Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 87/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.3/2013 privind reglementarea unor măsuri pentru reducerea unor arierate din economie, alte măsuri financiare, precum și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:346 135 90 41 35 15 18 12
- voturi pentru (DA):289 134 88 2 33 2 18 12
- voturi împotrivă (NU):49 - - 39 - 10 - -
- abțineri:7 - 2 - 2 3 - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL NU
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
34. Bónis István UDMR NU
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Chebac Eugen ND DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Chiriță Dumitru PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
56. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
57. Cioată Cezar ND DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
63. Ciuhodaru Tudor ND DA
64. Ciurariu Florin PNL DA
65. Cocei Erland PNL DA
66. Codîrlă Liviu ND DA
67. Coman Gheorghe ALDE DA
68. Comșa Cornel-George ND DA
69. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Aurelia PSD DA
75. Cristea Victor PSD DA
76. Cristian Horia PNL DA
77. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
78. Culețu Dănuț PDL NU
79. Cupă Ion PNL DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Daea Petre PSD DA
82. Dalca Ștefan-Petru ND DA
83. Deaconu Mihai ND DA
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Dolineaschi Andrei PSD DA
97. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
98. Dragomir Gheorghe PNL DA
99. Dragomir Maria ND DA
100. Dragomir Viorel Marian PSD DA
101. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
102. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
103. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
104. Dumbrăvanu Paul PNL DA
105. Dumitru Georgică ALDE DA
106. Dumitru Ovidiu-Ioan ND DA
107. Emacu Gheorghe PSD DA
108. Enache Marian PSD DA
109. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
110. Eparu Ion PSD DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR NU
113. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
114. Firczak Gheorghe Minoritati DA
115. Florea Damian ALDE DA
116. Florea Daniel PSD DA
117. Fonta Nuțu ND DA
118. Frăticiu Gheorghe PSD DA
119. Galan Constantin PNL DA
120. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
121. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
122. Găină Mihăiță PSD DA
123. Geantă Florian Daniel PDL NU
124. Gerea Andrei Dominic PNL DA
125. Gheorghe Florin PDL NU
126. Gheorghe Tinel PDL NU
127. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
128. Ghiveciu Marian PSD DA
129. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria ND DA
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Grosaru Mircea Minoritati DA
136. Gudu Vasile PDL NU
137. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
138. Guran Virgil PNL DA
139. Gust Băloșin Florentin PSD DA
140. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
141. Harbuz Liviu PSD DA
142. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
143. Hellvig Eduard Raul PNL DA
144. Holban Titi PNL DA
145. Horga Vasile PNL DA
146. Hrebenciuc Viorel PSD DA
147. Hulea Ioan ND DA
148. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
149. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
150. Iancu Iulian PSD DA
151. Iane Daniel PNL DA
152. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
153. Ibram Iusein Minoritati DA
154. Ignat Miron Minoritati DA
155. Iliuță Vasile PDL NU
156. Intotero Natalia-Elena PSD DA
157. Ionescu George PDL NU
158. Iordache Florin PSD DA
159. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
160. Iriza Scarlat PSD DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Kelemen Hunor UDMR NU
163. Kerekes Károly UDMR Abținere
164. Kereskényi Gábor UDMR NU
165. Khraibani Camelia PSD DA
166. Korodi Attila UDMR NU
167. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
168. Longher Ghervazen Minoritati DA
169. Lubanovici Mircea PDL NU
170. Lupu Mihai PNL DA
171. Manda Iulian Claudiu PSD DA
172. Manolescu Oana Minoritati DA
173. Marcoci Vlad PSD DA
174. Marcu Nicu PNL DA
175. Marcu Viorica PNL DA
176. Marin Gheorghe PSD DA
177. Markó Attila-Gabor UDMR NU
178. Marocico Ion Minoritati DA
179. Martin Eduard-Stelian PSD DA
180. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
181. Máté András-Levente UDMR NU
182. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
183. Mazilu Constantin PSD DA
184. Măduța Flavius-Luigi PSD -
185. Melinte Ion ND DA
186. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
187. Mihai Aurelian ND DA
188. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
189. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
190. Mircovici Niculae Minoritati DA
191. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
192. Mitrea Manuela PSD DA
193. Mitrea Miron Tudor PSD DA
194. Mîrza Gavril PSD DA
195. Mocanu Adrian PSD DA
196. Mocanu Vasile PSD DA
197. Mocioalcă Ion PSD DA
198. Mocioi Niculina ND DA
199. Moisii Constantin ND DA
200. Moldovan Ioan ALDE DA
201. Moldovan Iosif UDMR Abținere
202. Molnar Zsolt UDMR NU
203. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
204. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
205. Movilă Petru PDL NU
206. Munteanu Ioan PSD DA
207. Murgu Neagu ND DA
208. Nassar Rodica PSD DA
209. Nazare Alexandru PDL NU
210. Neacșu Marian PSD DA
211. Nechita Aurel PSD DA
212. Necula Cosmin PSD DA
213. Negruț Clement PDL NU
214. Negruț Cornelia ALDE DA
215. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
216. Nichita Cristina PSD DA
217. Nicoară Romeo Florin PNL DA
218. Nicolae Alexandri PNL DA
219. Nicolae Florian PSD DA
220. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
221. Nicolicea Eugen PSD DA
222. Niculae Aurel PNL DA
223. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
224. Nistor Laurențiu PSD DA
225. Nistor Marioara ND DA
226. Niță Emil PSD DA
227. Nosa Iuliu PSD DA
228. Oajdea Daniel Vasile ND DA
229. Ochi Ion PSD DA
230. Orban Ludovic PNL DA
231. Oros Nechita-Adrian PNL DA
232. Palașcă Viorel PNL DA
233. Palăr Ionel PNL DA
234. Pambuccian Varujan Minoritati DA
235. Pardău Dumitru PNL DA
236. Paul Maria-Andreea PDL NU
237. Păun Nicolae Minoritati DA
238. Pârgaru Ion PNL DA
239. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
240. Peia Ninel PSD DA
241. Petrache Adrian-Alin PSD DA
242. Petrea Dorin Silviu PSD DA
243. Petric Octavian PSD DA
244. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popeangă Vasile PSD DA
248. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
249. Popescu Florin Aurelian PDL NU
250. Potor Călin PNL DA
251. Preda Cezar-Florin PDL NU
252. Pușcaș Iacob ND DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Constantin PSD DA
256. Rădulescu Romeo PDL NU
257. Rățoi Neculai PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
259. Reuer Elena-Ramona PNL DA
260. Roman Cristian-Constantin PDL NU
261. Roman Gheorghe PSD DA
262. Roman Ioan Sorin PSD DA
263. Roman Petre PNL DA
264. Roman Victor PSD DA
265. Roșca Lucreția PSD DA
266. Roșca Mircea PNL DA
267. Rotaru Răzvan ND DA
268. Sava Andrei-Valentin PSD DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
274. Scutaru Adrian George PNL DA
275. Secară Florin Mihail PDL NU
276. Sefer Cristian-George ND DA
277. Seres Dénes UDMR DA
278. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
279. Simedru Dan Coriolan PNL DA
280. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
281. Solomon Adrian PSD DA
282. Stan Ioan PSD DA
283. Stanciu Anghel PSD DA
284. Stanciu Zisu PSD DA
285. Stancu Ionel Minoritati DA
286. Stativă Irinel Ioan PSD DA
287. Stănescu Alexandru PSD DA
288. Stănișoară Mihai PNL DA
289. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
290. Stoica Mihaela PDL NU
291. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
292. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
293. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
294. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
295. Surdu Raluca PNL DA
296. Szabó Ödön UDMR NU
297. Șimon Gheorghe PSD DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
301. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
302. Tabugan Ion PSD DA
303. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
304. Tararache Mihai ND Abținere
305. Tămâian Ioan PNL DA
306. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
307. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
308. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
309. Teju Sorin PNL DA
310. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
311. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
312. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
313. Tiuch Cătălin PSD DA
314. Tîlvăr Angel PSD DA
315. Toader Mircea-Nicu PDL NU
316. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
317. Tomac Eugen PDL NU
318. Traicu Rodin PSD DA
319. Tudorache Daniel PSD DA
320. Tudorie Violeta PSD DA
321. Tudose Mihai PSD DA
322. Turcan Raluca PDL NU
323. Tușa Adriana Diana PNL DA
324. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
325. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
326. Udrea Elena Gabriela PDL NU
327. Udriște Gheorghe PDL NU
328. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
329. Uricec Eugen Constantin PSD DA
330. Ursărescu Dorinel PNL DA
331. Vainer Aurel Minoritati DA
332. Varga Vasile PNL DA
333. Vasilică Radu Costin PSD DA
334. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL NU
335. Vladu Iulian PDL NU
336. Vlase Petru Gabriel PSD DA
337. Vlădoiu Aurel PSD DA
338. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
339. Vreme Valerian PDL NU
340. Vulpescu Ioan PSD DA
341. Weber Mihai PSD DA
342. Zaharcu Neviser PSD DA
343. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
344. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
345. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
346. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 2:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro