Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 30/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.56/2012 pentru modificarea alin.(1) al art.5 din Ordonanța Guvernului nr.36/2006 privind unele măsuri pentru funcționarea sistemelor centralizate de alimentare cu energie termică a populației
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 124 80 42 37 15 16 14
- voturi pentru (DA):328 124 80 42 37 15 16 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Boghicevici Claudia PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND DA
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Cioată Cezar ND DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana ND DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND DA
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Costin Gheorghe PNL DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL DA
76. Cupă Ion PDL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Dascălu Constantin PDL DA
81. Deaconu Mihai ND DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Geantă Florian Daniel PDL DA
117. Gerea Andrei Dominic PNL DA
118. Gheorghe Florin PDL DA
119. Gheorghe Tinel PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiveciu Marian PSD DA
122. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
123. Giurescu Dinu ALDE DA
124. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
126. Grama Horia PSD DA
127. Grecea Maria ND DA
128. Grosaru Mircea Minoritati DA
129. Gudu Vasile PDL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
131. Guran Virgil PNL DA
132. Gurzău Adrian PDL DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Hellvig Eduard Raul PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND DA
142. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
153. Iriza Scarlat PSD DA
154. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
155. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
161. Longher Ghervazen Minoritati DA
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Man Mircea PDL DA
164. Manda Iulian Claudiu PSD DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marin Gheorghe PSD DA
170. Markó Attila-Gabor UDMR DA
171. Marocico Ion Minoritati DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Melinte Ion ND DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocanu Vasile PSD DA
188. Mocioalcă Ion PSD DA
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru PDL DA
196. Munteanu Ioan PSD DA
197. Murgu Neagu ND DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Neacșu Marian PSD DA
200. Nechita Aurel PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Cornelia ALDE DA
203. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
204. Nichita Cristina PSD DA
205. Nicoară Romeo Florin PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Niculescu Dumitru ND DA
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND DA
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND DA
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL DA
220. Orban Ludovic PNL DA
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor PDL DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrache Adrian-Alin PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD DA
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popa Radu Mihai ND DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popescu Florin Aurelian PDL DA
240. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob ND DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ND DA
256. Rușanu Dan Radu PNL DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
258. Scarlat George PNL DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
260. Secară Florin Mihail PDL DA
261. Sefer Cristian-George ND DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stănișoară Mihai PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion ND DA
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
289. Tararache Mihai ND DA
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Tîlvăr Angel PSD DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL DA
300. Tomac Eugen PDL DA
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL DA
306. Tușa Adriana Diana PNL DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Lucia-Ana PNL DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD DA
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
322. Vreme Valerian PDL DA
323. Vulpescu Ioan PSD DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro