Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.04.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 aprilie 2013, ora 13:05

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni
Adoptare MS 3/2013 - Moțiunea simplă "Salvați metroul bucureștean"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:294 121 78 42 25 8 7 13
- voturi pentru (DA):71 4 - 41 25 - - 1
- voturi împotrivă (NU):211 115 77 - - - 7 12
- abțineri:11 1 1 1 - 8 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD NU
4. Alexe Costel PNL NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Almăjanu Marin PNL NU
7. Amet Varol Minoritati NU
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD NU
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anton Marin PNL NU
12. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
13. Arsene Ionel PSD NU
14. Avram Constantin ALDE NU
15. Avram Marian PSD NU
16. Axente Ioan PSD -
17. Babuș Radu PSD NU
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
21. Bălan Ion PSD NU
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
23. Becali George PNL NU
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Benga Ioan PSD NU
26. Berci Vasile PNL NU
27. Birchall Ana PSD NU
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bot Octavian PNL NU
34. Bucur Constantin-Alin ND DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
39. Calimente Mihăiță PNL NU
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL NU
46. Cernea Remus-Florinel PSD NU
47. Chebac Eugen ND DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriță Dumitru PSD NU
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD NU
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
59. Ciurariu Florin PNL NU
60. Cocei Erland PNL NU
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
64. Costin Gheorghe PNL NU
65. Covaci Dorel PSD NU
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
67. Crăciunescu Grigore PNL NU
68. Cristea Victor PSD NU
69. Cristian Horia PNL NU
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
71. Culețu Dănuț PDL DA
72. Cupă Ion PDL DA
73. Cupșa Ioan PNL NU
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD NU
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
78. Dima Toader PSD NU
79. Diniță Ion ALDE NU
80. Dîrzu Ioan PSD NU
81. Dobre Mircea-Titus PSD NU
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrinescu Traian PNL Abținere
84. Dolineaschi Andrei PSD NU
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragomir Gheorghe PNL NU
87. Dragomir Viorel Marian PSD NU
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
89. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
91. Dumbrăvanu Paul PNL NU
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
93. Dumitru Georgică ALDE NU
94. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
95. Emacu Gheorghe PSD NU
96. Enache Marian PSD NU
97. Eparu Ion PSD NU
98. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Fenechiu Relu PNL NU
101. Florea Damian ALDE NU
102. Florea Daniel PSD NU
103. Frăticiu Gheorghe PSD NU
104. Galan Constantin PNL NU
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PDL DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL NU
110. Gheorghe Florin PDL DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD NU
113. Ghiveciu Marian PSD NU
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
116. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
117. Grama Horia PSD NU
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
119. Gudu Vasile PDL DA
120. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
121. Guran Virgil PNL NU
122. Gust Băloșin Florentin PSD NU
123. Harbuz Liviu PSD NU
124. Holban Titi PNL NU
125. Horga Vasile PNL NU
126. Hrebenciuc Viorel PSD NU
127. Hulea Ioan ND DA
128. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL NU
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
132. Ibram Iusein Minoritati NU
133. Ionescu Aurelian ALDE NU
134. Ionescu George PDL DA
135. Iordache Florin PSD NU
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
137. Iriza Scarlat PSD DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD NU
140. Khraibani Camelia PSD NU
141. Korodi Attila UDMR Abținere
142. Lupu Mihai PNL NU
143. Man Mircea PDL DA
144. Marcoci Vlad PSD NU
145. Marcu Nicu PNL NU
146. Marcu Viorica PNL NU
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Martin Eduard-Stelian PSD NU
149. Máté András-Levente UDMR Abținere
150. Măduța Flavius-Luigi PSD NU
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
152. Mihai Aurelian ND DA
153. Mihăilă Ioan PDL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
156. Militaru Lucian PDL DA
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
159. Mitrea Manuela PSD NU
160. Mitrea Miron Tudor PSD NU
161. Mîrza Gavril PSD NU
162. Mocanu Adrian PSD NU
163. Mocanu Vasile PSD NU
164. Mocioalcă Ion PSD NU
165. Mocioi Niculina ND DA
166. Moisii Constantin ND DA
167. Moldovan Ioan ALDE NU
168. Moldovan Iosif UDMR Abținere
169. Molnar Zsolt UDMR Abținere
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
171. Movilă Petru PDL DA
172. Muntean Mircia PDL DA
173. Munteanu Ioan PSD NU
174. Nassar Rodica PSD NU
175. Nazare Alexandru PDL DA
176. Neacșu Marian PSD NU
177. Nechita Aurel PSD NU
178. Necula Cosmin PSD NU
179. Negruț Clement PDL DA
180. Negruț Cornelia ALDE NU
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
182. Nichita Cristina PSD NU
183. Nicoară Romeo Florin PNL NU
184. Nicolae Alexandri PNL NU
185. Nicolae Florian PSD NU
186. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
187. Niculae Aurel PNL NU
188. Niculescu Dumitru ND DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
190. Niță Emil PSD NU
191. Nosa Iuliu PSD NU
192. Ochi Ion PSD NU
193. Oltean Ioan PDL Abținere
194. Orban Ludovic PNL NU
195. Oros Nechita-Adrian PNL NU
196. Palașcă Viorel PNL NU
197. Palăr Ionel PNL NU
198. Paleologu Theodor PDL DA
199. Paul Maria-Andreea PDL DA
200. Păun Nicolae Minoritati NU
201. Pârgaru Ion PNL NU
202. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
203. Peia Ninel PSD NU
204. Petrache Adrian-Alin PSD NU
205. Petrescu Petre PSD NU
206. Petric Octavian PSD NU
207. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
210. Pop Georgian PSD NU
211. Popa Octavian-Marius PNL NU
212. Popeangă Vasile PSD NU
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
214. Popescu Florin Aurelian PDL DA
215. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
216. Potor Călin PNL NU
217. Preda Cezar-Florin PDL DA
218. Pușcaș Iacob ND DA
219. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
220. Răducanu Ion PSD NU
221. Rădulescu Constantin PSD NU
222. Rădulescu Romeo PDL DA
223. Rățoi Neculai PSD NU
224. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
225. Reuer Elena-Ramona PNL NU
226. Rizea Cristian PSD NU
227. Roman Cristian-Constantin PDL DA
228. Roman Ioan Sorin PSD NU
229. Roman Petre PNL NU
230. Roman Victor PSD NU
231. Rotaru Răzvan ND DA
232. Rușanu Dan Radu PNL NU
233. Sava Andrei-Valentin PSD NU
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
235. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
236. Secară Florin Mihail PDL DA
237. Sefer Cristian-George ND DA
238. Seres Dénes UDMR Abținere
239. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
240. Simedru Dan Coriolan PNL NU
241. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
242. Smarandache Miron Alexandru ND DA
243. Solomon Adrian PSD NU
244. Stan Ion PSD NU
245. Stanciu Anghel PSD NU
246. Stanciu Zisu PSD NU
247. Stancu Ionel Minoritati NU
248. Stănescu Alexandru PSD NU
249. Stănișoară Mihai PNL NU
250. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
251. Stoica Mihaela PDL DA
252. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
253. Stragea Sorin Constantin PSD NU
254. Surdu Raluca PNL NU
255. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
256. Szabó Ödön UDMR Abținere
257. Șoptică Costel PNL NU
258. Șova Lucian PSD NU
259. Ștefan Viorel PSD NU
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD Abținere
261. Tabugan Ion PSD NU
262. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
263. Tararache Mihai ND DA
264. Tămâian Ioan PNL NU
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
266. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
267. Teju Sorin PNL NU
268. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
271. Tiuch Cătălin PSD NU
272. Toader Mircea-Nicu PDL DA
273. Tocuț Dan-Laurențiu PNL NU
274. Tomac Eugen PDL DA
275. Traicu Rodin PSD NU
276. Tudorie Violeta PSD NU
277. Tușa Adriana Diana PNL NU
278. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL NU
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
280. Udrea Elena Gabriela PDL DA
281. Udriște Gheorghe PDL DA
282. Ursărescu Dorinel PNL NU
283. Varga Vasile PNL NU
284. Vasilică Radu Costin PSD NU
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
286. Vladu Iulian PDL DA
287. Vlădoiu Aurel PSD NU
288. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
289. Vulpescu Ioan PSD NU
290. Weber Mihai PSD NU
291. Zaharcu Neviser PSD NU
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
294. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 2:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro