Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 809/2006 privind modificarea și completarea Legii Arhivelor Naționale nr.16/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:346 136 91 40 34 15 18 12
- voturi pentru (DA):285 132 90 1 32 - 18 12
- voturi împotrivă (NU):4 2 - 2 - - - -
- abțineri:56 2 - 37 2 15 - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL Abținere
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL Abținere
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Berci Vasile PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
34. Bónis István UDMR Abținere
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL -
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL Abținere
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD NU
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND DA
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
78. Culețu Dănuț PDL Abținere
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND DA
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
107. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Eparu Ion PSD DA
112. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
113. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
114. Firczak Gheorghe Minoritati DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND DA
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Geantă Florian Daniel PDL Abținere
123. Gerea Andrei Dominic PNL DA
124. Gheorghe Florin PDL DA
125. Gheorghe Tinel PDL Abținere
126. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
127. Ghiveciu Marian PSD DA
128. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
129. Giurescu Dinu ALDE DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria ND DA
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Grosaru Mircea Minoritati DA
136. Gudu Vasile PDL NU
137. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
138. Guran Virgil PNL DA
139. Gust Băloșin Florentin PSD DA
140. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
141. Harbuz Liviu PSD DA
142. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
143. Hellvig Eduard Raul PNL DA
144. Holban Titi PNL DA
145. Horga Vasile PNL DA
146. Hrebenciuc Viorel PSD DA
147. Hulea Ioan ND DA
148. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
149. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
150. Iancu Iulian PSD DA
151. Iane Daniel PNL DA
152. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
153. Ibram Iusein Minoritati DA
154. Ignat Miron Minoritati DA
155. Iliuță Vasile PDL Abținere
156. Intotero Natalia-Elena PSD DA
157. Ionescu George PDL Abținere
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR Abținere
163. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR Abținere
166. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL Abținere
169. Lupu Mihai PNL DA
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati DA
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
177. Marocico Ion Minoritati DA
178. Martin Eduard-Stelian PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
180. Máté András-Levente UDMR Abținere
181. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Melinte Ion ND DA
185. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
186. Mihai Aurelian ND DA
187. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
189. Mircovici Niculae Minoritati DA
190. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
191. Mitrea Manuela PSD DA
192. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
193. Mîrza Gavril PSD DA
194. Mocanu Adrian PSD DA
195. Mocanu Vasile PSD DA
196. Mocioalcă Ion PSD DA
197. Mocioi Niculina ND DA
198. Moisii Constantin ND DA
199. Moldovan Ioan ALDE DA
200. Moldovan Iosif UDMR Abținere
201. Molnar Zsolt UDMR Abținere
202. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
203. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
204. Movilă Petru PDL Abținere
205. Munteanu Ioan PSD DA
206. Murgu Neagu ND DA
207. Nassar Rodica PSD DA
208. Nazare Alexandru PDL Abținere
209. Neacșu Marian PSD DA
210. Nechita Aurel PSD DA
211. Necula Cosmin PSD DA
212. Negruț Clement PDL Abținere
213. Negruț Cornelia ALDE DA
214. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
215. Nichita Cristina PSD DA
216. Nicoară Romeo Florin PNL DA
217. Nicolae Alexandri PNL DA
218. Nicolae Florian PSD DA
219. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
220. Nicolicea Eugen PSD DA
221. Niculae Aurel PNL DA
222. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
223. Nistor Laurențiu PSD DA
224. Nistor Marioara ND DA
225. Niță Emil PSD DA
226. Nosa Iuliu PSD DA
227. Oajdea Daniel Vasile ND DA
228. Ochi Ion PSD DA
229. Orban Ludovic PNL DA
230. Oros Nechita-Adrian PNL DA
231. Palașcă Viorel PNL DA
232. Palăr Ionel PNL DA
233. Pambuccian Varujan Minoritati DA
234. Pardău Dumitru PNL DA
235. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
236. Păun Nicolae Minoritati DA
237. Pârgaru Ion PNL DA
238. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
239. Peia Ninel PSD DA
240. Petrache Adrian-Alin PSD DA
241. Petrea Dorin Silviu PSD DA
242. Petric Octavian PSD DA
243. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
244. Pop Georgian PSD DA
245. Popa Octavian-Marius PNL DA
246. Popeangă Vasile PSD DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popescu Florin Aurelian PDL NU
249. Potor Călin PNL DA
250. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
251. Pușcaș Iacob ND DA
252. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
253. Răducanu Ion PSD DA
254. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
255. Rădulescu Constantin PSD DA
256. Rădulescu Romeo PDL Abținere
257. Rățoi Neculai PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
259. Reuer Elena-Ramona PNL DA
260. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
261. Roman Gheorghe PSD DA
262. Roman Ioan Sorin PSD DA
263. Roman Petre PNL DA
264. Roman Victor PSD DA
265. Roșca Lucreția PSD DA
266. Roșca Mircea PNL DA
267. Rotaru Răzvan ND DA
268. Sava Andrei-Valentin PSD DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Scutaru Adrian George PNL DA
274. Secară Florin Mihail PDL Abținere
275. Sefer Cristian-George ND DA
276. Seres Dénes UDMR Abținere
277. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
278. Simedru Dan Coriolan PNL DA
279. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
280. Solomon Adrian PSD DA
281. Stan Ioan PSD DA
282. Stanciu Anghel PSD DA
283. Stanciu Zisu PSD DA
284. Stancu Ionel Minoritati DA
285. Stativă Irinel Ioan PSD DA
286. Stănescu Alexandru PSD DA
287. Stănișoară Mihai PNL DA
288. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
289. Stoica Mihaela PDL Abținere
290. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
291. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
292. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
293. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
294. Surdu Raluca PNL DA
295. Szabó Ödön UDMR Abținere
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Tabugan Ion PSD DA
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
304. Tararache Mihai ND Abținere
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL Abținere
316. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
317. Tomac Eugen PDL Abținere
318. Traicu Rodin PSD DA
319. Tudorache Daniel PSD DA
320. Tudorie Violeta PSD DA
321. Tudose Mihai PSD DA
322. Turcan Raluca PDL Abținere
323. Tușa Adriana Diana PNL DA
324. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
325. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
326. Udrea Elena Gabriela PDL Abținere
327. Udriște Gheorghe PDL Abținere
328. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
329. Uricec Eugen Constantin PSD DA
330. Ursărescu Dorinel PNL DA
331. Vainer Aurel Minoritati DA
332. Varga Vasile PNL DA
333. Vasilică Radu Costin PSD NU
334. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL Abținere
335. Vladu Iulian PDL Abținere
336. Vlase Petru Gabriel PSD DA
337. Vlădoiu Aurel PSD DA
338. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
339. Vreme Valerian PDL Abținere
340. Vulpescu Ioan PSD DA
341. Weber Mihai PSD DA
342. Zaharcu Neviser PSD DA
343. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
344. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
345. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
346. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 noiembrie 2019, 22:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro