Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2013 > 13:08 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2013, ora 13:08

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 347/2012 pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.77/2011 privind stabilirea unei contribuții pentru finanțarea unor cheltuieli în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:342 133 89 41 33 15 18 13
- voturi pentru (DA):315 133 89 40 8 14 18 13
- voturi împotrivă (NU):22 - - 1 21 - - -
- abțineri:4 - - - 3 1 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND DA
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Becali George PNL DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PDL NU
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Bónis István UDMR DA
35. Bordeianu Dan PNL DA
36. Bot Octavian PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin ND Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ND DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Dîrzu Ioan PSD DA
89. Doboș Anton PNL DA
90. Dobre Mircea-Titus PSD DA
91. Dobre Victor Paul PNL DA
92. Dobrinescu Traian PNL DA
93. Dolha Mircea PNL DA
94. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
95. Dolineaschi Andrei PSD DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
105. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND -
113. Firczak Gheorghe Minoritati DA
114. Florea Damian ALDE DA
115. Florea Daniel PSD DA
116. Fonta Nuțu ND NU
117. Frăticiu Gheorghe PSD DA
118. Galan Constantin PNL DA
119. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
120. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
121. Găină Mihăiță PSD DA
122. Geantă Florian Daniel PDL DA
123. Gerea Andrei Dominic PNL DA
124. Gheorghe Florin PDL DA
125. Gheorghe Tinel PDL DA
126. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
127. Ghiveciu Marian PSD DA
128. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
129. Giurescu Dinu ALDE DA
130. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
131. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
132. Grama Horia PSD DA
133. Grecea Maria ND NU
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Grosaru Mircea Minoritati DA
136. Gudu Vasile PDL DA
137. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
138. Guran Virgil PNL DA
139. Gust Băloșin Florentin PSD DA
140. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
141. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
142. Hellvig Eduard Raul PNL DA
143. Holban Titi PNL DA
144. Horga Vasile PNL DA
145. Hrebenciuc Viorel PSD DA
146. Hulea Ioan ND NU
147. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
148. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
149. Iancu Iulian PSD DA
150. Iane Daniel PNL DA
151. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
152. Ibram Iusein Minoritati DA
153. Ignat Miron Minoritati DA
154. Iliuță Vasile PDL DA
155. Intotero Natalia-Elena PSD DA
156. Ionescu George PDL DA
157. Iordache Florin PSD DA
158. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
159. Iriza Scarlat PSD DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kelemen Hunor UDMR Abținere
162. Kerekes Károly UDMR DA
163. Kereskényi Gábor UDMR DA
164. Khraibani Camelia PSD DA
165. Korodi Attila UDMR DA
166. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
167. Longher Ghervazen Minoritati DA
168. Lubanovici Mircea PDL DA
169. Manda Iulian Claudiu PSD DA
170. Manolescu Oana Minoritati DA
171. Marcoci Vlad PSD DA
172. Marcu Nicu PNL DA
173. Marcu Viorica PNL DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Martin Eduard-Stelian PSD DA
178. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
179. Máté András-Levente UDMR DA
180. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
181. Mazilu Constantin PSD DA
182. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian ND NU
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
189. Mitrea Manuela PSD DA
190. Mitrea Miron Tudor PSD DA
191. Mîrza Gavril PSD DA
192. Mocanu Adrian PSD DA
193. Mocanu Vasile PSD DA
194. Mocioalcă Ion PSD DA
195. Mocioi Niculina ND NU
196. Moisii Constantin ND DA
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Moldovan Iosif UDMR DA
199. Molnar Zsolt UDMR DA
200. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
201. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
202. Movilă Petru PDL DA
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu ND NU
205. Nassar Rodica PSD DA
206. Nazare Alexandru PDL DA
207. Neacșu Marian PSD DA
208. Nechita Aurel PSD DA
209. Necula Cosmin PSD DA
210. Negruț Clement PDL DA
211. Negruț Cornelia ALDE DA
212. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
213. Nicoară Romeo Florin PNL DA
214. Nicolae Alexandri PNL DA
215. Nicolae Florian PSD DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Nicolicea Eugen PSD DA
218. Niculae Aurel PNL DA
219. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
220. Nistor Laurențiu PSD DA
221. Nistor Marioara ND NU
222. Niță Emil PSD DA
223. Nosa Iuliu PSD DA
224. Oajdea Daniel Vasile ND NU
225. Ochi Ion PSD DA
226. Orban Ludovic PNL DA
227. Oros Nechita-Adrian PNL DA
228. Palașcă Viorel PNL DA
229. Palăr Ionel PNL DA
230. Pambuccian Varujan Minoritati DA
231. Pardău Dumitru PNL DA
232. Paul Maria-Andreea PDL DA
233. Păun Nicolae Minoritati DA
234. Pârgaru Ion PNL DA
235. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
236. Peia Ninel PSD DA
237. Petrache Adrian-Alin PSD DA
238. Petrea Dorin Silviu PSD DA
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popeangă Vasile PSD DA
244. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
245. Popescu Florin Aurelian PDL DA
246. Potor Călin PNL DA
247. Preda Cezar-Florin PDL DA
248. Pușcaș Iacob ND NU
249. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
250. Răducanu Ion PSD DA
251. Rădulescu Constantin PSD DA
252. Rădulescu Romeo PDL DA
253. Rățoi Neculai PSD DA
254. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
255. Reuer Elena-Ramona PNL DA
256. Roman Cristian-Constantin PDL DA
257. Roman Gheorghe PSD DA
258. Roman Ioan Sorin PSD DA
259. Roman Petre PNL DA
260. Roman Victor PSD DA
261. Roșca Lucreția PSD DA
262. Roșca Mircea PNL DA
263. Rotaru Răzvan ND NU
264. Sava Andrei-Valentin PSD DA
265. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
266. Săpunaru Nini PNL DA
267. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
268. Scarlat George PNL DA
269. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
270. Scutaru Adrian George PNL DA
271. Secară Florin Mihail PDL DA
272. Sefer Cristian-George ND DA
273. Seres Dénes UDMR DA
274. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
275. Simedru Dan Coriolan PNL DA
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Solomon Adrian PSD DA
278. Stan Ioan PSD DA
279. Stanciu Anghel PSD DA
280. Stanciu Zisu PSD DA
281. Stancu Ionel Minoritati DA
282. Stativă Irinel Ioan PSD DA
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai PNL DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stoica Mihaela PDL DA
287. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
288. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
289. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
290. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
291. Surdu Raluca PNL DA
292. Szabó Ödön UDMR DA
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
301. Tararache Mihai ND Abținere
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teju Sorin PNL DA
307. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
308. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
309. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
310. Tiuch Cătălin PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PDL DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
314. Tomac Eugen PDL DA
315. Traicu Rodin PSD DA
316. Tudorache Daniel PSD DA
317. Tudorie Violeta PSD DA
318. Tudose Mihai PSD DA
319. Turcan Raluca PDL DA
320. Tușa Adriana Diana PNL DA
321. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
322. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
323. Udrea Elena Gabriela PDL DA
324. Udriște Gheorghe PDL DA
325. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
326. Uricec Eugen Constantin PSD DA
327. Vainer Aurel Minoritati DA
328. Varga Vasile PNL DA
329. Vasilică Radu Costin PSD DA
330. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
331. Vladu Iulian PDL DA
332. Vlase Petru Gabriel PSD DA
333. Vlădoiu Aurel PSD DA
334. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
335. Vreme Valerian PDL DA
336. Vulpescu Ioan PSD DA
337. Weber Mihai PSD DA
338. Zaharcu Neviser PSD DA
339. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
340. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
341. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
342. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 noiembrie 2019, 6:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro