Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2013 > 17:36 Versiunea pentru printare
Luni, 8 aprilie 2013, ora 17:36

Subiect vot: amendamente 17 și 18
PL 31/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.89/2011 pentru abrogarea și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:182 68 41 20 24 12 8 9
- voturi pentru (DA):19 5 2 1 3 6 2 -
- voturi împotrivă (NU):160 63 38 18 21 5 6 9
- abțineri:3 - 1 1 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PDL NU
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Avram Marian PSD NU
12. Axente Ioan PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Baltă Mihai PSD NU
15. Bălan Ion PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Blănariu Valentin ND NU
18. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
19. Bónis István UDMR DA
20. Borbély László UDMR Abținere
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Burlacu Ștefan ND NU
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Caloianu Mario-Ernest ND NU
27. Calotă Florică Ică PNL NU
28. Canacheu Costică PDL NU
29. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
32. Cernea Remus-Florinel PSD NU
33. Cherecheș Florica PNL NU
34. Cioată Cezar ND DA
35. Ciobanu Gheorghe PSD NU
36. Ciobanu Liliana ND NU
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
38. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
39. Ciuhodaru Tudor ND NU
40. Cocei Erland PNL NU
41. Codîrlă Liviu ND NU
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
43. Cristea Victor PSD NU
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
45. Culețu Dănuț PDL NU
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Daea Petre PSD NU
48. Dalca Ștefan-Petru ND NU
49. Dascălu Constantin PDL NU
50. Delureanu Virgil PSD NU
51. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
52. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
53. Dima Toader PSD NU
54. Diniță Ion ALDE NU
55. Dîrzu Ioan PSD NU
56. Doboș Anton PNL NU
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrinescu Traian PNL NU
59. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
60. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
61. Dragomir Gheorghe PNL NU
62. Dragomir Maria ND NU
63. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
64. Dumbrăvanu Paul PNL NU
65. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
66. Emacu Gheorghe PSD NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR NU
68. Fejér László-Ődőn UDMR DA
69. Florea Daniel PSD NU
70. Fonta Nuțu ND DA
71. Galan Constantin PNL NU
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Gerea Andrei Dominic PNL NU
74. Gheorghe Tinel PDL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Giurescu Dinu ALDE NU
77. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
78. Gudu Vasile PDL NU
79. Guran Virgil PNL NU
80. Gust Băloșin Florentin PSD NU
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Harbuz Liviu PSD NU
83. Hellvig Eduard Raul PNL NU
84. Horga Vasile PNL Abținere
85. Hrebenciuc Viorel PSD NU
86. Hulea Ioan ND NU
87. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
88. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Iane Daniel PNL NU
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
92. Ionescu Aurelian ALDE NU
93. Iordache Florin PSD NU
94. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
95. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
96. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
97. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
98. Longher Ghervazen Minoritati NU
99. Man Mircea PDL NU
100. Manda Iulian Claudiu PSD NU
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marcu Viorica PNL NU
103. Markó Attila-Gabor UDMR DA
104. Marocico Ion Minoritati NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Mihai Aurelian ND NU
108. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mincă Liliana ND NU
111. Mocanu Vasile PSD NU
112. Mocioalcă Ion PSD NU
113. Mocioi Niculina ND NU
114. Moisii Constantin ND NU
115. Moldovan Ioan ALDE NU
116. Munteanu Ioan PSD NU
117. Nassar Rodica PSD NU
118. Nechita Aurel PSD NU
119. Negruț Cornelia ALDE NU
120. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
121. Nichita Cristina PSD NU
122. Nicolae Florian PSD NU
123. Nicolicea Eugen PSD NU
124. Niculescu Dumitru ND NU
125. Nistor Marioara ND DA
126. Niță Emil PSD NU
127. Nosa Iuliu PSD NU
128. Oajdea Daniel Vasile ND NU
129. Ochi Ion PSD NU
130. Palașcă Viorel PNL NU
131. Pambuccian Varujan Minoritati NU
132. Pârgaru Ion PNL NU
133. Peia Ninel PSD NU
134. Petrea Dorin Silviu PSD DA
135. Popa Octavian-Marius PNL DA
136. Popeangă Vasile PSD NU
137. Pușcaș Iacob ND NU
138. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE NU
139. Răducanu Ion PSD NU
140. Rădulescu Constantin PSD NU
141. Rădulescu Romeo PDL NU
142. Rățoi Neculai PSD NU
143. Roman Cristian-Constantin PDL NU
144. Roman Gheorghe PSD NU
145. Roșca Lucreția PSD NU
146. Rotaru Răzvan ND NU
147. Rușanu Dan Radu PNL NU
148. Scarlat George PNL NU
149. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
150. Secară Florin Mihail PDL NU
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
153. Simedru Dan Coriolan PNL NU
154. Stativă Irinel Ioan PSD NU
155. Stănescu Alexandru PSD NU
156. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
157. Stragea Sorin Constantin PSD NU
158. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
159. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
160. Szabó Ödön UDMR NU
161. Șimon Gheorghe PSD DA
162. Șova Lucian PSD NU
163. Ștefan Viorel PSD NU
164. Ștefănescu Elena Cătălina PSD NU
165. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
166. Tămâian Ioan PNL NU
167. Tănase Răzvan-Ionuț ND NU
168. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
169. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
170. Teodorescu Ioan Viorel PNL NU
171. Tîlvăr Angel PSD NU
172. Toader Mircea-Nicu PDL NU
173. Traicu Rodin PSD NU
174. Udriște Gheorghe PDL NU
175. Vainer Aurel Minoritati NU
176. Varga Vasile PNL NU
177. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
178. Vladu Iulian PDL NU
179. Vlădoiu Aurel PSD NU
180. Weber Mihai PSD NU
181. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
182. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 9:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro