Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2013 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2013, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 522/2011 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.47/2011 privind reglementarea situației juridice a unor săli și grădini de spectacol cinematografic, precum și a altor imobile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 128 86 44 29 15 14 12
- voturi pentru (DA):266 126 86 - 28 - 14 12
- voturi împotrivă (NU):42 - - 42 - - - -
- abțineri:20 2 - 2 1 15 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR Abținere
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel PNL DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
72. Culețu Dănuț PDL NU
73. Cupă Ion PDL NU
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL NU
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
109. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
110. Fenechiu Relu PNL DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Găină Mihăiță PSD DA
119. Geantă Florian Daniel PDL NU
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL NU
122. Gheorghe Tinel PDL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Gudu Vasile PDL NU
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL NU
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hrebenciuc Viorel PSD DA
139. Hulea Ioan ND DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Iliuță Vasile PDL NU
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu George PDL NU
149. Iordache Florin PSD DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Kelemen Hunor UDMR Abținere
154. Kerekes Károly UDMR Abținere
155. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Korodi Attila UDMR Abținere
158. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lupu Mihai PNL DA
161. Man Mircea PDL NU
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Manolache Marius PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
170. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
171. Máté András-Levente UDMR Abținere
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Melinte Ion ND DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian ND DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL NU
179. Mincă Liliana ND DA
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mitrea Manuela PSD DA
183. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioi Niculina ND DA
188. Moisii Constantin ND DA
189. Moldovan Ioan ALDE DA
190. Moldovan Iosif UDMR Abținere
191. Molnar Zsolt UDMR Abținere
192. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru PDL NU
195. Muntean Mircia PDL NU
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PDL NU
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Negruț Clement PDL NU
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Dan PSD DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Alexandri PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
214. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL NU
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Paul Maria-Andreea PDL NU
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pârgaru Ion PNL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrache Adrian-Alin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
234. Plumb Rovana PSD DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Ponta Victor-Viorel PSD DA
238. Popeangă Vasile PSD DA
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Popescu Florin Aurelian PDL NU
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
242. Potor Călin PNL DA
243. Preda Cezar-Florin PDL NU
244. Pușcaș Iacob ND DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL NU
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL DA
251. Roman Cristian-Constantin PDL NU
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Victor PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sava Andrei-Valentin PSD DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
258. Săpunaru Nini PNL DA
259. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PDL NU
264. Sefer Cristian-George ND DA
265. Seres Dénes UDMR Abținere
266. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Solomon Adrian PSD DA
270. Stan Ion PSD DA
271. Stanciu Anghel PSD DA
272. Stanciu Zisu PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Stănișoară Mihai PNL DA
276. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
277. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surdu Raluca PNL DA
283. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
284. Szabó Ödön UDMR Abținere
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
293. Tămâian Ioan PNL DA
294. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
295. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
296. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
297. Teju Sorin PNL DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
299. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
300. Tiuch Cătălin PSD DA
301. Tîlvăr Angel PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL NU
303. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorache Daniel PSD DA
306. Tudorie Violeta PSD DA
307. Tudose Mihai PSD DA
308. Turcan Raluca PDL NU
309. Tușa Adriana Diana PNL DA
310. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
311. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
312. Udrea Elena Gabriela PDL NU
313. Udriște Gheorghe PDL NU
314. Uricec Eugen Constantin PSD DA
315. Ursărescu Dorinel PNL DA
316. Vainer Aurel Minoritati DA
317. Varga Vasile PNL DA
318. Vasilică Radu Costin PSD DA
319. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
320. Vladu Iulian PDL NU
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
323. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 0:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro