Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:48

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 193/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:326 126 85 37 34 14 18 12
- voturi pentru (DA):324 126 85 37 32 14 18 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PDL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blănariu Valentin ND DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND DA
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
45. Cernea Remus-Florinel PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Cioată Cezar ND DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana ND DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor ND DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu ND DA
59. Coman Gheorghe ALDE DA
60. Comșa Cornel-George ND DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Culețu Dănuț PDL DA
71. Cupă Ion PNL DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru ND DA
75. Deaconu Mihai ND DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Diniță Ion ALDE DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Mircea PNL DA
86. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
87. Dolineaschi Andrei PSD DA
88. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria ND DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu ND DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin PNL DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PDL DA
113. Gerea Andrei Dominic PNL DA
114. Gheorghe Florin PDL DA
115. Gheorghe Tinel PDL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiveciu Marian PSD DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Giurescu Dinu ALDE DA
120. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
121. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
122. Grama Horia PSD DA
123. Grecea Maria ND DA
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
125. Grosaru Mircea Minoritati DA
126. Gudu Vasile PDL DA
127. Guran Virgil PNL DA
128. Gust Băloșin Florentin PSD DA
129. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
130. Harbuz Liviu PSD DA
131. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
132. Hellvig Eduard Raul PNL DA
133. Holban Titi PNL DA
134. Horga Vasile PNL DA
135. Hrebenciuc Viorel PSD DA
136. Hulea Ioan ND -
137. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Iliuță Vasile PDL DA
145. Intotero Natalia-Elena PSD DA
146. Ionescu George PDL DA
147. Iordache Florin PSD DA
148. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
149. Iriza Scarlat PSD DA
150. Itu Cornel PSD DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kerekes Károly UDMR DA
153. Kereskényi Gábor UDMR DA
154. Khraibani Camelia PSD DA
155. Korodi Attila UDMR DA
156. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lubanovici Mircea PDL DA
159. Lupu Mihai PNL DA
160. Manda Iulian Claudiu PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR DA
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Martin Eduard-Stelian PSD DA
169. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
170. Máté András-Levente UDMR DA
171. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
172. Mazilu Constantin PSD DA
173. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
174. Mihai Aurelian ND DA
175. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
176. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
177. Mircovici Niculae Minoritati DA
178. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
179. Mitrea Manuela PSD DA
180. Mitrea Miron Tudor PSD DA
181. Mîrza Gavril PSD DA
182. Mocanu Adrian PSD DA
183. Mocanu Vasile PSD DA
184. Mocioi Niculina ND DA
185. Moisii Constantin ND DA
186. Moldovan Ioan ALDE DA
187. Moldovan Iosif UDMR DA
188. Molnar Zsolt UDMR DA
189. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
190. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
191. Movilă Petru PDL DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu ND DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL DA
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Nechita Aurel PSD DA
198. Negruț Clement PDL DA
199. Negruț Cornelia ALDE DA
200. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
201. Nichita Cristina PSD DA
202. Nicoară Romeo Florin PNL DA
203. Nicolae Alexandri PNL DA
204. Nicolae Florian PSD DA
205. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
206. Niculae Aurel PNL DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
209. Nistor Laurențiu PSD DA
210. Nistor Marioara ND DA
211. Niță Emil PSD DA
212. Nosa Iuliu PSD DA
213. Oajdea Daniel Vasile ND DA
214. Ochi Ion PSD DA
215. Orban Ludovic PNL DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel PNL DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pardău Dumitru PNL DA
221. Paul Maria-Andreea PDL DA
222. Păun Nicolae Minoritati DA
223. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
224. Peia Ninel PSD DA
225. Petrache Adrian-Alin PSD DA
226. Petrea Dorin Silviu PSD DA
227. Petric Octavian PSD DA
228. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Octavian-Marius PNL DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Popescu Florin Aurelian PDL DA
234. Potor Călin PNL DA
235. Preda Cezar-Florin PDL DA
236. Pușcaș Iacob ND DA
237. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
238. Răducanu Ion PSD DA
239. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
240. Rădulescu Constantin PSD DA
241. Rădulescu Romeo PDL DA
242. Rățoi Neculai PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
244. Reuer Elena-Ramona PNL DA
245. Roman Cristian-Constantin PDL DA
246. Roman Gheorghe PSD DA
247. Roman Ioan Sorin PSD DA
248. Roman Petre PNL DA
249. Roman Victor PSD DA
250. Roșca Lucreția PSD DA
251. Roșca Mircea PNL DA
252. Rotaru Răzvan ND DA
253. Sava Andrei-Valentin PSD DA
254. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
255. Săpunaru Nini PNL DA
256. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
257. Scarlat George PNL DA
258. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
259. Scutaru Adrian George PNL DA
260. Secară Florin Mihail PDL DA
261. Sefer Cristian-George ND DA
262. Seres Dénes UDMR DA
263. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
264. Simedru Dan Coriolan PNL DA
265. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
266. Solomon Adrian PSD DA
267. Stan Ioan PSD DA
268. Stanciu Anghel PSD DA
269. Stanciu Zisu PSD DA
270. Stancu Ionel Minoritati DA
271. Stativă Irinel Ioan PSD DA
272. Stănescu Alexandru PSD DA
273. Stănișoară Mihai PNL DA
274. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
275. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
276. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
277. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
278. Surdu Raluca PNL DA
279. Șimon Gheorghe PSD DA
280. Șoptică Costel PNL DA
281. Șova Lucian PSD DA
282. Ștefan Viorel PSD DA
283. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
284. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
285. Tabugan Ion PSD DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
287. Tararache Mihai ND DA
288. Tămâian Ioan PNL DA
289. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teju Sorin PNL DA
293. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
294. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
295. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
296. Tiuch Cătălin PSD DA
297. Tîlvăr Angel PSD DA
298. Toader Mircea-Nicu PDL DA
299. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
300. Traicu Rodin PSD DA
301. Tudorache Daniel PSD DA
302. Tudorie Violeta PSD DA
303. Tudose Mihai PSD DA
304. Turcan Raluca PDL DA
305. Tușa Adriana Diana PNL DA
306. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
307. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
308. Udriște Gheorghe PDL DA
309. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
310. Uricec Eugen Constantin PSD DA
311. Ursărescu Dorinel PNL DA
312. Vainer Aurel Minoritati DA
313. Varga Vasile PNL DA
314. Vasilică Radu Costin PSD DA
315. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
316. Vladu Iulian PDL DA
317. Vlase Petru Gabriel PSD DA
318. Vlădoiu Aurel PSD DA
319. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
320. Vreme Valerian PDL DA
321. Vulpescu Ioan PSD DA
322. Weber Mihai PSD DA
323. Zaharcu Neviser PSD DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 0:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro