Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2013 > 13:05 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2013, ora 13:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 98/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.9/2013 privind prorogarea termenului prevăzut la art.V din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.7/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.350/2001 privind amenajarea teritoriului și urbanismul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:326 122 80 43 36 15 16 14
- voturi pentru (DA):271 120 80 5 35 2 16 13
- voturi împotrivă (NU):5 1 - 4 - - - -
- abțineri:50 1 - 34 1 13 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PDL Abținere
11. Anghel Gabriela-Lola ND DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL Abținere
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
31. Boghicevici Claudia PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucur Constantin-Alin ND DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL Abținere
45. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
59. Ciuhodaru Tudor ND DA
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu ND DA
63. Coman Gheorghe ALDE DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
72. Culețu Dănuț PDL Abținere
73. Cupă Ion PDL DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND DA
77. Dascălu Constantin PDL Abținere
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Doboș Anton PNL DA
86. Dobre Mircea-Titus PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
105. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
106. Firczak Gheorghe Minoritati DA
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Fonta Nuțu ND DA
110. Galan Constantin PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Geantă Florian Daniel PDL NU
115. Gerea Andrei Dominic PNL DA
116. Gheorghe Florin PDL Abținere
117. Gheorghe Tinel PDL Abținere
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Giurescu Dinu ALDE DA
122. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
123. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
124. Grama Horia PSD DA
125. Grecea Maria ND DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gudu Vasile PDL NU
128. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
129. Guran Virgil PNL DA
130. Gurzău Adrian PDL DA
131. Gust Băloșin Florentin PSD DA
132. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
133. Harbuz Liviu PSD DA
134. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
135. Hellvig Eduard Raul PNL DA
136. Holban Titi PNL DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hrebenciuc Viorel PSD DA
139. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
140. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PDL Abținere
149. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
150. Iriza Scarlat PSD DA
151. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
152. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
153. Kelemen Hunor UDMR Abținere
154. Kerekes Károly UDMR DA
155. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
156. Khraibani Camelia PSD DA
157. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
158. Longher Ghervazen Minoritati DA
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Man Mircea PDL DA
161. Manda Iulian Claudiu PSD DA
162. Manolescu Oana Minoritati DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Nicu PNL DA
165. Marcu Viorica PNL DA
166. Marin Gheorghe PSD DA
167. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
168. Marocico Ion Minoritati DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
171. Máté András-Levente UDMR Abținere
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Mazilu Constantin PSD DA
174. Melinte Ion ND DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian ND DA
177. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
179. Militaru Lucian PDL Abținere
180. Mincă Liliana ND DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocanu Vasile PSD DA
185. Mocioalcă Ion PSD DA
186. Mocioi Niculina ND DA
187. Moisii Constantin ND DA
188. Moldovan Ioan ALDE DA
189. Moldovan Iosif UDMR Abținere
190. Molnar Zsolt UDMR Abținere
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Movilă Petru PDL Abținere
193. Munteanu Ioan PSD DA
194. Murgu Neagu ND DA
195. Nassar Rodica PSD DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Necula Cosmin PSD DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Nicolicea Eugen PSD DA
207. Niculae Aurel PNL DA
208. Niculescu Dumitru ND DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara ND DA
212. Niță Emil PSD DA
213. Nosa Iuliu PSD DA
214. Oajdea Daniel Vasile ND DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oltean Ioan PDL Abținere
217. Orban Ludovic PNL DA
218. Oros Nechita-Adrian PNL DA
219. Palașcă Viorel PNL DA
220. Palăr Ionel PNL DA
221. Paleologu Theodor PDL NU
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
224. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
225. Peia Ninel PSD DA
226. Petrache Adrian-Alin PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Petrescu Petre PSD DA
229. Petric Octavian PSD DA
230. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
231. Pop Georgian PSD DA
232. Popa Octavian-Marius PNL DA
233. Popa Radu Mihai ND DA
234. Popeangă Vasile PSD DA
235. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
236. Popescu Florin Aurelian PDL NU
237. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
238. Pușcaș Iacob ND DA
239. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
240. Răducanu Ion PSD DA
241. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
242. Rădulescu Constantin PSD DA
243. Rădulescu Romeo PDL Abținere
244. Rățoi Neculai PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ND DA
253. Rușanu Dan Radu PNL DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
255. Scarlat George PNL DA
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
257. Secară Florin Mihail PDL Abținere
258. Sefer Cristian-George ND DA
259. Seres Dénes UDMR Abținere
260. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
261. Simedru Dan Coriolan PNL DA
262. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
263. Stan Ioan PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Stănișoară Mihai PNL DA
270. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
271. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR Abținere
278. Șcheau Ion ND DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
286. Tararache Mihai ND DA
287. Tămâian Ioan PNL DA
288. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
289. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
290. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
291. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
292. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
293. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
294. Tiuch Cătălin PSD DA
295. Tîlvăr Angel PSD DA
296. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
297. Tomac Eugen PDL Abținere
298. Traicu Rodin PSD DA
299. Tudorache Daniel PSD DA
300. Tudorie Violeta PSD DA
301. Tudose Mihai PSD DA
302. Turcan Raluca PDL Abținere
303. Tușa Adriana Diana PNL DA
304. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
305. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
306. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
307. Udriște Gheorghe PDL Abținere
308. Uricec Eugen Constantin PSD DA
309. Ursărescu Dorinel PNL DA
310. Vainer Aurel Minoritati DA
311. Varga Lucia-Ana PNL DA
312. Varga Vasile PNL DA
313. Vasilică Radu Costin PSD NU
314. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
315. Vladu Iulian PDL Abținere
316. Vlase Petru Gabriel PSD DA
317. Vlădoiu Aurel PSD DA
318. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
319. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
320. Vreme Valerian PDL DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 13 noiembrie 2019, 10:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro