Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 337/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.268/2001 privind privatizarea societăților comerciale ce dețin în administrare terenuri proprietate publică și privată a statului cu destinație agricolă și înființarea Agenției Domeniilor Statului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:335 129 87 40 34 15 18 12
- voturi pentru (DA):333 129 87 39 34 15 17 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest ND DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Cernea Remus-Florinel PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ND DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana ND DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor ND DA
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND DA
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Comșa Cornel-George ND DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
65. Costin Gheorghe PNL DA
66. Covaci Dorel PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Crăciunescu Grigore PNL DA
69. Cristea Aurelia PSD DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PNL DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Deaconu Mihai ND DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Maria ND DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul PNL DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enache Marian PSD DA
103. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
104. Eparu Ion PSD DA
105. Erdei Dolóczki István UDMR DA
106. Fejér László-Ődőn UDMR DA
107. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
108. Firczak Gheorghe Minoritati DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Florea Daniel PSD DA
111. Fonta Nuțu ND DA
112. Frăticiu Gheorghe PSD DA
113. Galan Constantin PNL DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Gheorghe Tinel PDL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gust Băloșin Florentin PSD DA
134. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
135. Harbuz Liviu PSD DA
136. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
137. Hellvig Eduard Raul PNL DA
138. Holban Titi PNL DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan ND DA
142. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PDL DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu George PDL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat PSD DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Kelemen Hunor UDMR DA
157. Kerekes Károly UDMR DA
158. Kereskényi Gábor UDMR DA
159. Khraibani Camelia PSD DA
160. Korodi Attila UDMR DA
161. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lubanovici Mircea PDL DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Manda Iulian Claudiu PSD DA
166. Manolescu Oana Minoritati DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Nicu PNL DA
169. Marcu Viorica PNL DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Martin Eduard-Stelian PSD DA
174. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
175. Máté András-Levente UDMR DA
176. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
177. Mazilu Constantin PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
179. Mihai Aurelian ND DA
180. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mitrea Miron Tudor PSD DA
186. Mîrza Gavril PSD DA
187. Mocanu Adrian PSD DA
188. Mocanu Vasile PSD DA
189. Mocioi Niculina ND DA
190. Moisii Constantin ND DA
191. Moldovan Ioan ALDE DA
192. Moldovan Iosif UDMR DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Negruț Clement PDL DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND DA
214. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
215. Nistor Laurențiu PSD DA
216. Nistor Marioara ND DA
217. Niță Emil PSD DA
218. Nosa Iuliu PSD DA
219. Oajdea Daniel Vasile ND DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Orban Ludovic PNL DA
222. Oros Nechita-Adrian PNL DA
223. Palașcă Viorel PNL DA
224. Palăr Ionel PNL DA
225. Pambuccian Varujan Minoritati DA
226. Pardău Dumitru PNL DA
227. Paul Maria-Andreea PDL DA
228. Păun Nicolae Minoritati DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Pop Georgian PSD DA
236. Popa Octavian-Marius PNL DA
237. Popeangă Vasile PSD DA
238. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
239. Popescu Florin Aurelian PDL DA
240. Preda Cezar-Florin PDL DA
241. Pușcaș Iacob ND DA
242. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
243. Răducanu Ion PSD DA
244. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
245. Rădulescu Constantin PSD DA
246. Rădulescu Romeo PDL DA
247. Rățoi Neculai PSD DA
248. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
249. Reuer Elena-Ramona PNL DA
250. Roman Cristian-Constantin PDL DA
251. Roman Gheorghe PSD DA
252. Roman Ioan Sorin PSD DA
253. Roman Petre PNL DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND DA
258. Sava Andrei-Valentin PSD DA
259. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
260. Săpunaru Nini PNL DA
261. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
262. Scarlat George PNL DA
263. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
264. Scutaru Adrian George PNL DA
265. Secară Florin Mihail PDL DA
266. Sefer Cristian-George ND DA
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
269. Simedru Dan Coriolan PNL DA
270. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănișoară Mihai PNL DA
278. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
279. Stoica Mihaela PDL DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
282. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Szabó Ödön UDMR DA
286. Șimon Gheorghe PSD DA
287. Șoptică Costel PNL DA
288. Șova Lucian PSD DA
289. Ștefan Viorel PSD DA
290. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
291. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
292. Tabugan Ion PSD DA
293. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
294. Tararache Mihai ND DA
295. Tămâian Ioan PNL DA
296. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
297. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
298. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
299. Teju Sorin PNL DA
300. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
301. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
302. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
303. Tiuch Cătălin PSD DA
304. Tîlvăr Angel PSD DA
305. Toader Mircea-Nicu PDL DA
306. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
307. Tomac Eugen PDL DA
308. Traicu Rodin PSD DA
309. Tudorache Daniel PSD DA
310. Tudorie Violeta PSD DA
311. Tudose Mihai PSD DA
312. Turcan Raluca PDL DA
313. Tușa Adriana Diana PNL DA
314. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
315. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
316. Udrea Elena Gabriela PDL DA
317. Udriște Gheorghe PDL DA
318. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
319. Uricec Eugen Constantin PSD DA
320. Ursărescu Dorinel PNL DA
321. Vainer Aurel Minoritati -
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
325. Vladu Iulian PDL DA
326. Vlase Petru Gabriel PSD DA
327. Vlădoiu Aurel PSD DA
328. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
329. Vreme Valerian PDL DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
335. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 14:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro