Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:03

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 72/2013 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.1/2013 pentru reglementarea unor măsuri financiar-fiscale în domeniul impozitelor și taxelor locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:346 134 91 41 35 15 18 12
- voturi pentru (DA):342 134 91 40 33 14 18 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:3 - - - 2 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Becali George PNL DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benga Ioan PSD DA
28. Berci Vasile PNL DA
29. Birchall Ana PSD DA
30. Blănariu Valentin ND DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PDL DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bot Octavian PNL DA
38. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burlacu Ștefan ND DA
44. Calimente Mihăiță PNL DA
45. Caloianu Mario-Ernest ND DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Canacheu Costică PDL DA
48. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
52. Cernea Remus-Florinel PSD DA
53. Chebac Eugen ND DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chiriță Dumitru PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
57. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
58. Cioată Cezar ND DA
59. Ciobanu Gheorghe PSD DA
60. Ciobanu Liliana ND DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
64. Ciuhodaru Tudor ND DA
65. Ciurariu Florin PNL DA
66. Cocei Erland PNL DA
67. Codîrlă Liviu ND DA
68. Coman Gheorghe ALDE DA
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND Abținere
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND DA
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
107. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Eparu Ion PSD DA
112. Erdei Dolóczki István UDMR DA
113. Fejér László-Ődőn UDMR DA
114. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
115. Firczak Gheorghe Minoritati DA
116. Florea Daniel PSD DA
117. Fonta Nuțu ND DA
118. Frăticiu Gheorghe PSD DA
119. Galan Constantin PNL DA
120. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
121. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
122. Găină Mihăiță PSD DA
123. Geantă Florian Daniel PDL DA
124. Gerea Andrei Dominic PNL DA
125. Gheorghe Florin PDL DA
126. Gheorghe Tinel PDL DA
127. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
128. Ghiveciu Marian PSD DA
129. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
130. Giurescu Dinu ALDE DA
131. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
132. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
133. Grama Horia PSD DA
134. Grecea Maria ND DA
135. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
136. Grosaru Mircea Minoritati DA
137. Gudu Vasile PDL DA
138. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
139. Guran Virgil PNL DA
140. Gust Băloșin Florentin PSD DA
141. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
142. Harbuz Liviu PSD DA
143. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
144. Hellvig Eduard Raul PNL DA
145. Holban Titi PNL DA
146. Horga Vasile PNL DA
147. Hrebenciuc Viorel PSD DA
148. Hulea Ioan ND DA
149. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
150. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
151. Iancu Iulian PSD DA
152. Iane Daniel PNL DA
153. Ibram Iusein Minoritati DA
154. Ignat Miron Minoritati DA
155. Iliuță Vasile PDL DA
156. Intotero Natalia-Elena PSD DA
157. Ionescu George PDL DA
158. Iordache Florin PSD DA
159. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
160. Iriza Scarlat PSD DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Kelemen Hunor UDMR DA
163. Kerekes Károly UDMR Abținere
164. Kereskényi Gábor UDMR DA
165. Khraibani Camelia PSD DA
166. Korodi Attila UDMR DA
167. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
168. Longher Ghervazen Minoritati DA
169. Lubanovici Mircea PDL DA
170. Lupu Mihai PNL DA
171. Manda Iulian Claudiu PSD DA
172. Manolescu Oana Minoritati DA
173. Marcoci Vlad PSD DA
174. Marcu Nicu PNL DA
175. Marcu Viorica PNL DA
176. Marin Gheorghe PSD DA
177. Markó Attila-Gabor UDMR DA
178. Marocico Ion Minoritati DA
179. Martin Eduard-Stelian PSD DA
180. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
181. Máté András-Levente UDMR DA
182. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
183. Mazilu Constantin PSD DA
184. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
185. Melinte Ion ND DA
186. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
187. Mihai Aurelian ND DA
188. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
189. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
190. Mircovici Niculae Minoritati DA
191. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
192. Mitrea Manuela PSD DA
193. Mitrea Miron Tudor PSD DA
194. Mîrza Gavril PSD DA
195. Mocanu Adrian PSD DA
196. Mocanu Vasile PSD DA
197. Mocioalcă Ion PSD DA
198. Mocioi Niculina ND DA
199. Moisii Constantin ND DA
200. Moldovan Ioan ALDE DA
201. Moldovan Iosif UDMR DA
202. Molnar Zsolt UDMR DA
203. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
204. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
205. Movilă Petru PDL DA
206. Munteanu Ioan PSD DA
207. Murgu Neagu ND DA
208. Nassar Rodica PSD DA
209. Nazare Alexandru PDL DA
210. Neacșu Marian PSD DA
211. Nechita Aurel PSD DA
212. Necula Cosmin PSD DA
213. Negruț Clement PDL DA
214. Negruț Cornelia ALDE DA
215. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
216. Nichita Cristina PSD DA
217. Nicoară Romeo Florin PNL DA
218. Nicolae Alexandri PNL DA
219. Nicolae Florian PSD DA
220. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
221. Nicolicea Eugen PSD DA
222. Niculae Aurel PNL DA
223. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
224. Nistor Laurențiu PSD DA
225. Nistor Marioara ND DA
226. Niță Emil PSD DA
227. Nosa Iuliu PSD DA
228. Oajdea Daniel Vasile ND DA
229. Ochi Ion PSD DA
230. Orban Ludovic PNL DA
231. Oros Nechita-Adrian PNL DA
232. Palașcă Viorel PNL DA
233. Palăr Ionel PNL DA
234. Pambuccian Varujan Minoritati DA
235. Pardău Dumitru PNL DA
236. Paul Maria-Andreea PDL DA
237. Păun Nicolae Minoritati DA
238. Pârgaru Ion PNL DA
239. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
240. Peia Ninel PSD DA
241. Petrache Adrian-Alin PSD DA
242. Petrea Dorin Silviu PSD DA
243. Petric Octavian PSD DA
244. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popeangă Vasile PSD DA
248. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
249. Popescu Florin Aurelian PDL DA
250. Potor Călin PNL DA
251. Preda Cezar-Florin PDL DA
252. Pușcaș Iacob ND DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo PDL DA
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL DA
261. Roman Cristian-Constantin PDL DA
262. Roman Gheorghe PSD DA
263. Roman Ioan Sorin PSD DA
264. Roman Petre PNL DA
265. Roman Victor PSD DA
266. Roșca Lucreția PSD DA
267. Roșca Mircea PNL DA
268. Rotaru Răzvan ND DA
269. Sava Andrei-Valentin PSD DA
270. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
271. Săpunaru Nini PNL DA
272. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
273. Scarlat George PNL DA
274. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
275. Scutaru Adrian George PNL DA
276. Secară Florin Mihail PDL DA
277. Sefer Cristian-George ND DA
278. Seres Dénes UDMR DA
279. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
280. Simedru Dan Coriolan PNL DA
281. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
282. Solomon Adrian PSD DA
283. Stan Ioan PSD DA
284. Stanciu Anghel PSD DA
285. Stanciu Zisu PSD DA
286. Stancu Ionel Minoritati DA
287. Stativă Irinel Ioan PSD DA
288. Stănescu Alexandru PSD DA
289. Stănișoară Mihai PNL DA
290. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
291. Stoica Mihaela PDL DA
292. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
293. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
294. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
295. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
296. Surdu Raluca PNL DA
297. Szabó Ödön UDMR DA
298. Șimon Gheorghe PSD DA
299. Șoptică Costel PNL DA
300. Șova Lucian PSD DA
301. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
302. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
303. Tabugan Ion PSD DA
304. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
305. Tararache Mihai ND DA
306. Tămâian Ioan PNL DA
307. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
308. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
309. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
310. Teju Sorin PNL DA
311. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
312. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
313. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
314. Tiuch Cătălin PSD DA
315. Tîlvăr Angel PSD DA
316. Toader Mircea-Nicu PDL DA
317. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
318. Tomac Eugen PDL DA
319. Traicu Rodin PSD DA
320. Tudorache Daniel PSD DA
321. Tudorie Violeta PSD DA
322. Tudose Mihai PSD DA
323. Turcan Raluca PDL DA
324. Tușa Adriana Diana PNL DA
325. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
326. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
327. Udrea Elena Gabriela PDL DA
328. Udriște Gheorghe PDL DA
329. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
330. Uricec Eugen Constantin PSD DA
331. Ursărescu Dorinel PNL DA
332. Vainer Aurel Minoritati DA
333. Varga Vasile PNL DA
334. Vasilică Radu Costin PSD DA
335. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
336. Vladu Iulian PDL DA
337. Vlase Petru Gabriel PSD DA
338. Vlădoiu Aurel PSD DA
339. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
340. Vreme Valerian PDL DA
341. Vulpescu Ioan PSD DA
342. Weber Mihai PSD DA
343. Zaharcu Neviser PSD DA
344. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
345. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
346. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 9:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro