanu Dan Radu PNL DA
252. Sava Andrei-Valentin PSD DA
253. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
254. Săpunaru Nini PNL DA
255. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
258. Scutaru Adrian George PNL DA
259. Secară Florin Mihail PDL NU
260. Sefer Cristian-George ND DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Smarandache Miron Alexandru ND -
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ion PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stănișoară Mihai PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Surdu Raluca PNL DA
280. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
281. Szabó Ödön UDMR DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Tabugan Ion PSD NU
289. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL NU
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudorie Violeta PSD DA
303. Tudose Mihai PSD DA
304. Turcan Raluca PDL NU
305. Tușa Adriana Diana PNL DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udrea Elena Gabriela PDL NU
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilescu Nicolae PSD DA
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
317. Vladu Iulian PDL NU
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
320. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
321. Vreme Valerian PDL NU
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 17 noiembrie 2019, 20:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro