Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:01 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:01

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 653/2004 Arhivelor Naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:339 132 89 40 35 15 16 12
- voturi pentru (DA):267 130 89 - 31 2 4 11
- voturi împotrivă (NU):39 - - 38 1 - - -
- abțineri:31 2 - 2 2 13 12 -
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PDL NU
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL NU
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Becali George PNL DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blănariu Valentin ND DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
33. Bónis István UDMR DA
34. Bordeianu Dan PNL DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND -
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL NU
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel PSD Abținere
51. Chebac Eugen ND DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND DA
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
77. Culețu Dănuț PDL NU
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND DA
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
111. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
113. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
120. Găină Mihăiță PSD DA
121. Geantă Florian Daniel PDL NU
122. Gerea Andrei Dominic PNL DA
123. Gheorghe Florin PDL NU
124. Gheorghe Tinel PDL NU
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Giurescu Dinu ALDE DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grecea Maria ND DA
133. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
134. Grosaru Mircea Minoritati Abținere
135. Gudu Vasile PDL NU
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gust Băloșin Florentin PSD DA
139. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
140. Harbuz Liviu PSD DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Hellvig Eduard Raul PNL DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hrebenciuc Viorel PSD DA
146. Hulea Ioan ND DA
147. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
148. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
152. Ibram Iusein Minoritati Abținere
153. Ignat Miron Minoritati Abținere
154. Iliuță Vasile PDL NU
155. Intotero Natalia-Elena PSD DA
156. Ionescu George PDL NU
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR Abținere
166. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL NU
169. Lupu Mihai PNL DA
170. Manda Iulian Claudiu PSD DA
171. Manolescu Oana Minoritati Abținere
172. Marcoci Vlad PSD DA
173. Marcu Nicu PNL DA
174. Marcu Viorica PNL DA
175. Marin Gheorghe PSD DA
176. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
177. Marocico Ion Minoritati Abținere
178. Martin Eduard-Stelian PSD DA
179. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
180. Máté András-Levente UDMR Abținere
181. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
182. Mazilu Constantin PSD DA
183. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
184. Melinte Ion ND DA
185. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
186. Mihai Aurelian ND DA
187. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
189. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
190. Mitrea Manuela PSD DA
191. Mitrea Miron Tudor PSD DA
192. Mîrza Gavril PSD DA
193. Mocanu Adrian PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Mocioi Niculina ND DA
197. Moisii Constantin ND DA
198. Moldovan Ioan ALDE DA
199. Moldovan Iosif UDMR Abținere
200. Molnar Zsolt UDMR Abținere
201. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
202. Movilă Petru PDL NU
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu ND DA
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL NU
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Nechita Aurel PSD DA
209. Necula Cosmin PSD DA
210. Negruț Clement PDL NU
211. Negruț Cornelia ALDE DA
212. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
213. Nichita Cristina PSD DA
214. Nicoară Romeo Florin PNL DA
215. Nicolae Alexandri PNL DA
216. Nicolae Florian PSD DA
217. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
218. Nicolicea Eugen PSD DA
219. Niculae Aurel PNL DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND DA
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Oajdea Daniel Vasile ND DA
226. Ochi Ion PSD DA
227. Orban Ludovic PNL DA
228. Oros Nechita-Adrian PNL DA
229. Palașcă Viorel PNL DA
230. Palăr Ionel PNL DA
231. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion PNL DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Peia Ninel PSD DA
237. Petrache Adrian-Alin PSD DA
238. Petrea Dorin Silviu PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Popescu Florin Aurelian PDL NU
246. Potor Călin PNL DA
247. Preda Cezar-Florin PDL NU
248. Pușcaș Iacob ND DA
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE -
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL NU
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL NU
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Petre PNL DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Sava Andrei-Valentin PSD DA
264. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
265. Săpunaru Nini PNL DA
266. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
267. Scarlat George PNL DA
268. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
269. Scutaru Adrian George PNL DA
270. Secară Florin Mihail PDL NU
271. Sefer Cristian-George ND DA
272. Seres Dénes UDMR Abținere
273. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
274. Simedru Dan Coriolan PNL DA
275. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Anghel PSD DA
279. Stanciu Zisu PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati Abținere
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Mihaela PDL NU
286. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
290. Surdu Raluca PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR Abținere
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
297. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
298. Tabugan Ion PSD DA
299. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
300. Tararache Mihai ND NU
301. Tămâian Ioan PNL DA
302. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
303. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
304. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
305. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
306. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PDL NU
311. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
312. Tomac Eugen PDL NU
313. Traicu Rodin PSD DA
314. Tudorache Daniel PSD DA
315. Tudorie Violeta PSD DA
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Turcan Raluca PDL NU
318. Tușa Adriana Diana PNL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
320. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
321. Udrea Elena Gabriela PDL NU
322. Udriște Gheorghe PDL NU
323. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
324. Uricec Eugen Constantin PSD DA
325. Ursărescu Dorinel PNL DA
326. Varga Vasile PNL DA
327. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
328. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
329. Vladu Iulian PDL Abținere
330. Vlase Petru Gabriel PSD DA
331. Vlădoiu Aurel PSD DA
332. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
333. Vreme Valerian PDL NU
334. Vulpescu Ioan PSD DA
335. Weber Mihai PSD DA
336. Zaharcu Neviser PSD DA
337. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
338. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
339. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 0:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro