Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:49 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:49

Subiect vot: Plx 588/07/08 R - vot final
PL 588/2007 pentru modificarea și completarea Legii 115/1996 pentru declararea și controlul averii demnitarilor, magistraților, a unor persoane cu funcții de conducere și de control și a funcționarilor publici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:321 122 79 42 32 16 16 14
- voturi pentru (DA):315 120 78 41 31 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 - - 1 -
- abțineri:4 2 1 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
53. Chebac Eugen ND DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Constantin Daniel ALDE DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PDL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gurzău Adrian PDL DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Hellvig Eduard Raul PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan ND DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Intotero Natalia-Elena PSD DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Man Mircea PDL DA
163. Manda Iulian Claudiu PSD DA
164. Manolescu Oana Minoritati DA
165. Marcoci Vlad PSD DA
166. Marcu Nicu PNL DA
167. Marcu Viorica PNL DA
168. Marin Gheorghe PSD DA
169. Markó Attila-Gabor UDMR DA
170. Marocico Ion Minoritati NU
171. Martin Eduard-Stelian PSD DA
172. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
173. Máté András-Levente UDMR DA
174. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
175. Mazilu Constantin PSD DA
176. Melinte Ion ND DA
177. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
178. Mihai Aurelian ND DA
179. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
181. Militaru Lucian PDL DA
182. Mincă Liliana ND DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina ND DA
189. Moisii Constantin ND DA
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR DA
192. Molnar Zsolt UDMR DA
193. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
194. Movilă Petru PDL DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu ND DA
197. Nassar Rodica PSD DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Necula Cosmin PSD DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Florian PSD DA
206. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
207. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
208. Nicolicea Eugen PSD DA
209. Niculae Aurel PNL DA
210. Niculescu Dumitru ND DA
211. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
212. Nistor Laurențiu PSD DA
213. Nistor Marioara ND DA
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND DA
217. Ochi Ion PSD DA
218. Oltean Ioan PDL DA
219. Orban Ludovic PNL Abținere
220. Oros Nechita-Adrian PNL DA
221. Palașcă Viorel PNL DA
222. Palăr Ionel PNL DA
223. Paleologu Theodor PDL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Paul Maria-Andreea PDL DA
226. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
227. Peia Ninel PSD DA
228. Petrache Adrian-Alin PSD DA
229. Petrea Dorin Silviu PSD DA
230. Petrescu Petre PSD DA
231. Petric Octavian PSD DA
232. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
233. Pop Georgian PSD DA
234. Popa Octavian-Marius PNL DA
235. Popeangă Vasile PSD DA
236. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
237. Popescu Florin Aurelian PDL DA
238. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
239. Pușcaș Iacob ND DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL DA
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL DA
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ND DA
253. Rușanu Dan Radu PNL DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
257. Secară Florin Mihail PDL DA
258. Sefer Cristian-George ND DA
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Stănișoară Mihai PNL DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion ND DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
286. Tămâian Ioan PNL DA
287. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
288. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PDL DA
295. Tomac Eugen PDL DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PDL DA
300. Tușa Adriana Diana PNL DA
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
302. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
303. Udriște Gheorghe PDL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Lucia-Ana PNL DA
307. Varga Vasile PNL DA
308. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
310. Vladu Iulian PDL DA
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vlădoiu Aurel PSD DA
313. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
314. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
315. Vreme Valerian PDL DA
316. Vulpescu Ioan PSD DA
317. Weber Mihai PSD DA
318. Zaharcu Neviser PSD DA
319. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
320. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
321. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro