Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 36/2013 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.85/2012 pentru modificarea alin.(13)al art.46 din Legea nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:329 125 81 42 37 15 16 13
- voturi pentru (DA):250 123 79 1 3 15 16 13
- voturi împotrivă (NU):8 1 - 6 1 - - -
- abțineri:70 1 1 35 33 - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND Abținere
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL Abținere
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bănicioiu Nicolae PSD DA
25. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND Abținere
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
34. Boghicevici Claudia PDL Abținere
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND Abținere
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND Abținere
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL Abținere
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD NU
53. Chebac Eugen ND Abținere
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND Abținere
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND Abținere
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND Abținere
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL Abținere
78. Cupă Ion PDL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
82. Dascălu Constantin PDL Abținere
83. Deaconu Mihai ND Abținere
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND Abținere
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Maria ND Abținere
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu ND DA
114. Galan Constantin PNL DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PDL NU
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin PDL NU
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria ND Abținere
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL NU
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gurzău Adrian PDL NU
135. Gust Băloșin Florentin PSD DA
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
139. Hellvig Eduard Raul PNL DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL -
142. Hrebenciuc Viorel PSD DA
143. Hulea Ioan ND Abținere
144. Iacob Ridzi Monica Maria ND Abținere
145. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
146. Iancu Iulian PSD DA
147. Iane Daniel PNL DA
148. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
149. Ibram Iusein Minoritati DA
150. Ignat Miron Minoritati DA
151. Intotero Natalia-Elena PSD DA
152. Ionescu Aurelian ALDE DA
153. Ionescu George PDL Abținere
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kelemen Hunor UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PDL Abținere
166. Manda Iulian Claudiu PSD DA
167. Manolescu Oana Minoritati DA
168. Marcoci Vlad PSD DA
169. Marcu Nicu PNL DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marin Gheorghe PSD DA
172. Markó Attila-Gabor UDMR DA
173. Marocico Ion Minoritati DA
174. Martin Eduard-Stelian PSD DA
175. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
176. Máté András-Levente UDMR DA
177. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
178. Mazilu Constantin PSD DA
179. Melinte Ion ND Abținere
180. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
181. Mihai Aurelian ND Abținere
182. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
184. Militaru Lucian PDL Abținere
185. Mincă Liliana ND Abținere
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina ND Abținere
192. Moisii Constantin ND Abținere
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Moldovan Iosif UDMR DA
195. Molnar Zsolt UDMR DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru PDL Abținere
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu ND Abținere
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND Abținere
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL Abținere
222. Orban Ludovic PNL Abținere
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Paleologu Theodor PDL NU
227. Pambuccian Varujan Minoritati DA
228. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL DA
238. Popa Radu Mihai ND Abținere
239. Popeangă Vasile PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popescu Florin Aurelian PDL NU
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
243. Pușcaș Iacob ND Abținere
244. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
245. Răducanu Ion PSD DA
246. Rădulescu Constantin PSD DA
247. Rădulescu Romeo PDL Abținere
248. Rățoi Neculai PSD DA
249. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL DA
251. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
252. Roman Gheorghe PSD DA
253. Roman Ioan Sorin PSD DA
254. Roșca Lucreția PSD DA
255. Roșca Mircea PNL DA
256. Rotaru Răzvan ND Abținere
257. Rușanu Dan Radu PNL DA
258. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
259. Scarlat George PNL DA
260. Secară Florin Mihail PDL Abținere
261. Sefer Cristian-George ND Abținere
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Stan Ioan PSD DA
267. Stanciu Anghel PSD DA
268. Stanciu Zisu PSD DA
269. Stancu Ionel Minoritati DA
270. Stativă Irinel Ioan PSD DA
271. Stănescu Alexandru PSD DA
272. Stănișoară Mihai PNL DA
273. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
275. Stragea Sorin Constantin PSD DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
280. Szabó Ödön UDMR DA
281. Șcheau Ion ND Abținere
282. Șimon Gheorghe PSD DA
283. Șoptică Costel PNL DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefan Viorel PSD DA
286. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
287. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
289. Tararache Mihai ND Abținere
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
295. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
296. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
297. Tiuch Cătălin PSD DA
298. Tîlvăr Angel PSD DA
299. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
300. Tomac Eugen PDL Abținere
301. Traicu Rodin PSD DA
302. Tudorache Daniel PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL Abținere
306. Tușa Adriana Diana PNL DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
310. Udriște Gheorghe PDL Abținere
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Lucia-Ana PNL DA
315. Varga Vasile PNL DA
316. Vasilică Radu Costin PSD DA
317. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL Abținere
318. Vladu Iulian PDL Abținere
319. Vlase Petru Gabriel PSD DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Vreme Valerian PDL Abținere
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
329. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 11:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro