Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 438/2012 privind completarea legii nr.95/1997 privind declararea complexului"Memorialul victimelor comunismului și al rezistenței -Sighet" ca ansamblu de interes național
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:271 104 69 36 25 15 14 8
- voturi pentru (DA):264 100 68 34 25 15 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - -
- nu au votat:5 2 1 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PDL -
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blănariu Valentin ND DA
23. Bode Lucian Nicolae PDL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
26. Boghicevici Claudia PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bot Octavian PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ND DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
48. Ciuhodaru Tudor ND DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu ND DA
52. Coman Gheorghe ALDE DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Cupă Ion PDL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dascălu Constantin PDL DA
64. Deaconu Mihai ND DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Mircea PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
77. Dumbrăvanu Paul PNL DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitru Georgică ALDE DA
80. Emacu Gheorghe PSD DA
81. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
82. Eparu Ion PSD DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fejér László-Ődőn UDMR DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Fonta Nuțu ND DA
88. Galan Constantin PNL DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PDL DA
93. Gerea Andrei Dominic PNL DA
94. Gheorghe Tinel PDL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Ghiveciu Marian PSD DA
97. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria ND DA
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Gudu Vasile PDL DA
104. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
105. Guran Virgil PNL DA
106. Gurzău Adrian PDL DA
107. Gust Băloșin Florentin PSD DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
111. Hellvig Eduard Raul PNL DA
112. Holban Titi PNL DA
113. Horga Vasile PNL DA
114. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
115. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Iliuță Vasile PDL DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu George PDL DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Iriza Scarlat PSD DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lupu Mihai PNL DA
135. Man Mircea PDL DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD Abținere
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR DA
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Máté András-Levente UDMR DA
145. Mazilu Constantin PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian ND DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PDL DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
153. Mîrza Gavril PSD DA
154. Mocanu Adrian PSD DA
155. Mocanu Vasile PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Moldovan Iosif UDMR DA
158. Molnar Zsolt UDMR DA
159. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
160. Movilă Petru PDL DA
161. Munteanu Ioan PSD Abținere
162. Murgu Neagu ND DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Neacșu Marian PSD DA
165. Necula Cosmin PSD DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Florian PSD DA
170. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
171. Nicolicea Eugen PSD DA
172. Niculae Aurel PNL DA
173. Niculescu Dumitru ND DA
174. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
175. Nistor Laurențiu PSD DA
176. Niță Emil PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Oajdea Daniel Vasile ND DA
179. Ochi Ion PSD DA
180. Orban Ludovic PNL DA
181. Palașcă Viorel PNL DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Paleologu Theodor PDL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
186. Peia Ninel PSD DA
187. Petrache Adrian-Alin PSD DA
188. Petrea Dorin Silviu PSD DA
189. Petrescu Petre PSD DA
190. Petric Octavian PSD DA
191. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
192. Pop Georgian PSD DA
193. Popa Octavian-Marius PNL DA
194. Popa Radu Mihai ND DA
195. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
196. Popescu Florin Aurelian PDL DA
197. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
198. Pușcaș Iacob ND DA
199. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
200. Răducanu Ion PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD -
202. Rădulescu Constantin PSD DA
203. Rădulescu Romeo PDL DA
204. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
205. Reuer Elena-Ramona PNL DA
206. Roman Cristian-Constantin PDL DA
207. Roman Gheorghe PSD DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Rușanu Dan Radu PNL DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
211. Scarlat George PNL DA
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
213. Secară Florin Mihail PDL DA
214. Sefer Cristian-George ND DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Simedru Dan Coriolan PNL DA
218. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
219. Stan Ioan PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Stănișoară Mihai PNL DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
226. Stragea Sorin Constantin PSD DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
229. Surdu Raluca PNL DA
230. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șcheau Ion ND DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Șova Lucian PSD DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
240. Tararache Mihai ND DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
246. Teodorescu Ioan Viorel PNL -
247. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PDL -
251. Tudorache Daniel PSD -
252. Tudorie Violeta PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Turcan Raluca PDL DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Udriște Gheorghe PDL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel PNL DA
261. Vasilică Radu Costin PSD DA
262. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
263. Vladu Iulian PDL DA
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlădoiu Aurel PSD DA
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 noiembrie 2019, 9:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro