Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.04.2013 > 17:55 Versiunea pentru printare
Luni, 8 aprilie 2013, ora 17:55

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 83/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2012 pentru prorogarea termenelor prevăzute la alin.(2) și (4) ale art.6 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.114/2005 privind unele măsuri pentru derularea și finalizarea privatizării societăților comerciale filiale de distribuție și furnizare a energiei electrice "Electrica Moldova"-S.A. și "Electrica Oltenia"-S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:152 48 38 19 20 11 8 8
- voturi pentru (DA):150 47 38 19 20 10 8 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Andronache Gabriel PDL DA
6. Anton Marin PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
13. Bónis István UDMR DA
14. Borbély László UDMR DA
15. Bordeianu Dan PNL DA
16. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Calimente Mihăiță PNL DA
20. Caloianu Mario-Ernest ND DA
21. Calotă Florică Ică PNL DA
22. Canacheu Costică PDL DA
23. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
24. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
26. Cernea Remus-Florinel PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Cioată Cezar ND DA
29. Ciobanu Gheorghe PSD DA
30. Ciobanu Liliana ND DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
33. Codîrlă Liviu ND DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
35. Cristea Victor PSD DA
36. Culețu Dănuț PDL DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Daea Petre PSD DA
39. Dalca Ștefan-Petru ND DA
40. Dascălu Constantin PDL DA
41. Delureanu Virgil PSD DA
42. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
43. Dima Toader PSD DA
44. Diniță Ion ALDE DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobrinescu Traian PNL DA
48. Dolha Mircea PNL DA
49. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
50. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Dumbrăvanu Paul PNL DA
53. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
54. Emacu Gheorghe PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
57. Fonta Nuțu ND DA
58. Galan Constantin PNL DA
59. Gerea Andrei Dominic PNL DA
60. Gheorghe Florin PDL DA
61. Gheorghe Tinel PDL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
64. Giurescu Dinu ALDE DA
65. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
66. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
67. Gudu Vasile PDL DA
68. Guran Virgil PNL DA
69. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Horga Vasile PNL DA
72. Hulea Ioan ND DA
73. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
74. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
75. Ionescu Aurelian ALDE DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
78. Iriza Scarlat PSD DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
81. Longher Ghervazen Minoritati DA
82. Man Mircea PDL DA
83. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
84. Marcu Viorica PNL DA
85. Markó Attila-Gabor UDMR DA
86. Marocico Ion Minoritati DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
88. Máté András-Levente UDMR DA
89. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
90. Melinte Ion ND DA
91. Mihai Aurelian ND DA
92. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
93. Mincă Liliana ND DA
94. Mocanu Vasile PSD DA
95. Mocioalcă Ion PSD DA
96. Mocioi Niculina ND DA
97. Moisii Constantin ND DA
98. Moldovan Ioan ALDE DA
99. Molnar Zsolt UDMR DA
100. Nassar Rodica PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Negruț Cornelia ALDE DA
103. Nichita Cristina PSD DA
104. Nicolae Florian PSD DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Niculescu Dumitru ND DA
107. Nistor Marioara ND DA
108. Niță Emil PSD DA
109. Ochi Ion PSD DA
110. Pambuccian Varujan Minoritati DA
111. Pârgaru Ion PNL DA
112. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
113. Petrea Dorin Silviu PSD DA
114. Pușcaș Iacob ND DA
115. Răducanu Ion PSD DA
116. Rădulescu Constantin PSD DA
117. Rădulescu Romeo PDL DA
118. Rățoi Neculai PSD DA
119. Roman Cristian-Constantin PDL DA
120. Roman Gheorghe PSD DA
121. Roșca Mircea PNL DA
122. Rotaru Răzvan ND DA
123. Rușanu Dan Radu PNL DA
124. Scarlat George PNL DA
125. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
126. Secară Florin Mihail PDL DA
127. Seres Dénes UDMR DA
128. Stancu Ionel Minoritati DA
129. Stativă Irinel Ioan PSD DA
130. Stănescu Alexandru PSD DA
131. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
132. Stragea Sorin Constantin PSD DA
133. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
134. Szabó Ödön UDMR DA
135. Ștefan Viorel PSD DA
136. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
137. Tămâian Ioan PNL DA
138. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
139. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
140. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
141. Tîlvăr Angel PSD DA
142. Toader Mircea-Nicu PDL DA
143. Tudose Mihai PSD DA
144. Udriște Gheorghe PDL DA
145. Vainer Aurel Minoritati DA
146. Varga Vasile PNL DA
147. Vladu Iulian PDL DA
148. Vlădoiu Aurel PSD DA
149. Weber Mihai PSD DA
150. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
151. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
152. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 7:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro