Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 56/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.218/23 aprilie 2002 privind organizarea și funcționarea Poliției Române, publicată în Monitorul Oficial al României nr.305 din 9 mai 2002, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:325 122 80 42 37 15 15 14
- voturi pentru (DA):288 121 80 40 3 15 15 14
- voturi împotrivă (NU):35 1 - 2 32 - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND NU
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
16. Arsene Ionel PSD DA
17. Avram Constantin ALDE DA
18. Avram Marian PSD DA
19. Axente Ioan PSD DA
20. Babuș Radu PSD DA
21. Balan Ioan PDL DA
22. Baltă Mihai PSD DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
24. Bălan Ion PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND Abținere
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND NU
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL DA
76. Cupă Ion PDL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Dascălu Constantin PDL DA
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND NU
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel PDL DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Gheorghe Tinel PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria ND NU
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gurzău Adrian PDL DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Hellvig Eduard Raul PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan ND NU
141. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
142. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Intotero Natalia-Elena PSD DA
149. Ionescu Aurelian ALDE DA
150. Ionescu George PDL DA
151. Iordache Florin PSD DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Man Mircea PDL DA
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Melinte Ion ND NU
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND NU
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND NU
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND NU
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru PDL DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND NU
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Nechita Aurel PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Niculescu Dumitru ND NU
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND NU
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND NU
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL DA
220. Orban Ludovic PNL DA
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor PDL DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrache Adrian-Alin PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popa Radu Mihai ND NU
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popescu Florin Aurelian PDL DA
240. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob ND NU
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Constantin PSD DA
245. Rădulescu Romeo PDL DA
246. Rățoi Neculai PSD DA
247. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
248. Reuer Elena-Ramona PNL DA
249. Roman Cristian-Constantin PDL NU
250. Roman Gheorghe PSD DA
251. Roman Ioan Sorin PSD DA
252. Roșca Mircea PNL DA
253. Rotaru Răzvan ND NU
254. Rușanu Dan Radu PNL DA
255. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
256. Scarlat George PNL DA
257. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
258. Secară Florin Mihail PDL DA
259. Sefer Cristian-George ND NU
260. Seres Dénes UDMR DA
261. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
262. Simedru Dan Coriolan PNL DA
263. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stanciu Anghel PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD DA
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai PNL DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
273. Stragea Sorin Constantin PSD DA
274. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
275. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion ND NU
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tararache Mihai ND NU
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
293. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
294. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
295. Tiuch Cătălin PSD DA
296. Tîlvăr Angel PSD DA
297. Tomac Eugen PDL DA
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL DA
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udrea Elena Gabriela PDL DA
307. Udriște Gheorghe PDL NU
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Varga Lucia-Ana PNL DA
311. Varga Vasile PNL DA
312. Vasilică Radu Costin PSD NU
313. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
314. Vladu Iulian PDL DA
315. Vlase Petru Gabriel PSD DA
316. Vlădoiu Aurel PSD DA
317. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
318. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
319. Vreme Valerian PDL DA
320. Vulpescu Ioan PSD DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zaharcu Neviser PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
325. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 7:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro