Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:58 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 339/2012 privind modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991 și a Legii nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:343 137 88 41 33 14 18 12
- voturi pentru (DA):309 136 87 40 3 14 17 12
- voturi împotrivă (NU):29 - - 1 28 - - -
- abțineri:5 1 1 - 2 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Berci Vasile PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL DA
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
51. Chebac Eugen ND NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND NU
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Daea Petre PSD DA
79. Dalca Ștefan-Petru ND NU
80. Deaconu Mihai ND NU
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
83. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Mircea PNL DA
92. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
93. Dolineaschi Andrei PSD DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu ND DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin PNL DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel PDL DA
121. Gerea Andrei Dominic PNL DA
122. Gheorghe Florin PDL DA
123. Gheorghe Tinel PDL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
125. Ghiveciu Marian PSD DA
126. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
127. Giurescu Dinu ALDE DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria ND NU
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Grosaru Mircea Minoritati DA
134. Gudu Vasile PDL DA
135. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
136. Guran Virgil PNL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Harbuz Liviu PSD DA
140. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
141. Hellvig Eduard Raul PNL DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND NU
146. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
151. Ibram Iusein Minoritati DA
152. Ignat Miron Minoritati DA
153. Iliuță Vasile PDL DA
154. Intotero Natalia-Elena PSD DA
155. Ionescu George PDL DA
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Itu Cornel PSD DA
160. Kelemen Hunor UDMR DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR DA
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Longher Ghervazen Minoritati DA
167. Lubanovici Mircea PDL DA
168. Lupu Mihai PNL DA
169. Manda Iulian Claudiu PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Marocico Ion Minoritati Abținere
176. Martin Eduard-Stelian PSD DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian ND NU
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND NU
195. Moisii Constantin ND NU
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Moldovan Iosif UDMR DA
198. Molnar Zsolt UDMR DA
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru PDL DA
202. Munteanu Ioan PSD DA
203. Murgu Neagu ND NU
204. Nassar Rodica PSD DA
205. Nazare Alexandru PDL DA
206. Neacșu Marian PSD DA
207. Nechita Aurel PSD DA
208. Necula Cosmin PSD DA
209. Negruț Clement PDL DA
210. Negruț Cornelia ALDE DA
211. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
212. Nichita Cristina PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Nicolicea Eugen PSD DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
220. Nistor Laurențiu PSD DA
221. Nistor Marioara ND NU
222. Niță Emil PSD DA
223. Nosa Iuliu PSD DA
224. Oajdea Daniel Vasile ND NU
225. Ochi Ion PSD DA
226. Orban Ludovic PNL DA
227. Oros Nechita-Adrian PNL DA
228. Palașcă Viorel PNL DA
229. Palăr Ionel PNL DA
230. Pambuccian Varujan Minoritati DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PDL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion PNL DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Peia Ninel PSD DA
237. Petrache Adrian-Alin PSD DA
238. Petrea Dorin Silviu PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Popescu Florin Aurelian PDL DA
246. Potor Călin PNL DA
247. Preda Cezar-Florin PDL DA
248. Pușcaș Iacob ND NU
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
252. Rădulescu Constantin PSD DA
253. Rădulescu Romeo PDL DA
254. Rățoi Neculai PSD DA
255. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
256. Reuer Elena-Ramona PNL DA
257. Roman Cristian-Constantin PDL DA
258. Roman Gheorghe PSD DA
259. Roman Ioan Sorin PSD DA
260. Roman Petre PNL DA
261. Roman Victor PSD DA
262. Roșca Lucreția PSD DA
263. Roșca Mircea PNL DA
264. Rotaru Răzvan ND NU
265. Sava Andrei-Valentin PSD DA
266. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
267. Săpunaru Nini PNL DA
268. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
269. Scarlat George PNL DA
270. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
271. Scutaru Adrian George PNL DA
272. Secară Florin Mihail PDL DA
273. Sefer Cristian-George ND NU
274. Seres Dénes UDMR DA
275. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Solomon Adrian PSD DA
278. Stan Ioan PSD DA
279. Stanciu Anghel PSD DA
280. Stanciu Zisu PSD DA
281. Stancu Ionel Minoritati DA
282. Stativă Irinel Ioan PSD DA
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai PNL DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stoica Mihaela PDL DA
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
288. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
289. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
290. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
291. Surdu Raluca PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
301. Tararache Mihai ND Abținere
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teju Sorin PNL DA
307. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
308. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
309. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
310. Tiuch Cătălin PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PDL DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
314. Tomac Eugen PDL DA
315. Traicu Rodin PSD DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PDL DA
320. Tușa Adriana Diana PNL DA
321. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
322. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
323. Udrea Elena Gabriela PDL DA
324. Udriște Gheorghe PDL DA
325. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
326. Uricec Eugen Constantin PSD DA
327. Ursărescu Dorinel PNL DA
328. Vainer Aurel Minoritati DA
329. Varga Vasile PNL DA
330. Vasilică Radu Costin PSD DA
331. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
332. Vladu Iulian PDL DA
333. Vlase Petru Gabriel PSD DA
334. Vlădoiu Aurel PSD DA
335. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
336. Vreme Valerian PDL DA
337. Vulpescu Ioan PSD DA
338. Weber Mihai PSD DA
339. Zaharcu Neviser PSD DA
340. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
341. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
342. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
343. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro