Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 304/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.153/2011 privind măsuri de creștere a calității arhitectural-ambientale a cladirilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:344 134 88 41 36 15 18 12
- voturi pentru (DA):329 134 88 40 35 2 18 12
- voturi împotrivă (NU):13 - - - - 13 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND DA
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
78. Culețu Dănuț PDL DA
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND DA
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
107. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Eparu Ion PSD DA
112. Erdei Dolóczki István UDMR NU
113. Fejér László-Ődőn UDMR NU
114. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
115. Firczak Gheorghe Minoritati DA
116. Florea Damian ALDE DA
117. Florea Daniel PSD DA
118. Fonta Nuțu ND DA
119. Frăticiu Gheorghe PSD DA
120. Galan Constantin PNL DA
121. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
122. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
123. Găină Mihăiță PSD DA
124. Geantă Florian Daniel PDL DA
125. Gerea Andrei Dominic PNL DA
126. Gheorghe Florin PDL DA
127. Gheorghe Tinel PDL DA
128. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
129. Ghiveciu Marian PSD DA
130. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
131. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
132. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
133. Grama Horia PSD DA
134. Grecea Maria ND DA
135. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
136. Grosaru Mircea Minoritati DA
137. Gudu Vasile PDL DA
138. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
139. Guran Virgil PNL DA
140. Gust Băloșin Florentin PSD DA
141. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
142. Harbuz Liviu PSD DA
143. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
144. Hellvig Eduard Raul PNL DA
145. Holban Titi PNL DA
146. Horga Vasile PNL DA
147. Hrebenciuc Viorel PSD DA
148. Hulea Ioan ND DA
149. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
150. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
151. Iancu Iulian PSD DA
152. Iane Daniel PNL DA
153. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
154. Ibram Iusein Minoritati DA
155. Ignat Miron Minoritati DA
156. Iliuță Vasile PDL DA
157. Intotero Natalia-Elena PSD DA
158. Ionescu George PDL DA
159. Iordache Florin PSD DA
160. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
161. Iriza Scarlat PSD DA
162. Itu Cornel PSD DA
163. Kelemen Hunor UDMR NU
164. Kerekes Károly UDMR DA
165. Kereskényi Gábor UDMR NU
166. Khraibani Camelia PSD DA
167. Korodi Attila UDMR NU
168. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
169. Longher Ghervazen Minoritati DA
170. Lubanovici Mircea PDL DA
171. Lupu Mihai PNL DA
172. Manda Iulian Claudiu PSD DA
173. Manolescu Oana Minoritati DA
174. Marcoci Vlad PSD DA
175. Marcu Nicu PNL DA
176. Marcu Viorica PNL DA
177. Marin Gheorghe PSD DA
178. Markó Attila-Gabor UDMR NU
179. Marocico Ion Minoritati DA
180. Martin Eduard-Stelian PSD DA
181. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
182. Máté András-Levente UDMR NU
183. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
184. Mazilu Constantin PSD DA
185. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
186. Melinte Ion ND DA
187. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
188. Mihai Aurelian ND DA
189. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
190. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
191. Mircovici Niculae Minoritati DA
192. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
193. Mitrea Manuela PSD DA
194. Mitrea Miron Tudor PSD DA
195. Mîrza Gavril PSD DA
196. Mocanu Adrian PSD DA
197. Mocanu Vasile PSD DA
198. Mocioalcă Ion PSD DA
199. Mocioi Niculina ND DA
200. Moisii Constantin ND DA
201. Moldovan Ioan ALDE DA
202. Moldovan Iosif UDMR NU
203. Molnar Zsolt UDMR NU
204. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
205. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
206. Movilă Petru PDL DA
207. Munteanu Ioan PSD DA
208. Murgu Neagu ND DA
209. Nassar Rodica PSD DA
210. Nazare Alexandru PDL DA
211. Neacșu Marian PSD DA
212. Nechita Aurel PSD DA
213. Necula Cosmin PSD DA
214. Negruț Clement PDL DA
215. Negruț Cornelia ALDE DA
216. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
217. Nichita Cristina PSD DA
218. Nicoară Romeo Florin PNL DA
219. Nicolae Alexandri PNL DA
220. Nicolae Florian PSD DA
221. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
222. Nicolicea Eugen PSD DA
223. Niculae Aurel PNL DA
224. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
225. Nistor Laurențiu PSD DA
226. Nistor Marioara ND DA
227. Niță Emil PSD DA
228. Nosa Iuliu PSD DA
229. Oajdea Daniel Vasile ND DA
230. Ochi Ion PSD DA
231. Orban Ludovic PNL DA
232. Oros Nechita-Adrian PNL DA
233. Palașcă Viorel PNL DA
234. Palăr Ionel PNL DA
235. Pambuccian Varujan Minoritati DA
236. Pardău Dumitru PNL DA
237. Paul Maria-Andreea PDL DA
238. Păun Nicolae Minoritati DA
239. Pârgaru Ion PNL DA
240. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
241. Peia Ninel PSD DA
242. Petrache Adrian-Alin PSD DA
243. Petrea Dorin Silviu PSD DA
244. Petric Octavian PSD DA
245. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
246. Pop Georgian PSD DA
247. Popa Octavian-Marius PNL DA
248. Popeangă Vasile PSD DA
249. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
250. Popescu Florin Aurelian PDL DA
251. Potor Călin PNL DA
252. Preda Cezar-Florin PDL DA
253. Pușcaș Iacob ND DA
254. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
255. Răducanu Ion PSD DA
256. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
257. Rădulescu Constantin PSD DA
258. Rădulescu Romeo PDL DA
259. Rățoi Neculai PSD DA
260. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
261. Reuer Elena-Ramona PNL DA
262. Roman Cristian-Constantin PDL DA
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Ioan Sorin PSD DA
265. Roman Petre PNL DA
266. Roman Victor PSD DA
267. Roșca Lucreția PSD DA
268. Rotaru Răzvan ND DA
269. Sava Andrei-Valentin PSD DA
270. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL -
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
274. Scutaru Adrian George PNL DA
275. Secară Florin Mihail PDL DA
276. Sefer Cristian-George ND DA
277. Seres Dénes UDMR NU
278. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
279. Simedru Dan Coriolan PNL DA
280. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
281. Solomon Adrian PSD DA
282. Stan Ioan PSD DA
283. Stanciu Anghel PSD DA
284. Stanciu Zisu PSD DA
285. Stancu Ionel Minoritati DA
286. Stativă Irinel Ioan PSD DA
287. Stănescu Alexandru PSD DA
288. Stănișoară Mihai PNL DA
289. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
290. Stoica Mihaela PDL DA
291. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
292. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
293. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
294. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
295. Surdu Raluca PNL DA
296. Szabó Ödön UDMR NU
297. Șimon Gheorghe PSD DA
298. Șoptică Costel PNL DA
299. Șova Lucian PSD DA
300. Ștefan Viorel PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Tabugan Ion PSD DA
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
304. Tararache Mihai ND DA
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL DA
316. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
317. Tomac Eugen PDL DA
318. Traicu Rodin PSD DA
319. Tudorache Daniel PSD DA
320. Tudorie Violeta PSD DA
321. Tudose Mihai PSD DA
322. Turcan Raluca PDL DA
323. Tușa Adriana Diana PNL DA
324. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
325. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
326. Udrea Elena Gabriela PDL DA
327. Udriște Gheorghe PDL DA
328. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
329. Uricec Eugen Constantin PSD DA
330. Ursărescu Dorinel PNL DA
331. Vainer Aurel Minoritati DA
332. Vasilică Radu Costin PSD DA
333. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
334. Vladu Iulian PDL DA
335. Vlase Petru Gabriel PSD DA
336. Vlădoiu Aurel PSD DA
337. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
338. Vreme Valerian PDL DA
339. Vulpescu Ioan PSD DA
340. Weber Mihai PSD DA
341. Zaharcu Neviser PSD DA
342. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
343. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
344. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 12 noiembrie 2019, 6:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro