Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 558/2011 privind organizarea și funcționarea serviciilor sociale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:341 133 89 40 34 14 18 13
- voturi pentru (DA):297 131 89 1 33 12 18 13
- voturi împotrivă (NU):38 - - 38 - - - -
- abțineri:5 1 - 1 1 2 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL Abținere
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Becali George PNL DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PDL NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
32. Bónis István UDMR DA
33. Bordeianu Dan PNL DA
34. Bot Octavian PNL DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest ND DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Canacheu Costică PDL NU
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Chebac Eugen ND DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru PSD DA
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Cioată Cezar ND DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND DA
64. Coman Gheorghe ALDE DA
65. Comșa Cornel-George ND DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupă Ion PNL DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrinescu Traian PNL DA
90. Dolha Mircea PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
94. Dragomir Gheorghe PNL DA
95. Dragomir Maria ND DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul PNL DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
104. Emacu Gheorghe PSD DA
105. Enache Marian PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Eparu Ion PSD DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
111. Firczak Gheorghe Minoritati DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL NU
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL NU
123. Gheorghe Tinel PDL NU
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Harbuz Liviu PSD DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Horga Vasile PNL DA
143. Hrebenciuc Viorel PSD DA
144. Hulea Ioan ND DA
145. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
146. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
147. Iancu Iulian PSD DA
148. Iane Daniel PNL DA
149. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Iliuță Vasile PDL NU
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu George PDL NU
155. Iordache Florin PSD DA
156. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
157. Iriza Scarlat PSD DA
158. Itu Cornel PSD DA
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Kerekes Károly UDMR DA
161. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
162. Khraibani Camelia PSD DA
163. Korodi Attila UDMR DA
164. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
165. Longher Ghervazen Minoritati DA
166. Lubanovici Mircea PDL NU
167. Lupu Mihai PNL DA
168. Manda Iulian Claudiu PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Marocico Ion Minoritati DA
175. Martin Eduard-Stelian PSD DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
182. Mihai Aurelian ND DA
183. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
184. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
185. Mircovici Niculae Minoritati DA
186. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
187. Mitrea Manuela PSD DA
188. Mitrea Miron Tudor PSD DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocanu Vasile PSD DA
192. Mocioalcă Ion PSD DA
193. Mocioi Niculina ND DA
194. Moisii Constantin ND DA
195. Moldovan Ioan ALDE DA
196. Moldovan Iosif UDMR DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
199. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
200. Movilă Petru PDL NU
201. Munteanu Ioan PSD DA
202. Murgu Neagu ND DA
203. Nassar Rodica PSD DA
204. Nazare Alexandru PDL NU
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Nechita Aurel PSD DA
207. Negruț Cornelia ALDE DA
208. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
209. Nichita Cristina PSD DA
210. Nicoară Romeo Florin PNL DA
211. Nicolae Alexandri PNL DA
212. Nicolae Florian PSD DA
213. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
214. Nicolicea Eugen PSD DA
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Niculescu Dumitru ND DA
217. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
218. Nistor Laurențiu PSD DA
219. Nistor Marioara ND DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Orban Ludovic PNL DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pardău Dumitru PNL DA
230. Paul Maria-Andreea PDL NU
231. Păun Nicolae Minoritati DA
232. Pârgaru Ion PNL DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Peia Ninel PSD DA
235. Petrache Adrian-Alin PSD DA
236. Petrea Dorin Silviu PSD DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
239. Pop Georgian PSD DA
240. Popa Octavian-Marius PNL DA
241. Popeangă Vasile PSD DA
242. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
243. Popescu Florin Aurelian PDL NU
244. Potor Călin PNL DA
245. Preda Cezar-Florin PDL NU
246. Pușcaș Iacob ND DA
247. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
248. Răducanu Ion PSD DA
249. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
250. Rădulescu Constantin PSD DA
251. Rădulescu Romeo PDL NU
252. Rățoi Neculai PSD DA
253. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
254. Reuer Elena-Ramona PNL DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL NU
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Ioan Sorin PSD DA
258. Roman Petre PNL DA
259. Roman Victor PSD DA
260. Roșca Lucreția PSD DA
261. Roșca Mircea PNL DA
262. Rotaru Răzvan ND DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Scarlat George PNL DA
267. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
268. Scutaru Adrian George PNL DA
269. Secară Florin Mihail PDL NU
270. Sefer Cristian-George ND DA
271. Seres Dénes UDMR DA
272. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Solomon Adrian PSD DA
276. Stan Ioan PSD DA
277. Stanciu Anghel PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stativă Irinel Ioan PSD DA
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Stănișoară Mihai PNL DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stoica Mihaela PDL NU
285. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
286. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
287. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL DA
290. Szabó Ödön UDMR DA
291. Șimon Gheorghe PSD DA
292. Șoptică Costel PNL DA
293. Șova Lucian PSD DA
294. Ștefan Viorel PSD DA
295. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
297. Tabugan Ion PSD DA
298. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
299. Tararache Mihai ND DA
300. Tămâian Ioan PNL DA
301. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teju Sorin PNL DA
305. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
306. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PDL NU
311. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
312. Tomac Eugen PDL NU
313. Traicu Rodin PSD DA
314. Tudorache Daniel PSD DA
315. Tudorie Violeta PSD -
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Turcan Raluca PDL NU
318. Tușa Adriana Diana PNL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
320. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
321. Udrea Elena Gabriela PDL NU
322. Udriște Gheorghe PDL NU
323. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
324. Uricec Eugen Constantin PSD DA
325. Ursărescu Dorinel PNL DA
326. Vainer Aurel Minoritati DA
327. Varga Vasile PNL DA
328. Vasilică Radu Costin PSD DA
329. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
330. Vladu Iulian PDL NU
331. Vlase Petru Gabriel PSD DA
332. Vlădoiu Aurel PSD DA
333. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
334. Vreme Valerian PDL NU
335. Vulpescu Ioan PSD DA
336. Weber Mihai PSD DA
337. Zaharcu Neviser PSD DA
338. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
339. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
340. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
341. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 13:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro