Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 7/2013 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:314 119 80 40 30 15 16 14
- voturi pentru (DA):314 119 80 40 30 15 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PDL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel PDL DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Gheorghe Tinel PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grosaru Mircea Minoritati DA
128. Gudu Vasile PDL DA
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian PDL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Hellvig Eduard Raul PNL DA
135. Holban Titi PNL DA
136. Horga Vasile PNL DA
137. Hulea Ioan ND DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Intotero Natalia-Elena PSD DA
145. Ionescu Aurelian ALDE DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
151. Itu Cornel PSD DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
153. Kelemen Hunor UDMR DA
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR DA
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Man Mircea PDL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Melinte Ion ND DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian ND DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mîrza Gavril PSD DA
181. Mocanu Adrian PSD DA
182. Mocanu Vasile PSD DA
183. Mocioalcă Ion PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moisii Constantin ND DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
189. Movilă Petru PDL DA
190. Munteanu Ioan PSD DA
191. Murgu Neagu ND DA
192. Nassar Rodica PSD DA
193. Neacșu Marian PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Necula Cosmin PSD DA
196. Negruț Cornelia ALDE DA
197. Nichita Cristina PSD DA
198. Nicoară Romeo Florin PNL DA
199. Nicolae Florian PSD DA
200. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
201. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
202. Nicolicea Eugen PSD DA
203. Niculae Aurel PNL DA
204. Niculescu Dumitru ND DA
205. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
206. Nistor Laurențiu PSD DA
207. Nistor Marioara ND DA
208. Niță Emil PSD DA
209. Nosa Iuliu PSD DA
210. Oajdea Daniel Vasile ND DA
211. Ochi Ion PSD DA
212. Oltean Ioan PDL DA
213. Orban Ludovic PNL DA
214. Oros Nechita-Adrian PNL DA
215. Palașcă Viorel PNL DA
216. Palăr Ionel PNL DA
217. Paleologu Theodor PDL DA
218. Pambuccian Varujan Minoritati DA
219. Pardău Dumitru PNL DA
220. Paul Maria-Andreea PDL DA
221. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
222. Peia Ninel PSD DA
223. Petrache Adrian-Alin PSD DA
224. Petrescu Petre PSD DA
225. Petric Octavian PSD DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Octavian-Marius PNL DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Popescu Florin Aurelian PDL DA
232. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
233. Pușcaș Iacob ND DA
234. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo PDL DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Roman Cristian-Constantin PDL DA
242. Roman Gheorghe PSD DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roșca Lucreția PSD DA
245. Roșca Mircea PNL DA
246. Rotaru Răzvan ND DA
247. Rușanu Dan Radu PNL DA
248. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
251. Secară Florin Mihail PDL DA
252. Sefer Cristian-George ND DA
253. Seres Dénes UDMR DA
254. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
255. Simedru Dan Coriolan PNL DA
256. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
257. Stan Ioan PSD DA
258. Stanciu Anghel PSD DA
259. Stanciu Zisu PSD DA
260. Stancu Ionel Minoritati DA
261. Stativă Irinel Ioan PSD DA
262. Stănescu Alexandru PSD DA
263. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
264. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
265. Stragea Sorin Constantin PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
267. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
268. Surdu Raluca PNL DA
269. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
270. Szabó Ödön UDMR DA
271. Șcheau Ion ND DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șoptică Costel PNL DA
274. Șova Lucian PSD DA
275. Ștefan Viorel PSD DA
276. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
277. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
278. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
279. Tămâian Ioan PNL DA
280. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
281. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
282. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
283. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
284. Tiuch Cătălin PSD DA
285. Tîlvăr Angel PSD DA
286. Toader Mircea-Nicu PDL DA
287. Traicu Rodin PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tudorie Violeta PSD DA
290. Tudose Mihai PSD DA
291. Turcan Raluca PDL DA
292. Tușa Adriana Diana PNL DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
294. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
295. Udriște Gheorghe PDL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Ursărescu Dorinel PNL DA
298. Vainer Aurel Minoritati DA
299. Varga Lucia-Ana PNL DA
300. Varga Vasile PNL DA
301. Vasilică Radu Costin PSD DA
302. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
303. Vladu Iulian PDL DA
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Vlădoiu Aurel PSD DA
306. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
307. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
308. Vreme Valerian PDL DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Zaharcu Neviser PSD DA
312. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
314. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 17:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro