Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 141/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.503/2004 privind redresarea financiară și falimentul societăților de asigurare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:328 125 79 43 37 15 16 13
- voturi pentru (DA):327 124 79 43 37 15 16 13
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL DA
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL DA
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PDL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND DA
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gudu Vasile PDL DA
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Hellvig Eduard Raul PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hrebenciuc Viorel PSD DA
142. Hulea Ioan ND DA
143. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
157. Kelemen Hunor UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PDL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Melinte Ion ND DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND DA
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Militaru Lucian PDL DA
184. Mincă Liliana ND DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND DA
191. Moisii Constantin ND DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Nechita Aurel PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
209. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
210. Nicolicea Eugen PSD DA
211. Niculae Aurel PNL DA
212. Niculescu Dumitru ND DA
213. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
214. Nistor Laurențiu PSD DA
215. Nistor Marioara ND DA
216. Niță Emil PSD DA
217. Nosa Iuliu PSD DA
218. Oajdea Daniel Vasile ND DA
219. Ochi Ion PSD DA
220. Oltean Ioan PDL DA
221. Orban Ludovic PNL DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Paleologu Theodor PDL DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Paul Maria-Andreea PDL DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrache Adrian-Alin PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Octavian-Marius PNL DA
237. Popa Radu Mihai ND DA
238. Popeangă Vasile PSD DA
239. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
240. Popescu Florin Aurelian PDL DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Pușcaș Iacob ND DA
243. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
244. Răducanu Ion PSD DA
245. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
246. Rădulescu Constantin PSD DA
247. Rădulescu Romeo PDL DA
248. Rățoi Neculai PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Rotaru Răzvan ND DA
255. Rușanu Dan Radu PNL DA
256. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
259. Secară Florin Mihail PDL DA
260. Sefer Cristian-George ND DA
261. Seres Dénes UDMR DA
262. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
263. Simedru Dan Coriolan PNL DA
264. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
265. Stan Ioan PSD DA
266. Stanciu Anghel PSD DA
267. Stanciu Zisu PSD DA
268. Stancu Ionel Minoritati DA
269. Stativă Irinel Ioan PSD DA
270. Stănescu Alexandru PSD DA
271. Stănișoară Mihai PNL DA
272. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
273. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
274. Stragea Sorin Constantin PSD DA
275. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
276. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
277. Surdu Raluca PNL DA
278. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
279. Szabó Ödön UDMR DA
280. Șcheau Ion ND DA
281. Șimon Gheorghe PSD DA
282. Șoptică Costel PNL DA
283. Șova Lucian PSD DA
284. Ștefan Viorel PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
288. Tararache Mihai ND DA
289. Tămâian Ioan PNL DA
290. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
291. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
292. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL DA
299. Tomac Eugen PDL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudorie Violeta PSD DA
303. Tudose Mihai PSD DA
304. Turcan Raluca PDL DA
305. Tușa Adriana Diana PNL DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udrea Elena Gabriela PDL DA
309. Udriște Gheorghe PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Lucia-Ana PNL DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD NU
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
321. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
322. Vreme Valerian PDL DA
323. Vulpescu Ioan PSD DA
324. Weber Mihai PSD DA
325. Zaharcu Neviser PSD DA
326. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
327. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
328. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro