Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 83/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.95/2012 pentru prorogarea termenelor prevăzute la alin.(2) și (4) ale art.6 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.114/2005 privind unele măsuri pentru derularea și finalizarea privatizării societăților comerciale filiale de distribuție și furnizare a energiei electrice "Electrica Moldova"-S.A. și "Electrica Oltenia"-S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:329 124 80 43 37 16 16 13
- voturi pentru (DA):236 122 79 2 1 3 16 13
- voturi împotrivă (NU):41 - 1 9 31 - - -
- abțineri:50 - - 32 5 13 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
12. Antal István UDMR DA
13. Anton Marin PNL DA
14. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
15. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
16. Arsene Ionel PSD DA
17. Avram Constantin ALDE DA
18. Avram Marian PSD DA
19. Axente Ioan PSD DA
20. Babuș Radu PSD DA
21. Balan Ioan PDL Abținere
22. Baltă Mihai PSD DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
24. Bălan Ion PSD DA
25. Bănicioiu Nicolae PSD DA
26. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benga Ioan PSD DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
35. Boghicevici Claudia PDL Abținere
36. Bónis István UDMR Abținere
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bot Octavian PNL DA
39. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burlacu Ștefan ND NU
45. Calimente Mihăiță PNL DA
46. Caloianu Mario-Ernest ND NU
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Canacheu Costică PDL Abținere
49. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND NU
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
76. Culețu Dănuț PDL Abținere
77. Cupă Ion PDL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Dascălu Constantin PDL Abținere
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND NU
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu ND NU
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL NU
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL Abținere
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND NU
129. Grosaru Mircea Minoritati DA
130. Gudu Vasile PDL NU
131. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian PDL NU
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Hellvig Eduard Raul PNL DA
139. Holban Titi PNL DA
140. Horga Vasile PNL DA
141. Hrebenciuc Viorel PSD DA
142. Hulea Ioan ND NU
143. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
144. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Ignat Miron Minoritati DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL Abținere
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
157. Kelemen Hunor UDMR Abținere
158. Kerekes Károly UDMR Abținere
159. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lupu Mihai PNL DA
164. Man Mircea PDL NU
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
175. Máté András-Levente UDMR Abținere
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Melinte Ion ND NU
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND NU
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Militaru Lucian PDL Abținere
184. Mincă Liliana ND NU
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioalcă Ion PSD DA
190. Mocioi Niculina ND NU
191. Moisii Constantin ND Abținere
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Moldovan Iosif UDMR DA
194. Molnar Zsolt UDMR Abținere
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL Abținere
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND Abținere
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Nechita Aurel PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Florian PSD DA
208. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
209. Nicolicea Eugen PSD DA
210. Niculae Aurel PNL DA
211. Niculescu Dumitru ND NU
212. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
213. Nistor Laurențiu PSD DA
214. Nistor Marioara ND NU
215. Niță Emil PSD DA
216. Nosa Iuliu PSD DA
217. Oajdea Daniel Vasile ND NU
218. Ochi Ion PSD DA
219. Oltean Ioan PDL Abținere
220. Orban Ludovic PNL NU
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Paleologu Theodor PDL NU
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
227. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
228. Peia Ninel PSD DA
229. Petrache Adrian-Alin PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre PSD DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
234. Pop Georgian PSD -
235. Popa Octavian-Marius PNL DA
236. Popa Radu Mihai ND NU
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popescu Florin Aurelian PDL NU
240. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
241. Pușcaș Iacob ND NU
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL Abținere
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roșca Lucreția PSD DA
254. Roșca Mircea PNL DA
255. Rotaru Răzvan ND NU
256. Rușanu Dan Radu PNL DA
257. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
258. Scarlat George PNL DA
259. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
260. Secară Florin Mihail PDL Abținere
261. Sefer Cristian-George ND NU
262. Seres Dénes UDMR Abținere
263. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stănișoară Mihai PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR Abținere
281. Șcheau Ion ND NU
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
289. Tararache Mihai ND NU
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Tîlvăr Angel PSD DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
300. Tomac Eugen PDL Abținere
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL NU
306. Tușa Adriana Diana PNL DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
310. Udriște Gheorghe PDL Abținere
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL DA
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD -
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL Abținere
318. Vladu Iulian PDL Abținere
319. Vlase Petru Gabriel PSD DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Vreme Valerian PDL Abținere
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 20:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro