Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 433/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2008 privind organizarea și funcționarea Sistemului național unic pentru apeluri de urgență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:341 133 88 41 35 13 18 13
- voturi pentru (DA):293 131 88 - 30 13 18 13
- voturi împotrivă (NU):8 1 - 4 3 - - -
- abțineri:39 - - 37 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL Abținere
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL Abținere
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ND DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL Abținere
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria ND DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND NU
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL Abținere
123. Gheorghe Tinel PDL Abținere
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL NU
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Harbuz Liviu PSD DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD -
145. Hulea Ioan ND DA
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
147. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Iliuță Vasile PDL NU
154. Intotero Natalia-Elena PSD DA
155. Ionescu George PDL Abținere
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Hunor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
166. Longher Ghervazen Minoritati DA
167. Lubanovici Mircea PDL Abținere
168. Lupu Mihai PNL DA
169. Manda Iulian Claudiu PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Martin Eduard-Stelian PSD DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian ND DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND DA
195. Moisii Constantin ND DA
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
199. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
200. Movilă Petru PDL Abținere
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND DA
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL Abținere
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Nechita Aurel PSD DA
207. Negruț Clement PDL Abținere
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
210. Nichita Cristina PSD DA
211. Nicoară Romeo Florin PNL DA
212. Nicolae Alexandri PNL DA
213. Nicolae Florian PSD DA
214. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
215. Nicolicea Eugen PSD DA
216. Niculae Aurel PNL DA
217. Niculescu Dumitru ND DA
218. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
219. Nistor Laurențiu PSD DA
220. Nistor Marioara ND DA
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Oajdea Daniel Vasile ND DA
224. Ochi Ion PSD DA
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel PNL DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pardău Dumitru PNL DA
231. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Peia Ninel PSD DA
235. Petrache Adrian-Alin PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL NU
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
246. Pușcaș Iacob ND DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL Abținere
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Ioan Sorin PSD DA
258. Roman Petre PNL DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ND DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL Abținere
271. Sefer Cristian-George ND DA
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
274. Simedru Dan Coriolan PNL DA
275. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Mihaela PDL Abținere
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai ND Abținere
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teju Sorin PNL DA
306. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
307. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
308. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
309. Tiuch Cătălin PSD DA
310. Tîlvăr Angel PSD DA
311. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
312. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
313. Tomac Eugen PDL Abținere
314. Traicu Rodin PSD DA
315. Tudorache Daniel PSD DA
316. Tudorie Violeta PSD DA
317. Tudose Mihai PSD DA
318. Turcan Raluca PDL Abținere
319. Tușa Adriana Diana PNL DA
320. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
321. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
322. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
323. Udriște Gheorghe PDL Abținere
324. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
325. Uricec Eugen Constantin PSD DA
326. Ursărescu Dorinel PNL DA
327. Vainer Aurel Minoritati DA
328. Varga Vasile PNL DA
329. Vasilică Radu Costin PSD NU
330. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL Abținere
331. Vladu Iulian PDL Abținere
332. Vlase Petru Gabriel PSD DA
333. Vlădoiu Aurel PSD DA
334. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
335. Vreme Valerian PDL Abținere
336. Vulpescu Ioan PSD DA
337. Weber Mihai PSD DA
338. Zaharcu Neviser PSD DA
339. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
340. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
341. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro