Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 12:59 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 12:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 439/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:344 136 89 40 34 15 18 12
- voturi pentru (DA):272 135 89 2 2 14 18 12
- voturi împotrivă (NU):68 - - 37 31 - - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - -
- nu au votat:2 - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Berci Vasile PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Blănariu Valentin ND -
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL NU
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
52. Chebac Eugen ND NU
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND NU
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND NU
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND NU
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Deaconu Mihai ND NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
84. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND NU
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND NU
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL NU
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL NU
124. Gheorghe Tinel PDL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND NU
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati DA
135. Gudu Vasile PDL NU
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Hellvig Eduard Raul PNL DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hrebenciuc Viorel PSD DA
146. Hulea Ioan ND NU
147. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
148. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
152. Ibram Iusein Minoritati DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Iliuță Vasile PDL NU
155. Intotero Natalia-Elena PSD DA
156. Ionescu George PDL NU
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL NU
169. Lupu Mihai PNL DA
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati DA
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR DA
177. Marocico Ion Minoritati DA
178. Martin Eduard-Stelian PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
180. Máté András-Levente UDMR DA
181. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
185. Mihai Aurelian ND NU
186. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
187. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
190. Mitrea Manuela PSD DA
191. Mitrea Miron Tudor PSD DA
192. Mîrza Gavril PSD DA
193. Mocanu Adrian PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Mocioi Niculina ND NU
197. Moisii Constantin ND NU
198. Moldovan Ioan ALDE DA
199. Moldovan Iosif UDMR DA
200. Molnar Zsolt UDMR DA
201. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
202. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
203. Movilă Petru PDL NU
204. Munteanu Ioan PSD DA
205. Murgu Neagu ND NU
206. Nassar Rodica PSD DA
207. Nazare Alexandru PDL NU
208. Neacșu Marian PSD DA
209. Nechita Aurel PSD DA
210. Necula Cosmin PSD DA
211. Negruț Clement PDL NU
212. Negruț Cornelia ALDE DA
213. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
214. Nichita Cristina PSD DA
215. Nicoară Romeo Florin PNL DA
216. Nicolae Alexandri PNL DA
217. Nicolae Florian PSD DA
218. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
219. Nicolicea Eugen PSD DA
220. Niculae Aurel PNL DA
221. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
222. Nistor Laurențiu PSD DA
223. Nistor Marioara ND NU
224. Niță Emil PSD DA
225. Nosa Iuliu PSD DA
226. Oajdea Daniel Vasile ND NU
227. Ochi Ion PSD DA
228. Orban Ludovic PNL DA
229. Oros Nechita-Adrian PNL DA
230. Palașcă Viorel PNL DA
231. Palăr Ionel PNL DA
232. Pambuccian Varujan Minoritati DA
233. Pardău Dumitru PNL DA
234. Paul Maria-Andreea PDL NU
235. Păun Nicolae Minoritati DA
236. Pârgaru Ion PNL DA
237. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
238. Peia Ninel PSD DA
239. Petrache Adrian-Alin PSD DA
240. Petrea Dorin Silviu PSD DA
241. Petric Octavian PSD DA
242. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
243. Pop Georgian PSD DA
244. Popa Octavian-Marius PNL DA
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
247. Popescu Florin Aurelian PDL NU
248. Potor Călin PNL DA
249. Preda Cezar-Florin PDL NU
250. Pușcaș Iacob ND NU
251. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rădulescu Romeo PDL -
256. Rățoi Neculai PSD DA
257. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
258. Reuer Elena-Ramona PNL DA
259. Roman Cristian-Constantin PDL NU
260. Roman Gheorghe PSD DA
261. Roman Ioan Sorin PSD DA
262. Roman Petre PNL DA
263. Roman Victor PSD DA
264. Roșca Lucreția PSD DA
265. Roșca Mircea PNL DA
266. Rotaru Răzvan ND NU
267. Sava Andrei-Valentin PSD DA
268. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
269. Săpunaru Nini PNL DA
270. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
271. Scarlat George PNL DA
272. Scutaru Adrian George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PDL NU
274. Sefer Cristian-George ND NU
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
277. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stanciu Anghel PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati DA
283. Stativă Irinel Ioan PSD DA
284. Stănescu Alexandru PSD DA
285. Stănișoară Mihai PNL DA
286. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
287. Stoica Mihaela PDL NU
288. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
289. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
290. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
291. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
292. Surdu Raluca PNL DA
293. Szabó Ödön UDMR DA
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL DA
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
299. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
300. Tabugan Ion PSD DA
301. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
302. Tararache Mihai ND NU
303. Tămâian Ioan PNL DA
304. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
305. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
306. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
307. Teju Sorin PNL DA
308. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
309. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
310. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
311. Tiuch Cătălin PSD DA
312. Tîlvăr Angel PSD DA
313. Toader Mircea-Nicu PDL NU
314. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
315. Tomac Eugen PDL NU
316. Traicu Rodin PSD DA
317. Tudorache Daniel PSD DA
318. Tudorie Violeta PSD DA
319. Tudose Mihai PSD DA
320. Turcan Raluca PDL NU
321. Tușa Adriana Diana PNL DA
322. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
323. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
324. Udrea Elena Gabriela PDL NU
325. Udriște Gheorghe PDL NU
326. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
327. Uricec Eugen Constantin PSD DA
328. Ursărescu Dorinel PNL DA
329. Vainer Aurel Minoritati DA
330. Varga Vasile PNL DA
331. Vasilică Radu Costin PSD DA
332. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
333. Vladu Iulian PDL NU
334. Vlase Petru Gabriel PSD DA
335. Vlădoiu Aurel PSD DA
336. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
337. Vreme Valerian PDL NU
338. Vulpescu Ioan PSD DA
339. Weber Mihai PSD DA
340. Zaharcu Neviser PSD DA
341. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
342. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
343. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
344. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro