Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 66/2013 pentru abrogarea alin.(2)-(4) ale art.7 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.61/2008 privind implementarea principiului egalității de tratament între femei și bărbați în ceea ce privește accesul la bunuri și servicii și furnizarea de bunuri și servicii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:327 124 79 42 36 16 16 14
- voturi pentru (DA):323 121 79 42 35 16 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 3 - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
16. Arsene Ionel PSD DA
17. Avram Constantin ALDE DA
18. Avram Marian PSD DA
19. Axente Ioan PSD DA
20. Babuș Radu PSD DA
21. Balan Ioan PDL DA
22. Baltă Mihai PSD DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
24. Bălan Ion PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PDL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL DA
121. Gheorghe Tinel PDL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL DA
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR DA
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Man Mircea PDL DA
166. Manda Iulian Claudiu PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Martin Eduard-Stelian PSD DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Melinte Ion ND DA
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND DA
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Militaru Lucian PDL DA
185. Mincă Liliana ND DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina ND DA
192. Moisii Constantin ND DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Moldovan Iosif UDMR DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu ND DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor PDL DA
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Paul Maria-Andreea PDL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popeangă Vasile PSD DA
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Popescu Florin Aurelian PDL DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Pușcaș Iacob ND DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL DA
250. Roman Gheorghe PSD DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roșca Lucreția PSD DA
253. Roșca Mircea PNL DA
254. Rotaru Răzvan ND DA
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Secară Florin Mihail PDL DA
259. Sefer Cristian-George ND DA
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai PNL DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion ND DA
280. Șimon Gheorghe PSD Abținere
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tararache Mihai ND Abținere
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
293. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
294. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
295. Tiuch Cătălin PSD DA
296. Tîlvăr Angel PSD DA
297. Toader Mircea-Nicu PDL DA
298. Tomac Eugen PDL DA
299. Traicu Rodin PSD DA
300. Tudorache Daniel PSD DA
301. Tudorie Violeta PSD DA
302. Tudose Mihai PSD DA
303. Turcan Raluca PDL DA
304. Tușa Adriana Diana PNL DA
305. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
306. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
307. Udrea Elena Gabriela PDL DA
308. Udriște Gheorghe PDL DA
309. Uricec Eugen Constantin PSD DA
310. Ursărescu Dorinel PNL DA
311. Vainer Aurel Minoritati DA
312. Varga Lucia-Ana PNL DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilică Radu Costin PSD DA
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
316. Vladu Iulian PDL DA
317. Vlase Petru Gabriel PSD DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
320. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
321. Vreme Valerian PDL DA
322. Vulpescu Ioan PSD DA
323. Weber Mihai PSD DA
324. Zaharcu Neviser PSD DA
325. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
327. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 5:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro