Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2013 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2013, ora 13:03

Subiect vot: Verificare
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:285 117 77 42 25 7 6 11
- voturi pentru (DA):279 115 76 39 25 7 6 11
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:3 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin ND DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
46. Cernea Remus-Florinel PSD DA
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Culețu Dănuț PDL DA
70. Cupă Ion PDL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
89. Dumbrăvanu Paul PNL DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Fenechiu Relu PNL DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin PNL DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PDL DA
106. Gerea Andrei Dominic PNL DA
107. Gheorghe Florin PDL DA
108. Gheorghe Tinel PDL DA
109. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria ND DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PDL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Holban Titi PNL DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hrebenciuc Viorel PSD DA
125. Hulea Ioan ND DA
126. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PDL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat PSD DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Man Mircea PDL DA
140. Marcoci Vlad PSD NU
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Mihai Aurelian ND DA
149. Mihăilă Ioan PDL DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PDL DA
153. Mincă Liliana ND DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioi Niculina ND DA
160. Moisii Constantin ND DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Movilă Petru PDL Abținere
165. Muntean Mircia PDL DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PDL DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement PDL DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Alexandri PNL DA
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND DA
182. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PDL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel PNL DA
190. Palăr Ionel PNL DA
191. Paleologu Theodor PDL DA
192. Paul Maria-Andreea PDL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PNL DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrache Adrian-Alin PSD DA
198. Petrescu Petre PSD DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Popescu Florin Aurelian PDL DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
209. Potor Călin PNL DA
210. Preda Cezar-Florin PDL DA
211. Pușcaș Iacob ND DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo PDL -
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PDL DA
221. Roman Ioan Sorin PSD DA
222. Roman Petre PNL DA
223. Roman Victor PSD DA
224. Rotaru Răzvan ND DA
225. Rușanu Dan Radu PNL DA
226. Sava Andrei-Valentin PSD DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
229. Secară Florin Mihail PDL DA
230. Sefer Cristian-George ND DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL NU
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru ND DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ion PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stănișoară Mihai PNL DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stoica Mihaela PDL DA
245. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
246. Stragea Sorin Constantin PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Șova Lucian PSD DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
255. Tabugan Ion PSD DA
256. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
257. Tararache Mihai ND DA
258. Tămâian Ioan PNL DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD -
261. Teju Sorin PNL DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PDL -
263. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tiuch Cătălin PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PDL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
268. Tomac Eugen PDL DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Tușa Adriana Diana PNL DA
271. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Udrea Elena Gabriela PDL DA
274. Udriște Gheorghe PDL DA
275. Ursărescu Dorinel PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
279. Vladu Iulian PDL DA
280. Vlădoiu Aurel PSD DA
281. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
285. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 6:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro