Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 48/2013 pentru completarea articolului 11 alineatul (1) litera a) din Legea nr.35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaților și pentru modificarea și completarea Legii nr.64/2004 pentru alegerea autorităților administrației publice locale, a Legii administrației publice locale nr.215/2001 și a Legii nr.393/2004 privind Statutul aleșilor locali
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:345 136 91 41 34 14 18 11
- voturi pentru (DA):344 136 91 41 34 14 17 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Berci Vasile PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Blănariu Valentin ND DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD DA
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL DA
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL DA
124. Gheorghe Tinel PDL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati DA
135. Gudu Vasile PDL DA
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Hellvig Eduard Raul PNL DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hrebenciuc Viorel PSD DA
146. Hulea Ioan ND DA
147. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
148. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
152. Ibram Iusein Minoritati DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Iliuță Vasile PDL DA
155. Intotero Natalia-Elena PSD DA
156. Ionescu George PDL DA
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR DA
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL DA
169. Lupu Mihai PNL DA
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati DA
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Martin Eduard-Stelian PSD DA
178. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
179. Máté András-Levente UDMR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
181. Mazilu Constantin PSD DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian ND DA
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD DA
190. Mitrea Miron Tudor PSD DA
191. Mîrza Gavril PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Mocioi Niculina ND DA
196. Moisii Constantin ND DA
197. Moldovan Iosif UDMR DA
198. Molnar Zsolt UDMR DA
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL DA
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND DA
204. Nassar Rodica PSD DA
205. Nazare Alexandru PDL DA
206. Neacșu Marian PSD DA
207. Nechita Aurel PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Negruț Clement PDL DA
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Nicolicea Eugen PSD DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Niculescu Dumitru ND DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND DA
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Oajdea Daniel Vasile ND DA
226. Ochi Ion PSD DA
227. Orban Ludovic PNL DA
228. Oros Nechita-Adrian PNL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Palăr Ionel PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PDL DA
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion PNL DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Peia Ninel PSD DA
238. Petrache Adrian-Alin PSD DA
239. Petrea Dorin Silviu PSD DA
240. Petric Octavian PSD DA
241. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popescu Florin Aurelian PDL DA
247. Potor Călin PNL DA
248. Preda Cezar-Florin PDL DA
249. Pușcaș Iacob ND DA
250. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
251. Răducanu Ion PSD DA
252. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
253. Rădulescu Constantin PSD DA
254. Rădulescu Romeo PDL DA
255. Rățoi Neculai PSD DA
256. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
257. Reuer Elena-Ramona PNL DA
258. Roman Cristian-Constantin PDL DA
259. Roman Gheorghe PSD DA
260. Roman Ioan Sorin PSD DA
261. Roman Petre PNL DA
262. Roman Victor PSD DA
263. Roșca Lucreția PSD DA
264. Roșca Mircea PNL DA
265. Rotaru Răzvan ND DA
266. Sava Andrei-Valentin PSD DA
267. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
268. Săpunaru Nini PNL DA
269. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
270. Scarlat George PNL DA
271. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
272. Scutaru Adrian George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PDL DA
274. Sefer Cristian-George ND DA
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
277. Simedru Dan Coriolan PNL DA
278. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
279. Solomon Adrian PSD DA
280. Stan Ioan PSD DA
281. Stanciu Anghel PSD DA
282. Stanciu Zisu PSD DA
283. Stancu Ionel Minoritati DA
284. Stativă Irinel Ioan PSD DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai PNL DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stoica Mihaela PDL DA
289. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
290. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL DA
294. Szabó Ödön UDMR DA
295. Șimon Gheorghe PSD DA
296. Șoptică Costel PNL DA
297. Șova Lucian PSD DA
298. Ștefan Viorel PSD DA
299. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
300. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
301. Tabugan Ion PSD DA
302. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
303. Tararache Mihai ND DA
304. Tămâian Ioan PNL DA
305. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
306. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
307. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
308. Teju Sorin PNL DA
309. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
310. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
311. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
312. Tiuch Cătălin PSD DA
313. Tîlvăr Angel PSD DA
314. Toader Mircea-Nicu PDL DA
315. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
316. Tomac Eugen PDL DA
317. Traicu Rodin PSD DA
318. Tudorache Daniel PSD DA
319. Tudorie Violeta PSD DA
320. Tudose Mihai PSD DA
321. Turcan Raluca PDL DA
322. Tușa Adriana Diana PNL DA
323. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
324. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
325. Udrea Elena Gabriela PDL DA
326. Udriște Gheorghe PDL DA
327. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
328. Uricec Eugen Constantin PSD DA
329. Ursărescu Dorinel PNL DA
330. Vainer Aurel Minoritati DA
331. Varga Vasile PNL DA
332. Vasilică Radu Costin PSD DA
333. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
334. Vladu Iulian PDL DA
335. Vlase Petru Gabriel PSD DA
336. Vlădoiu Aurel PSD DA
337. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
338. Vreme Valerian PDL DA
339. Vulpescu Ioan PSD DA
340. Weber Mihai PSD DA
341. Zaharcu Neviser PSD DA
342. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
343. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
344. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
345. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 noiembrie 2019, 23:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro