Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:52

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 57/2012 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.121/2011 pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:330 126 80 43 36 16 15 14
- voturi pentru (DA):327 125 79 43 35 16 15 14
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PDL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND DA
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
145. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PDL DA
154. Iordache Florin PSD DA
155. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
156. Iriza Scarlat PSD DA
157. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
160. Kelemen Hunor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Man Mircea PDL DA
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Nicu PNL DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marin Gheorghe PSD DA
173. Markó Attila-Gabor UDMR DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Melinte Ion ND DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian ND DA
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Militaru Lucian PDL DA
186. Mincă Liliana ND DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Mocioi Niculina ND DA
193. Moisii Constantin ND DA
194. Moldovan Ioan ALDE DA
195. Moldovan Iosif UDMR DA
196. Molnar Zsolt UDMR DA
197. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
198. Movilă Petru PDL DA
199. Munteanu Ioan PSD DA
200. Murgu Neagu ND DA
201. Nassar Rodica PSD DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Nechita Aurel PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Dumitru ND DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND DA
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PDL DA
223. Orban Ludovic PNL NU
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel PNL DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Paleologu Theodor PDL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Paul Maria-Andreea PDL DA
230. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
231. Peia Ninel PSD DA
232. Petrache Adrian-Alin PSD DA
233. Petrea Dorin Silviu PSD DA
234. Petrescu Petre PSD DA
235. Petric Octavian PSD DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popa Radu Mihai ND DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
242. Popescu Florin Aurelian PDL DA
243. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
244. Pușcaș Iacob ND DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL DA
252. Roman Cristian-Constantin PDL DA
253. Roman Gheorghe PSD DA
254. Roman Ioan Sorin PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND DA
258. Rușanu Dan Radu PNL DA
259. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
262. Secară Florin Mihail PDL DA
263. Sefer Cristian-George ND DA
264. Seres Dénes UDMR DA
265. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
266. Simedru Dan Coriolan PNL DA
267. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
268. Stan Ioan PSD DA
269. Stanciu Anghel PSD DA
270. Stanciu Zisu PSD DA
271. Stancu Ionel Minoritati DA
272. Stativă Irinel Ioan PSD DA
273. Stănescu Alexandru PSD DA
274. Stănișoară Mihai PNL DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
277. Stragea Sorin Constantin PSD DA
278. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
279. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
280. Surdu Raluca PNL DA
281. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
282. Szabó Ödön UDMR DA
283. Șcheau Ion ND DA
284. Șimon Gheorghe PSD DA
285. Șoptică Costel PNL DA
286. Șova Lucian PSD DA
287. Ștefan Viorel PSD DA
288. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
289. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
290. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
291. Tararache Mihai ND DA
292. Tămâian Ioan PNL DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
297. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
298. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
299. Tiuch Cătălin PSD DA
300. Tîlvăr Angel PSD DA
301. Toader Mircea-Nicu PDL DA
302. Tomac Eugen PDL DA
303. Traicu Rodin PSD DA
304. Tudorache Daniel PSD DA
305. Tudorie Violeta PSD DA
306. Tudose Mihai PSD DA
307. Turcan Raluca PDL DA
308. Tușa Adriana Diana PNL DA
309. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
310. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
311. Udrea Elena Gabriela PDL DA
312. Udriște Gheorghe PDL DA
313. Uricec Eugen Constantin PSD DA
314. Ursărescu Dorinel PNL DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlase Petru Gabriel PSD DA
321. Vlădoiu Aurel PSD DA
322. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
323. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
324. Vreme Valerian PDL DA
325. Vulpescu Ioan PSD DA
326. Weber Mihai PSD DA
327. Zaharcu Neviser PSD DA
328. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 noiembrie 2019, 9:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro